Prenos HIV

Príspevok v téme: Prenos HIV
[zruseny18]

Ahojte, mám len otázočku, ktorá mi nedá spávať...Kamarátka bola na diskotéke a vravela mi, že mala cudziu krv na ruke, ale nevedela o tom, a že potom si tou rukou pretrela pery...A potom si tie pery (z dovodu že nemala rúž a pery boli suché) olízla jazykom a sliny prehltla..Moja otázka znie..Keby mala na tých perách infikovanú krv,a vlastne by ju tým pádom prehlta, je možné riziko prenosu HIV? a ak áno, aká je šanca? Teraz je vystresovaná ale na testy ide až po 3 mesiacoch..

[zruseny18]

ĎAKUJEM všetkým za odpovede, kamoška si ich číta, ste ju upokojili...Ale tak síce to znie trochu hlúpo ale tak niektorí ľudia majú strach z veľa vecí, tak myslím že nie je hanba sa spýtať...Spýtame sa raz a po celý život to už budeme vedieť :)
A ešte jedna vec,keby niekto krvaca z pier, nie moc a tam by sa mu dostala tá infikovaná krv, taký prenos choroby je možný?

kasandra

Fajn, jasné nevie či bol ten človek nakazený. Ale prenos ústami je možný čo sa týka HIV, veď orálny sex je jednou z foriem prenosu HIV.

becko123

možno sa nájde niekto kto mi bude oponovať nakoľko sa v týchto veciach moc nepohybujem, ale pokiaľ viem tak dôkaz o víruse HIV sa nepodarilo nájsť ani po niekoľkých desaťročiach od jeho "objavenia".
takže šanca nakazenia sa vírusom ktorý zrejme ani neexistuje je podľa mňa ešte menšia ako 0,0003%

Slecna A.

jemin, naco riesite ako sa jej tam ta krv dostala??? Olizla si ruku, zacitila krv a bola si ista, ze to nie je jej krv...Naco dalej rozoberat odkial sa tam ta krv vzala? :D Mne sa stalo davno pradavno cosi podobne. Stala som v plnom buse, na pleci som mala platenu tasku, taku tmavomodru. Zrazu som si vsimla, ze mam na taske daky malicky flak...co urobi kazdy debil? Olize si prst a snazi sa skvrnu vycistit...Ked som zacitila, ze ten flak je krv, brutalne ma naplo (hlavne som vedela, ze nie je moja). Az potom som si vsimla chlapca, ktory si drzal nos, lebo sa mu pustila krv...Asi nemal hiv, lebo som sa nenakazila nicim :D Ale nie, co napisal Arman, je pravda. Nie je dovod na paniku ;)

arman

HIV neprezije cestu traviacim traktom, takze nulova, ak nemas nejake otvorene rany. Mozu byt aj v ustnej dutine, pri dasnach (kratko po jedeni nejakeho jedla, ti mohlo dasno nieco oskret)

Ak ani nevies, ci ta krv bola infikovana, nemas to naisto potvrdene, tak ti poviem, ze krv od nahodneho cloveka je infikovana s pravdepodobnostou 0,03%, za predpokladu, ze ide o Bratislavsky kraj, ktory ma najvyssi vyskyt na Slovensku. Samozrejme, to su oficialne udaje nahlasenych, v skutocnosti bude este nejaka mala cast infikovanych, co o tom este nevedia, alebo sa nenahlasili, ale tych zas tak vela nebude. V kazdom dalsom kraji je sanca uz len mensia.

Sanca, ze mala tvoja kamoska nejake zranenia v ustnej dutine, a ten virus cez ne prenikne do krvi, je tiez velmi mala ... povedal by som, ze tak 0,01%.
Cize, vysledna sanca, ze tvoja priatelka schytala HIV je:
0,03% x 0,01% = 0,0003%. To znamena, ze keby sa jej taka neprijemnost stala 333333 krat, tak v priemere, v jednom pripade sa nakazi.
V praxi to znamena, ze keby to kazdy den jeden krat urobila, musela by sa v priemere snazit 1000 rokov, aby z toho schytala HIV.

Takze klidek, jasne? :-) Strach z HIV bere ludom v spolocnosti viac zdravia, nez samotne HIV.

Matej

Studentka58 prosím nehádaj sa.. téma bola vytvorená 6 krát.. ale duplikované témy boli zmazané.. prosím bavte sa k téme.. ďakujem

M 25

kedže som ich nahlásila, admin ich už zmazal.
ale boli založené tebou, ten istý text, štyri krát ( o 11, 12.20, 12.33 a táto 12.59 )

ako sa jej tam tá krv dostala????