Zanechanie studia

Príspevok v téme: Zanechanie studia
vecnystudent

zdravim vas, prosim vas nemate niekto skusenosti so zanechanim studia?lebo na nete toho vela nie je.som v prvom rocniku a chcem studium ukoncit, skola ma nebavi...vraj to mam pisomne oznamit dekanovy fakulty to znamena ze dnom skoncenia studia je den v ktorom bolo na fakulte dorucene vyhlasenie studenta o zanechani. ale zase vezmu mi moj isic?platila som za neho 20eu.zrusia mi isic?nie je lepsie pockat a nechat sa vylucit?a dalsia vec ked poslem zanechanie studia hned v ten den musim ist na urad sa zaevidovat?dakujem za vase odpovede

flegma

rataj tak, ze prvym dnom, kedy zacina letny semester, tym dnom budes vylucena a ak dovtedy nebudes zamestnana, tak ano, treba si platiti odvody, minimalne zdravotne... ak nakluses na urad a budes sa preukazovat, ze hladas robotu, zdravotne bude za teba platit stat
takze na urad chodd v ten prvy den s tym, ze ak by bolo potrebny dekret o vyluceni, ze ho dolozis neskor
dekret o vyluceni vycsinou pride do tyzdna

vecnystudent

to znamena ze ak ma vylucia tak isic mi ostane a skola mi ho zrusi aj napriek tomu ze ho neodovzdam?ak si nenajdem pracu kedy sa mam ist zaevidovat na urad?resp.ked pojdem na urad nebude mi treba nejaky doklad ze uz nie som student?lebo vraj dnom skoncenia studia je den v ktorom rozhodnutie o vyluceni zo studia nadobudlo pravoplatnost.to znamena ze ak ma vylucia ze uz nie som student a papier mi pride za tyzden tak za ten tyzden si platim sama odvody?

flegma

ja by som ti radila nic neposielat a minimalne do konca skuskoveho zimneho semestra ta budu evidovat ako studenta, tym padom plati za teba stat odvody a ostane ti aj isic karta, pripadne zlavy na cestovnom
dovtedy mas cas si najst robotu bez chodenia naurady...
po vyluceni o zlavy a aj isic prides