Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rakovina hrubeho creva - dedicne?

Príspevok v téme: Rakovina hrubeho creva - dedicne?
xmoniax

Dobry vecer,
Kamarát už dlho plánuje ísť na vyšetrenie hrubého čreva, pretože jeho otec zomrel na rakovinu hr. čreva. Vraj tam je nejaké to percento, že by to mohol i on mať, je to naozaj dedičné??
Neviete mi poradiť kam v Bratislave treba ísť na podobné vyšetrenie? v čom spočíva? popr. nejaké kontakty na odborníkov.
Vopred pekne ďakujem!

RNG

Vsetky nefunkcne tkaniva sa daju s velkou pravdepodobnostou odburat enzymami a jodom, niekedy na to treba aj ine doplnky a dokonca sa im da aj predist.A to aj napriek akejkolvek genetike.
Polyp neznamena automaticky rakovinu, len jej zvysenu sancu.
Najnovsie informacie okolo rakoviny hrubeho creva su okolo Fusobakterie, ktorej karcinogenne vylucky sposobuju mutacie veduce k bujneniu, pozri napr na
www.nytimes.com
A bakterie sa daju znicit, takze aj dedicna naklonnost sa da zmiernit, dokonca vylucit s vysokou pravdepodobnostou.
Rodiny sa casto rovnako stravuju, vzajomne si vymienaju rozne mikroby v blizkom styku a to tu geneticku predispoziciu podstatne zosilnuje. To ale neznamena, ze sa ten trend neda zoslabit, dokonca potlacit.

Niet takej choroby, co by jednotlivec nevedel dostat, za spravnych podmienok, strave a vonkajsich nakaz a zamorenia. Takze by sme mohli vyhlasit, ze vlastne kazdy je geneticky predisponovany na roZne choroby, rozdiel je len statisticka pravdepodobnost a udrzba tela. A dokaz toho je, ze nakoniec kazdy zomrie na nieco, vsakze.Rozdiel je len, ako dlho vydrzi zit s tymi genetickymi predispoziciami a ako sa brani.

Lulita

ak ma clovek apc gebvn tak sa moze aj na hlavu psotavit a cele hrubve crevo ma s polypmi, tie rastu od detstva, alebo puberty a okolo 30tky ma cele crevo doslova zasrane polypmi a nadormi, to je ta nespravodlivost na svete, gen je dedicny, takze ano, moze byt rakovina dedicna

emalea

No faktom je, že moja známa mala v rodine takýto prípad: jej manžel pochádzal zo 4 súrodencov, a jeho mama zomrela po 50ke na karc.hr.čreva a dvaja z tých štyroch zomreli, žiaľ na tú istú chorobu, takže situácia sa po 30 rokoch zopakovala, takže, čo dostaneme do vienka....istá genet.predispozícia tam určite bude...nie nadarmo u lekára na vyšetrení sa tento pýta na choroby najbližšieho pokrvného príbuzenstva...

tepeceha

Ano, rakovina hrubeho creva moze byt i dedicna, bez ohladu na to, ze pan RNG o tom nevie. Ked ma niekto geneticky podmienenu polypozu hrubeho creva (naozaj taka choroba existuje, pan RNG:-)), tak je vysoka pravdepodobnost ochorenia touto rakovinou aj ak sa postihnuty jedinec stravuje uplne idealne.

RNG

Dedicne je akurat, ze sme ludia a mame creva a rozne naklonnosti v tele=slabe a silne stranky.
Ale proti tomu sa da bojovat adresovanim tych naklonnosti, tj oslabenim zlych , posilnenim dobrych = prevenciou/predidenim, nie vyckavanim, az sa to nejak prejavi. Potom je uz casto neskoro.
Pri rakovinach posilnenie tela znamena cistenie enzymami, absorbentami, pripoadne aj obcasna chelacia, bratie doplnkov protirakovinnych , jedenim jediel protirakovinnych a podobne.
Boj proti virusom je znacna cast obrany proti rakovinam, udrziavanie dobrej crevnej flory je este lepzsia zbran, najma proti rakovine criev. To znamena menej cukrov, jemnych muk a kazdodenne si doplnat mikrovlakniny na podporu probiotik, ktore sa uz potom postaraju o potlacenie skodlivych mikrobov, co vyrabaju karcinogenne toxiny. No a znova zdoraznujem kazdemu dolezitost prevencie doplkom zinku, selenu, jodu, vitaminov C E a D-3, ktorych treba ovela viac, nez odporucaju stare davno prekonane odporucene denne davky, ktorych sa napriek hromade dokazov(desiatky tisicov studii) proti lekari dodnes spiatocnicky a krcovite drzia, cest vynimkam, co tie rozne vyskumy spravili a tym, co sa novsich dat drzia v svojej praxi.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.