Akne, Zineryt a antibiotika

Príspevok v téme: Akne, Zineryt a antibiotika
malinka

Mala som dost velky psychicky problem s akne, po pouziti Zinerytu sa mi plet uplne vycistila(zasiahnute bolo iba celo, ale poriadne), pouzivam ho 8 mesiacov, ale uz ma trapi ci to nebude mat nejaky dopad na pecen ci imunitu, ved su to antibiotika, aj ked len lokalne na kozu. Vie mi niekto poradit?
P.S.:Strasne sa bojim vymeny lieku alebo jeho vysadenia, lebo sa mi vrati stary problem :/

katuska8

no rozhodla som sa ze ho vyskusam na tych 5 tyzdnov. Som zvedava ci zaberie ked je to antibiotikum. a pocula som ze aj zinok pomaha na plet, je to pravda?

alic3

neviem, aky to ma zmysel... asi taky, ze kratkodobo to pekne pomoze, takze pacient je spokojny a farmaceuticka firma s lekarom, ktory s nou ma zmluvu tiez. ja ho mam stale predpisany, ale som si povedala, ze uz na to kaslem - zbytocne si budem robit zle snahou o lepsiu plet - co uz je ajtak bez vysledku.
ked teraz lekarke hovorim, ze uz mi to neucinkuje, tak povie, ze sa nemam cudovat, ze ved tie vyrazky sa mi budu stale robit, ze co chcem... :/ a hned tam supne tu peciaku zineryt na recept...

katuška8

mne dnes kožný predpísal zineryt ale len na večer a na krátko, pretože nemám až takú zlú pleť. Myslíte, že ked to po mesiaci prestanem užívať znova sa mi to vráti?

zuzi74

zrejme to bolo naozaj len pubertou, aj ked asi dost oneskorenou:-) Ale mala som to dlho kym sa mi to vyriesilo tym Zinerytom.
Teraz uz nabiehaju len vrasky miesto vyraziek:-(

alic3

zuzi - a nemala si to pubertalneho povodu?:) ze ti to proste odislo vekom? ja mam 27 rokov, takze to urcite uz nie je len o kozi. tieto masticky a tekutinky proste len riesia nasledky a ani nie dlhodobo.

zuzi74

Na urcity cas? No asi ako komu. Mne predpisali zynerit asi 15 rokov dozadu, tiez som ho dlhodobejsie pouzivala a vyrazky som uz potom viac nemala. Pre mna to bol hotovy zazrak.