Strata pamäti

Príspevok v téme: Strata pamäti
pavla

Mám priateľa, ktorý má výpadky pamäti. STalo sa to odvtedy, čo sa veľmi rozčúlil (doslova penil). Odvtedy sa mu to stáva veľmi často. Trvá to takmer 3 roky. A stále sa to prehlbuje. Odmieta ísť k lekárovi. Predtým skončil vysokú školu (bez problémov - stačilo mu prečítať a už to vedel). Teraz má problémy zapamätať si v práci 1 - 2 veci. Máva výpadky pamäti - často nevie kde je, kde sa nachádza, čo chcel urobiť. Má 39 rokov.Dá sa to liečiť?

Ivka 1

Prírodnou liečbou sa dá napraviť aj stav zlyhávania krátkodobej pamäti.
Môžte ma kontaktovať na mail: siveta@orangemail.sk , je toho viac, čo sa Vás potrebujem spýtať.

healt99

Dobry den, velmi pekne by som sa chcela spytat ohladom straty pamate. Od februara tohto roku chodim po vysetreniach, kde som absolvovala EEG, CT, MRI mozgu vratane lumbalnej punkci a analyzy hematologie. Vsetky uvedene vysetrenia boli negativne, iba pri MRI bol nalez viacpocetne lezie do 5-6 mm v oboch mozgovych hemisferach v bielej hmote juxtakortikalne a supratentorialne. Lekari mi vsak povedali ze to je bezny nalez. Mam velke problemy s pamatou. Nepamatam si na predchadzajuci den, aj na sucasny, t.j. kde som napr. bola. Vobec si nepamatam rozhovory, na zazitky si vobec nespomeniem. Stratila som fotograficku pamat. Dokonca ak sa ma niekto spyta, co som dnes jedla, vobec si nespomeniem. Velakrat sa opakujem a uz ma na to aj okolie upozornuje. Existuju na to nejake tabletky? Velmi pekne Vas prosim o radu. Dakujem.

Tomáš Šauša

Ja mám 13 pomaly 14 rokov a mne sa to tiež stáva ale mne sa to stáva tým spôsobom že niektorá dotyčná osoba mi niečo povie a ja to zabudnem o pár dní. Mám potom problém s domácimi úlohami a podobnými povinnosťami. A mal som rozbitú hlavu. Môže to biť aj tým?

RNG

Pranenie mozgu moze nastat aj pri ovela mensom naraze. Pri poraneni sa moze cast mozgu uplne zdeformovat a stratot hromasdy mozgovcych buniek, cele oblasti.
Mam v rodine pripad , kde sa mlady clovek po autohavarii musel vyse 2 rokov ucit odznova chodit, citat, pisat atd.Dnes po 20 rokoch sa mu to natolko vyhojilo, ze si dokonca spomina na niektore veci z mladosti, pred narazomm, ale len velmi hmlisto a nie si je isty, ci to nie su len nove informacie, co zachytil o svojej minulosti z rozpravania naokolo. Ale skoncil vysoku skolu, tj aj ked mal velku cast mozgu znacne poskodenu, ostatok po urcitom treningu mu to zastupil dostatocne na normalnu existenciu.

RNG

Stracanie pamati v mladom veku je h;lavne z mechanickych poraneni, mozgu, poraziek, mikrobialnych a parazitickych nakaz a zamorenia neurotoxinmi. Kazde z tohoto sa da adresovat potravinovymi doplnkami. Vseobecne kazdemu na mozog doporucujem brat lecitin(zaroven cisti cievy a zlepsuje teda cirkulaciu)rybacie ci krill oleja(EPA a DHA su potrebne na bervy a nemame ixh dost v pripade poskodenia nervovej izolacia) a brat silne antioxidanty, v pripade mozgu najma vinpocetin, huperzine a samozrejme vacsie davky vitaminu C, E a D-3.

Branislav

Dobrý den chcel by som vediet co mam urobit ked mam stratu pamäti a ludia my neveria stratil som ju po tom ako som narazil hlavou o beton asi v 40/km/hod
chcel by som vas nazor aby som ho mohol skopirovat a im ho ukazat oni hovoria ze to sa neda ze to by som musel zo strechy spadnut a ze si nemozem nepametat zo vsetkeho nieco ze bud iba ludi alebo veci a tak

alti

Verim, ze sa da pomoct. Ale na mieste Tvojho priatela by som urcite nevahala navstivit lekara. Asi by som zasla k neurologovi. Tam cajiky alebo ine nase rady zrejme stacit nebudu.