Z coho stracam a ako ziskat energiu?

Príspevok v téme: Z coho stracam a ako ziskat energiu?
milli11

Poradte. Ako ziskat energiu? Preco ju nemam, respektive tak rychlo stracam?

Je to vlastne o strave? Aku stravu jest? Neprezieram sa, skor jem viac mensich jedal denne a postupne jem coraz zdravsiu stravu.

Niekedy si myslim, ze na vine je moja robota. Alebo kolegovia, co mi saju energiu?

Ide o to, ze ked mam volno, tak hoci robim nieco doma, je to v pohode, som len trochu unavena alebo vobec. Hoci by som tak robila aj mesiac. Napr. Minule z rodiny stahovali, potom prerabali, aj ja som pomahala a potom nic, ziadna unava, len chvilku, ale raz-dva som bola fit.

Ale ked idem do roboty, povedzme, ze zacnem v pondelok a v stredu som uz uplne "vyrizena". Pride vikend alebo dovolenka, staci mi 1 den a uz som v poriadku. Potom opat zacne praca a ja do 3 dni od zaciatku prac. tyzdna som opat "vyrizena". A vlastne neviem preco, lebo hoci je to praca robotnika, teda fyzicky narocnejsia, mna ta praca bavi. Co poradite, kde ziskat stratnu energiu? Dakujem.

Maoam

milli: skus venovat svoju pozornost iba ludom, pri ktorych sa citis dobre, uvolnene a mozes byt sama sebou, ostatnych jednym uchom dnu, druhym von, ked venujeme pozornost niecomu alebo niekomu, co/kto je nam v skutocnosti na mile vzdialeny alebo 'proti' srsti, tak to velmi vycerpava

velmi vycerpavaju aj ludia, ktori potrebuju byt za kazdu cenu v centre pozornosti, kde sa objavia, v kratkej dobe strhnu na seba vsetku pozornost a uz sa toci vsetko iba okolo nich

taki vedia velmi vycerpat - ked im tu pozornost dame

nedavaj sa zatahovat do intrig, ohovarania, do hadok, su ludia, ktori z toho 'ziju', tam sa dopuju

teba odhadujem ako cloveka citliveho, kludneho, pokojneho, potrebujes 'svoj priestor' a aby ludia nerusili tvoje kruhy

naucis sa to, neboj, si este mlada, chce to trening

milli11

Anjelik,

toto som nepochopila, ale ved keby som netuzila po vztahu, nechcela by som predsa vztah? To akoze nemam chciet vztah a vtedy pride?

Lulita,

uhadla si, cely den (8, sem-tam 12 hod.) stojim na nohach alebo sa presuvam, chodim okolo liniek a strojov, podla potreby. Na stolicku ked si sadnem mozno na 2 minuty, najviac 5 minut. Viac sa ani velmi neda, ked chce clovek stihat normu. Alebo tolko, co si sadnes, uz je pri tebe nadriadeny s otazkou " a co sedis? Uz mas hotovo?" :D Posedim si akurat polhodinu na obede a asi 15 minut na prestavke.

Predosla, tiez fyzicka praca ma nebavila, ale tato uz ma bavi. Aj ked pri obidvoch treba kondicku. :D Treba aj rychlost pri robeni a silu pri dvihani materialov, aj tazsich.

anjelik*

Milli, NIKTO nie je energetický upír, je iba naše vlastné rozhodnutie, čomu a komu venujeme svoju pozornosť. A s pozornosťou ide aj naša sila...a za to predsa ja nemôžem, že ty ma chceš počúvať? :o))) Alebo áno ? :o)))
A to, čo popisuješ..to je znovu o podobnosti dvoch ľudí, čím sú podobnejší, tým lepšie sa spolu cítia a myslím názorovú podobnosť. I keď ani to nemusí byť nutnou podmienkou..ide o pochopenie toho druhého a tak dokážu spolu vyjsť aj na prvý pohľad protiklady. :o))

anjelik*

Veď jasné, že keď si vo vzťahu, tak sa cítiš nadpozemsky.:o))
TO je to rozvlňovanie , o ktorom som ti písala nižšie...si nabitá chémiou, celý svet je taký pekný. Ak máme v sebe túžbu, nemáme v sebe úspech...porozmýšľaj nad týmto. Ak máš v sebe túžbu po vzťahu, nemôžeš mať vzťah. :o)))

milli11

Colala, ak mi za to budes platit lepsie ako zamestnavatel, budem! :DDD

Niekedy ma aj napadne, co ak som taky ten energeticky upir?

Lebo ked som chodila s prvym byvalym, casto sa mi stazoval, ze vecne sa pri mne citi akysi vycerpany, kym ja som prekypovala energiou.

Ale zas druhy byvaly, ten sa na take nieco nikdy nestazoval a naopak, energie mal omnoho viac ako ja. Napr. sme mali cez den nejaky program, ja som uz vecer chcela s nim len tak lezat, oddychovat a maznat sa a on ma este tahal vecer von. :D

Inokedy ma napadne, ze ja som ta, od koho tahaju energiu. Dobra dusa, rada pomoze, neprezradi tajomstvo a preto mi casto hovoria vselijake veci, aj take, ku ktorym sa neviem vyjadrit.

Lulita

mili - necudujem sa ti, kebyze som pracovnicka v tovarni, asi po 3 dnoch lezim doma, mozno sa ti nezda, ale tvoja praca pre zenu moze byt narocna, najma ak musis cele dni stat, ci dookola robit rutinnu pracu

anjelik*

Existuje niečo, ako prostredie, ktoré nás prirodzene posilňuje. Ak by si pripustila, že si svojim spôsobom magnetická hmota..tak logicky, sú vlny, ktoré ťa posilňujú a tie, ktoré ťa rozbíjajú. A baviť sa o niečom, čomu nerozumieš, čo ťa absolútne nezaujíma, je prinajmenej veeeeľmi náročné. To ťa narušuje. Takže moja, jedným uchom dnu, druhým von. :o)) Pokiaľ nenájdeš radosť sama v sebe, ČO je to náročné na tom, môžeš len znovu a znovu skúšať, čo ťa bude chvíľku baviť, ale časom omrzí. Pretože, či už si to uvedomujeme, alebo nie, my sme bytosti duchovné, a tak nič telesné nás nedokáže dlhodobo sýtiť. Rozširuj si vnútorný svet,a ten ťa podporí. to isté platí aj pre teba Mimulus..nehľadaj podnety vonku, hľadaj ich sám v sebe, ale nie v nekvalitných spomienkach, ktoré ťa znovu a znovu sťahujú do depresie.
Rovnako vhodné je vylaďovať si dušu...napr. hudbou. Ja som momentálne úplne mimo z tohoto:
www.youtube.com
:o)))

milli11

Anjelik, na tom nieco bude.

Apropo, ked mam vztah, vtedy sa citim plna energie, vsetko zvladam, vsetko sa mi zda lahke. :)

Neviem, mozno to suvisi aj s tym. Mozno som unavena z toho, ze by som chcela vztah a ked uz nejaky mam, skonci. Alebo mam o niekoho zaujem a ten dotycny sa bud nechyta alebo dava zmiesane signaly. :(