Roztrhnuté väzivá -vyskočené koleno

Príspevok v téme: Roztrhnuté väzivá -vyskočené koleno
bohunka08

Ahojte,chcela by som vás poprosiť o radu v lete som zle stupila,zvrtla sa mi noha,nepríjemný zvuk lupnutia a vyskočilo mi koleno,roztrhli sa mi väzivá. Noha pár týždňov v ortéze,jediné šťastie,nevytvorila sa mi voda.Pravidelné návštevy doktora mám za sebou.Ale milujem šport,jazdím na koni.Mám strach,aby mi nevyskočilo znovu,viem,väzivá sa ešte liečia,pomaly zrastajú ,mám aj ortézu na spevnenie kolena,ale obávam sa,aby sa mi niečo nestalo tak by som vás chcela poprosiť,či by ste mi vedeli odporučiť nejakú "super" ortézu,ktorá kolenu nedovolí sa ani pohnúť . Nemám dôveru v tejto mojej "kolenačke". Je na čase trochu koleno rozhýbať.
Ďakujem veľmi pekne :o)

sisa87

Ahoj, mne sa stalo niečo podobné ešte v máji, pri prudkom otočení mi tiež vyskočilo koleno a potrhalo sa bočné väzivo.Najskôr som mala dlahu a potom tri týždne velkú optézu na celej nohe.Chodila som na rehabilitácie, potom ešte tie cviky cvičila doma, kázali mi bicyklovat, ale ešte ani teraz tá noha nie je v poriadku. Chodím k ortopédovi dáva mi injekcie, trochu to povoluje, tak uvidím.Môj problém sú hlavne schody.Po rovine už idem super, ale do schodov aj zo schodov mám problém.Ja som ešte dlho nosila takú menšiu ortézu, lebo som sa bála, že sa mi to stane znovu.Kúpila som si aj takú s bočnými výstužami, tá je pevnejšia a lepšie drží a aj takú len ako pančuška.Teraz ako napadol sneh a šmýka sa tak si ju dávam.Športovat som ešte neskúšala, som rada, že chodím, tiež sa bojím, aj ked všetci mi hovoria, že to už musí byt zahojené, ale odvtedy mám taký strach, že zasa skončím v nemocnici.Už to tak nejako vo mne zostalo.Bojím sa aby nakoniec z toho nebola ešte operácia.Napíš ako pokračuješ.