Búšenie srdca, závraty, nervozita, nízky tlak, krčná chrbtica

Príspevok v téme: Búšenie srdca, závraty, nervozita, nízky tlak, krčná chrbtica
slnecnica89

Dobrý deň!

Mám 23 rokov a dlhodobé zdravotné problémy, ktoré niekedy ustúpia a potom sa znovu objavia. Práve teraz som v štádiu, že sa prejavujú každý deň. Som z toho zúfalá. Tých problémov je hneď niekoľko: mávam pravidelné silné búšenie srdca, môj bežný tep je 90/min. Niekedy je to až 130/min. Pritom mám ale nízky tlak. Väčšinou je to okolo 100/60. Ďalej mám problémy s krčnou chrbticou, pretože 5 rokov počas VŠ štúdia som prakticky strávila zhrbená za počítačom. Zrejme práve z chrbtice mám každý deň závraty, točí sa mi hlavy a mám pocit na odpadnutie. A k tomu ešte stres, pretože mám celý život problémy s matkou, s ktorou aj v súčasnosti bývam, a hádky sú na dennom poriadku.

Problémy so srdcom sa prvýkrát objavili keď som mala 17 rokov a v noci som sa učila na skúšku. Dala som si vtedy kávu a skončilo to privolaním záchranky. Nasledujúci rok sa búšenie srdca vracalo pravidelne a viackrát som bola na pohotovosti, ale výsledky EKG boli vždy v norme. Resp. boli v norme až na to, že vždy vykazovali tachykardiu. Lekári to ale ďalej neriešili, lebo inak som bola úplne zdravá.

Počas VŠ štúdia tieto problémy na niekoľko rokov vymizli (možno to súvisí s tým, že som v tom čase bývala s matkou len málo a nebola som pod takým psychickým tlakom ako predtým a teraz).

Asi vo februári tohto roku som zrazu z ničoho nič dostala v kúpelni pred zrkadlom závrat a silný pocit na odpadnutie. Okamžite sa mi rozbúchalo srdce a nevedela som, čo so sebou. Asi po pol hodine to prešlo, ale potom sa to začalo objavovať pravidelne. Každý deň som bola unavená, nervózna, nevedela som sa na nič sústrediť. Po mesiaci som šla k lekárovi, ktorý ma znovu poslal na všetky možné vyšetrenia, ktoré boli opäť v poriadku, len neurológ povedal, že to môžem mať z krčnej chrbtice. 1 týždeň som k nemu chodila na injekcie a niekoľkokrát mi chrbticu naprával svojimi zázračnými hmatmi. Problémy prešli.

A teraz v septembri sa to zase všetko vrátilo. Každý deň búšenie srdca, točenie hlavy, pocit na odpadnutie, závraty, únava, nervozita, neschopnosť sústrediť sa... Opäť som obehla všetkých odborníkov. EKG v poriadku až na tachykardiu (tep 130), občas arytmia. Záver kardiológa - psychické problémy. Bola som znovu aj u neorológa kvôli chrbtici. Zkonštatoval, že moje problémy pretrvávajú a mám cvičiť. Nedal mi ani lieky, ani injekcie, ani ma neobjednal na kontrolu. Odvtedy cvičím cviky na krčnú chrbticu každý deň (už cca 2 mesiace), ale problémy vôbec neustúpili.

Napokon som bola aj u psychológa a psychiatra, ktorí mi po asi milióne testov povedali, že trpím fobickou úzkosťou, depresiou a obsesiou. Sama si ale nie som ničoho z toho vedomá. Mám rada život, rada si užívam, viem sa tešiť z úplných blbostí. Ani neviem o žiadnej myšlienke, ktorou by som sa pravidelne zaoberala a nevedela by som ju dostať z hlavy. Psychologička sa ma na to stále pýta, ale ja fakt nič také nemám. Možno je to niečo podvedomé, neviem. Jediné, čo mi teraz napadá, je to, že mám momentálne strach zo svojho zdravot. a psych. stavu, lebo nad tým nemám kontrolu. Ale myslím si, že prvotná príčina mojich problémov je niekde inde.

Lekár mi predpísal Neurol, ale priznám sa, že mám obavy z jeho užívania z viacerých dôvodov. Moji známi, ktorí študovali medicínu a psychológiu mi hovoria, že antidepresíva nemám brať, ak to naozaj nie je nutné. Že je to ten najväčší chemický humus, aký sa dá legálne dostať a navyše je to silne návykové. Pritom problém to nevyrieši, len utlmí príznaky a po vysadení liekov budú moje problémy ešte horšie. Reálny predpoklad do budúcnosti je teda ten, že dávka antidepresív sa bude do konca môjho života len zvyšovať a zvyšovať, kým mi to úplne nevygumuje mozog. A keď si ešte prečítam všetky tie vedľajšie účinky, najmä pri dlhodobom užívaní...

Neviem... Som sklamaná z prístupu lekárov. Som sklamaná z neurológa, že sa ani nesnaží riešiť moju zablokovanú chrbticu a som sklamaná z psychologičky a psychiatra, že sa nesnažia prísť na podstatu mojich psych. problémov a poradiť mi, ako ich riešiť, len mi automaticky švihnú antidepresíva a tým je situácia akože vyriešená. Už som spomínala, že mám nízky tlak a pravidelné závraty. Predpokladám, že keď začnem užívať ten Neurol, tlak sa mi ešte zníži a pocit závratov zvýši.

Chodím teraz na absolventskú prax a neviem si predstaviť, ako sa budem pod vplyvom utlmujúcich liekov sústrediť na prácu. Skúšala som si ich dať doma cez víkend a nebola som ani schopná vstať z postele, taká som po nich bola unavená a oťapená. Chcem počuť aj iné možnosti riešenia ako antidepresíva. Niečo prirodzenejšie. Niečo na odbúranie stresu. A zrejme by nebola úplne odveci ani nejaká rehabilitácia na krčnú chrbticu. Prosím, poraďte mi!

Ďakujem.

vlastna skusenost

Tiež som mal takéto problémy.Ja som to po návštevách rôznych doktorov riešil cez známych . Dostal som sa k t.č.0910172158 .Po dohode som navštívil maséra ktorý ma celého "opravil" a všetky problémy sú minulosťou.Neveril som ,že sa budem ešte niekedy citiť ako 18 ročny. A to som sa strojil podať žiadosť do predčasneho dôchodku.

david33

Mam uz vyse roka toto iste. K tomuto sa pridava bolest hlavy a krcnej chrbtice min.1x do tyzdna pricom mi byva vtedy tazko aj od zaludka. A co mam ja plus je potenie cela a chrbta a to mi staci len trochu prejst napr.do obchodu. Nikdy sa mi to nestavalo. Fakt uz neviem co mam vyskusat. Bol som aj pri doktorke a kardiologicke, sledovali ma 24hodin a vsetko so srdcom je OK. Ale ten moj pulz je vzdy vysoky okolo 90+. Niekto s podobnym problemom?

Janca.b

Ahojte, ja mam presne to iste a tiez sa mi zda, ze to ma nieco spolocne s jedlom, musim jest pomaly kazdu hodinu, inak sa mi zvysi tlak, mam triasku, busenie srdca. Ja musim este zistit co mi pomaha a co nie. Dufam, ze to prestane lebo je to velmi neprijemne.

Odeb

Ahoj, je to divne ale ja mam tie iste problemy uz asi 15 rokov nikto mi nevedel pomoct bol som uz asi vsade. Nakoniec som sa odsledoval a zistil kombinaciu zaludka s krcnou chrbticou ako uvadzas aj ty. Musim sa vyhybat mlieku a nejakym inym vyrobkom a nemozem cumiet do pc, mobilu a obcas tv. Cital som ze tymto zacina trpiet coraz viac ludi. Zrejme je to sposobene neprirodzenym drzanim tela pri vydobytkoch doby teda technologiam a jedlam, ktore konzumujeme su totiz plne umelyn a podobne. Drzim palce musiem to nejako dobojovat a hlavne mysliet vzdy pozitivne to je najvacsia sila :)

Angels

Dobru den mam problemy s busenim srdca ked sa pohadam s mojim buducim manželom niekedy mam pocit akoby som stale počuvala len ja jeho a mna nema kto vipočut mam nechut do jedla schudla som štiei kila som akasi stale bez malady ked byvame spolu pred manželstvom stale si v hlave premielam či to nebola chyba že sme začali žit apolu pred manželstvom a či by to nebole lepšie keby som ostala doma prosim Vas poradte mi ako mam prestat mysliet na taketo hluposti.a hlavne si všimat že všade kde sa pozrie mi je neverny

Nika99

Ahojte aj ja to.mam je to hrozne neda sa s tim fungovat ako bezne sa dalo.nooo skusila som hypnoterapiu a verte ci nie pomaha mi velmi moc skuste a neolutujete fakt super ale nie nieakeho.lajka :-)

slnecnica89

Aktualne info: MAM SA DOBRE! :) Naozaj je mi dobre, ale nesuvisi to s lekarmi, co tu asi nikoho neprekvapi. :) Po rokoch utrpenia som si sama odsledovala, z coho mi byva zle. Neviem vam zarucit, ze to pomoze aj vam, pretoze kazdy je iny a rovnake symptomy mozu vyvolavat stovky rozlicnych chorob. Ale napisem, co som zistila na sebe.

Musim si davat pozor na to, co jem. Nemozem jest maso a ziadne mliecne vyrobky. Syry len tvrde. Namiesto klasickeho mlieka si teraz kupujem sojove alebo ryzove. Namiesto masla a beznych natierok kupujem sojove od alfabio. Maso nejem vobec, len ryby. Ryby mi nevadia. Ziadne pecivo. Jem macesy a knackebrot. Ziadna kave, caje len bylinkove a ovocne, cize ziadny zeleny ani cierny, ziadne sytene napoje, ziadny alkohol. Boli by ste prekvapeni, ako radikalne dokaze vasa strava zmenit stav vasho fyzickeho telo uz za 2 dni. FAKT TO FUNGUJE! Aspon u mna to teda funguje na 100% a ked si dam za sebou par blbosti, ktore mi nerobia dobre, tak uz o par hodin sa mi vratia spominane stavy.

Okrem toho, ze sa snazim dodrziavat vyssie spominane stravovacie zasady, zacala som pravidelne uzivat morske riasy v prasku, pol lyzicky denne. Po tyzdni uzivania mi zmizli ine zdravotne tazkosti, ktore ma trapili niekolko mesiacov (zapal mocovych ciest a zenske problemy)! Nerobim tu ziadnu reklamu, ani nepisem konkretnu znacku produktu, ale ja sa opat citim ako 18-rocna! A myslim si, ze je to vo velkej miere vdaka tym riasam. Obsahuju vysoku koncentraciu jodu a zeleza a 70 dalsich mineralov a vitaminov v prirodnej forme, ktora je pre cloveka najprirodzenejsia. Aj predtym som skusala stovky roznych vyzivovych doplnkov a vyhodila za ne strasne peniaze, ale nikdy som necitila ziadnu zmenu. Teraz citim brutalnu zmenu!

Dalej je pre mna velmi dolezite jest pravidelne. Myslim, ze moje telo rychlo spaluje cukor a ked dlhsie nejem, tak sa mi zase zacne objavovat slabost, toecnie hlavy, busenie srdca, pocit na odpadnutie... Zase tie iste priznaky. Ale staci, ze rychlo nieco zjem a o 5 minut som v pohode. Nemali by to byt sladkosti. Lepsie mi robi normalna strava. Teda pomaly cukor, nie rychly. Cokoladova tycinka oddiali kolaps tak o 15 minut, ale aj tak musim rychlo najst zdroj kvalitnej potravy.

Musim si davat pozor na chrbticu. Pracujem vela casu za pocitacom a ked tak za nim sedim niekolko dni po sebe, stavy sa opat vracaju. Teda na to musim davat pozor. Ked na to zabudnem a pracujem viac nez je zdrave, prejavi sa to v plnej sile.

Teda u mna je to kombinacia vsetkych tychto faktorov. Ono sa to moze zdat obmedzujuce, ked clovek musi davat pozor na tolko veci naraz, ale zvykam si a uz si to ani velmi neuvedomujem. Resp. uvedomim si to vzdy, ked nieco z toho porusim a pride mi zle. :D

Drzim palce aj ostatnym, aby sa im podarilo zistit, co im skodi a co im robi dobre! :)

Dostex

Ahojte,podobnymi problemami trpim uz vyse roka,raz je to lepsie,zial tych horsich dni je viac.mam neurogennu tetaniu- rozmazane videnie,tinnitus,zavraty a samozrejme sinusovu tachykardiu.antidepresiva som odmietol,akurat som uzival anxiolytika /neurol0,25mg /2x denne po dobu 7 mesiacov.po tejto dobe som lieky vysadil po mesacnom znizovani a bolo mi relativne fajn aj bez nich asi 3 mesiace.no prisla jar a mne zasa zacalo srdce skakat ako chcelo ,no niekto mi povedal ze mozem mat chronicku boreliozu rsp neuroboreliozu.ja som sa toho chytil a vcera som bol na odber krvi v ba ,ktoru mi budu skumat v nemecku samozrejme za priamu platbu.ak sa mi borelioza rsp plucne chlamydie nepotvrdia je to cisto psychicka zalezitost,chodim aj na psychoterapiu,kde ma psycholog utvrdzuje v tom ze je to len uzkostny stav.prajem vam pekny den