Drahy dar od priateľa/ky

Príspevok v téme: Drahy dar od priateľa/ky
tchibina

Zdravím, chcem sa len opýtať na váš názor. Ako sa zachovať, keď od priateľa / priateľky dostanete hodnotný vianočný dar. A obdarovaný nie je taký solventný aby vyrovnal nepomer vo vzájomnom obdarovaní?

Jednoducho ide o to, že ak jeden z partnerov zarába viac môže tomu druhému dať drahší dar. A ten čo zarába menej sa cíti trápne, že nedokáže tomu druhému dať podobnú vec.

Je možné takýto dar slušne odmietnúť?

lost

Ved ak darca nie je retard, a vidi ze obdarovany nema na vyrovnanie daru, tak ho nebude ocakavat.

Preco by sa darcal nemohol (nemal pravo / moznost) podelit s obdarovanym, ak na to ma ?

Uzite (darca + obdarovany) si ten dar kym je este moznost. Ak napr padne euro, zbytocne bude darca hovorit "joj kolko som mal eur" ak darca nedajboze zomrie, co bude hovorit? Teraz si aspon povie, ze si to co mal aj vy/uzil...

A PS:
Nikdy nevies kedy sa to otoci a TY nebudes v pozicii darcu ;)

flegma

no a to je prave na tom zle, on ti ten darcek nedava na to, aby ti dokazal, ze na to ma, ale preto, ze ti chce urobit radost... a ty uz sa teraz preto trapis a to su vianoce este pekne daleko... vypust z hlavy ten financny rozdiel :)

flegma

tak este mozes skusit navrhnut ( i ked mozno je uz neskoro, ak to ma kupene) dat si financny limit... ze sa proste dohodnete, ze si na vianoce date len nejaku malickost napr. do 30 eur

flegma

lubis ho? vies ako sa vravi, kto niekoho lubi, je ochotny mu zniest aj modre z neba :)
a laska sa nemeria peniazmi...ak ti chce niekto urobit radost, urcite neocakava, ze mu to bude rovnakou mincou oplacane... takze kludne, ked ti venuje auto a ty jemu manusku vyrobenu z ponozky, alebo naopak, je to v poriadku...