Sex až po svadbe - čo vy nato?

Príspevok v téme: Sex až po svadbe - čo vy nato?
Danka85

Som veriaca a nechcem porušiť božie prikazanie - nezosmilniš kde patri aj sex pred svadbou. Je to Boži hriech pred svadbou a to by som moc nemala naladu isť vždy na spoveď ak by frajer chcel odomna sex aj neviem kolko krat.
Fakt je sex vo vzťahu doležity? Prečo sa nemôžu dvaja stretavať iba tak isť niekam, porozpravať sa... A sex až po svadbe?

anonymka23

Milá Danka85,
ja síce veriaca nie som, ale nemám nič proti sexu až po svadbe. Priateľa som síce mala rok, ale sex sme spolu nemali, pretože mňa k odkladaniu sexu viedli iné príčiny, resp. som chcela vedieť, či je so mnou kvôli tomu, že ma miluje, a či je skrátka ten pravý, a nechce ma dostať len do postele. Osobne by som radšej volila sex po svadbe a zostať s tým partnerom celý život ako vyspať sa s chalanom, ktorý ma potom nechá. I keď ľudia sú rôzni. Možno niektorí zostanú clý život s partnermi, s ktorými sa milovali prvý raz... U niekoho je sex dôležitý vo vzťahu hneď v prvom mesiaci chodenia, iní zase dávajú prednosť stretávaniu sa, rozhovorom atď. Ja si však myslím, že láska, porozumenie a vzájomná úcta sú dôležitejšie, pretože bez toho asi ani to milovanie nebude to pravé. Neviem. Sú to len moje domnienky. Záleží však od Teba, ako sa rozhodneš. Nedaj sa ovplyvniť názormi iných ľudí, ktorí sa Ti čudujú, že chceš počkať až do svadby. Rob to, čo cítiš a čo chceš Ty sama!

Sejla

Tungsten ten názor ateistov na kresťanov je len odpoveďou na názor kresťanov na ateistov, že všetci neveriaci sú nemorálni, promiskuitní, povrchní a treba ich napraviť:D ...Takže keď nastane vášnivá konfrontácia ako každý mesiac na tomto fóre, predsudky tu padajú jedna radosť:) Aj z jednej aj druhej strany, pričom byť ateista, či kresťan ešte o vnútri človeka nič nevypovedá.

Tungsten

zaujímalo by ma, prečo stále panuje názor, že kresťania sú ovce, držiace sa "zákazov a príkazov". jasné, že sú aj takí, ale v ich prípade nemá zmysel hovoriť im, aby sa neriadili podľa tejto šablóny, lebo k svojmu životu nejakú šablónu proste potrebujú a mali by ste byť skôr radi, že majú práve takú, ktorou ťažko niekomu ublížia... ale to už je off-topic
pre veriacich ale nie je zaťažko žiť v súlade so Svätým Písmom, pretože práve to ich svedomie je v súlade s ním. predpokladám, že väčšina z tu prítomných nie sú napr. vrahovia :) prečo? nezabíjate ľudí na ulici preto, že je to ilegálne, alebo preto, že je to proti vášmu svedomiu? dúfam, že to druhé... súčasťou môjho svedomia je napríklad aj to, že svadba (pred Bohom) pre mňa nie je len papier a že so sexom počkám. preto kresťania nasledujú Ježiša - lebo CÍTIA (podľa vlastného svedomia), že to, čo hlásal, je správne. a nie, že po prvé, rozhodnem sa, že budem kresťan, po 2., naštudujem si príručku čo mám a čo nemám robiť. tak sa totiž žiť nedá.
a posledná vec, sex s milovanou osobou, hoci aj predmanželský, neznamená, že dotyčný pôjde do pekla... ak človek skutočne neverí, že koná hriech, nikto mu tento názor nemôže vnútiť, ani nemá právo sa o to pokúšať.

00sara00

Ja nehovorím, že sex je zlý vo vzťahu, naopak, len je to dosť individuálne, ak niekto chce sex vo vzťahu, tak pokojne, však každého je to osobná vec.

Lulu2011

ved ju nechaj, nahodou pekne myslienky, az na to zbytocne odopieranie milovania, ale myslim, ze na skoncenie skoly cakat nebude, ak nechce prist o vztah

pomaranc99

akoze za pomoci rodicov? auto a byt su predsa dary od boha. pros a dostanes, zaklop a bude ti otvorene sara :)

00sara00

pomaranc - Aj nejaké vzdelanie je potrebné a ak sa mi to podarí, tak to auto atd. chcem získať sama a nie za pomoci mojich rodičov, ale je to už moja osobná vec.

pomaranc99

watcher asi cita sladkovica anjelik :) ja ten prach, ktory ta obklopuje chapem...tiez sa mi niekedy nechce vysavat cely dom :D