Baleny celozrny chlieb - su v nom konzervanty?

lost

no napr moj dedo ma taku masinu res stroj ktory pomelie zrno pre zvierata v okamihu :D sranda to je..
kludne by som si doma robil chlieb "z nicoho" resp "from scratch" a aspon mam dobry pocit, ze investujem (cas aj usilie) do zdravia..

nedavno som videl dokument ze - LUXUSNA TALIANSKA SALAMA..

a co nevidim? ze tam hodili kus tuku (co je OK) ale proste s kozou atd.. a ktovie kolko ineho bordelu tam davaju.

neviem teda ako bezny spotrebitel, ale ja nemam zaujem jest kozu zvierata v salame..

tak seriozne uvazujem o tom, ze absolutne obmedzim salamu a sunku z obchodu a radsej si kupim vlastnu sunkovac, ak vobec, alebo proste si dam rezen namiesto salamy..

RNG

Uznam , ze je to anachronizmus, ale este pred 100 rokmi si ludia sami mleli zrno na chlieb v rucnych zarnovoch(kvern v Polsku). Dnes su dostat mlynceky, elektricke, len nasa prirodzena lenivost nas uci nakupovat priemyselne vyrobky, na nasu vlastnu skodu.A teda je to hojne podporovane reklamou, ktora sa snazi predat priemyselne vyrobky, medzi ktore patria dnes uz aj rozne suroviny, ako muka a podobne.
Zialbohu, tym sa zakladna podmienka kvality potravin porusuje, lebo kvalitna potravina je cerstva, nie vyriobena zo starych , casto aj vyse roka, stabilizovanych a bielenych muk, kde su odstranene kaziace sa casti, ako plevy a klicok(otruby)a tym podstatna cast zivin.

lost

No tie nase slovenske platy :D Nato netreba nosit chlieb z KANADY :D staci zo slovenskej pekarne, cena za chlieb cca 3-4eura.. myslim ze ak je na bezl. diete cela rodina, musi zarabat nadrpeimeerne, aby vobec mala co do ust, vdaka slovenskym politikom, ehm sorry chcel som napisat - platom..

majkaaaa

RNG,súhlasím,ale na naše slovenské pomery v meste mlieť si múku,piecť si "ručne" chlieb,hádam uznáš,to neprichádza do úvahy. A dávať si ho voziť kdesi z Kanady,tak na to by mi slovenský bežný plat určite nestačil. Preto treba hľadať aspoň takú alternatívu,ktorá by bola najprijateľnejšia,najlepšia,teda aj najzdravšia na naše pomery. Skrátka,aby sme sa vyhli kupovaniu tých priemyslene vyrábaným chlebom, najmä v obchodných reťazcoch. A na to je takýto malý domáci automat úplne ideálny.

majkaaaa

Tento robot dokáže urobiť naozaj chutný domáci chlebík,akurát tá kôrka nie je taká ako na klasickom kupovanom,čo však vôbec nevadí,pretože chlieb sa krája veľmi dobre,striedka je ako na kupovanom,myslím pevná,nadýchaná,že sa nedrobí pri natieraní. A pekárnička výborne poslúži aj na výrobu akéhokoľvek kysnutého cesta,či na koláče,pizzu,šišky,langoše, klasických knedlíkov ku kapuste,či omáčkam. A hlavne,je to bez roboty,čistá kuchyňa.

RNG

Keby som mal na to cas, mlel by som si svoju muku sam a piekol z nej cerstvy chlieb, celozrnny, dlho kvaseny.
Zialbohu jedine tak sa da zarucit, ze tam nie je ziadna priemyselna chemia, konzervanty alebo geneticky modifikovane produkty a znicene oleje.
Teraz mam taky chlebik len extremne zriedkavo, importovany(doneseny kamaratmi) z Kanady z jednej pekarne, co sa na takyto produjt specializuje, za nekrestanske sumy.

majkaaaa

Mám pekárničku z l**la,vyrovná sa značkovej čo do kvality,ale cenovo za polovicu. Môžem posúdiť,pretože to mám odskúšané. Práve sa mi chlebík dopiekol,je skutočne veľmi dobrý,tvarovo ako chlieb tzv.tehla. Dám tam múku T650, aj celozrnnú,semiačka,takže je dá sa povedať zdravý,nie je ničím prifarbovaný. Nič tak dobre cesto nevymiesi ako práve pekárnička. Ale odporúčam kupovať s dvoma hnetáčikmi,teda tú väčšiu,pretože na trhu v elektroobchodoch bývajú aj s jedným. Máme ako rodina svoj veľmi obľúbený chlebík,je to Tomášov z menovanej stránky,nemá chybu. Treba to vyskúšať a nedať sa odradiť,ak sa náhodou prvý chlebík aj nevydarí. Hotové zmesi nekupujem.

lost

majkaaaa

a aku mas pekarnicku? vies odporucit nieco mega dobre? :)
hladam nieco, co najversnejsie upecie chlieb (nieco ako clovek, musi to byt autenticke)
ale mam pochybnosti ze to roboti dokazu..

lost

Prave som si upiekol chclieb (rukou, mixerom, nie pieckou, i ked tu chceeeeeem :D ) a nie je , este raz, nie je nic lepsie ako domaci chlebik..

Kam sa na o hrabu tie sracky? "Luxusne" bezlepkove chleby, 20eurza KG..

doma si to spravim za 1/5 az 1/10 tej ceny, a chuti to omnoho lepsie..

a verim ze je to aj menej skodlive, ked uz tak..

majkaaaa

Ja si pečiem chlieb sama v domácej pekárničke,našla som si skvelý recept na dame.cz v sekcii domácí pekárny. Viem čo tam dám,nesplesnie tak rýchlo, v podstate ani nemá kedy. :-)) Už som chlieb nekúpila niekoľko rokov. Odporúčam. Pekárnička nie je len na chlieb,je to spotrebič,na ktorý nedám dopustiť.