Chrbtica

Príspevok v téme: Chrbtica
Mirec 154

Dobrý deň

Mám 18 rokov a ževraj krivú chrbticu. Pred 5 rokmi som zacal navstevovat ortopeda z dôvodu plochých nôh (strasne ma bolela achilovka) o rok a pol ma seklo v krku prechladol som. Pri rontgene mi bolo zistene aj mierne zakrivenie chrtice. Po noseni chomúta som navstevoval rehabilitacie kde som prechadzal cviky na spevnenie krcneho svalstva aj chrbtice. Toto som zvladal cvicit taky rok a potom som presiel na posilovanie a plavanie. Plavam 2 krat do tyzdna a myslim si ze aj dobre na lajka 80 (25m) bazenov Kraul prsia striedavo za hodinu. Posilovnu si neplatim ale mam plan domaceho cvicenie hrazda/kluky/ lahsie cinky nemam rad velke vahy a pomalicky risujem nic nesilym .... 2 a pol roka som nemal problem stale bolo zakrivenie chrbtice mierne .... no pred vcerom mi doktor oznamil ze chrbtica sa skrivila este viac a ze mam navstivit rehabilitacie nech so mnou zopakuju cvicenia ze na spevnenie svalove korzetu chrbta( No a ja si vravim ze o com toci sak cvicim na hrazde a vsetky mozne cviky tazsie na chrbticu a ine partie ako som cvicieval tam ... chrbat mam spraveny celkom dobre tak ja naozaj neviem co mam este viac spevnit a hlavne hentimi cvikmi co tam robime) aky je vas nazor na to ? Napriklad poradila mi aj brusaky aj na rehabilitaciach su a ze aspon 50 brusakov pomaly robit..... ale pre boha ja robim uz abs 340 brusakov -rozne typi do 8 minut tak co odomna vlastne chcu

Ospravedlnujem sa za pravopis a dakujem za odpoveď

Cariboo

mirec je to divne, ale k zhorseniu zakrivenia mohlo dojst, ci uz nespravnym cvicenim alebo rastom. co povedal doktor na tvoj cvicebny plan? mozno sa velmi pretazujes, nie je dolezite robit cviky rychlo. urcite na rehabilitacie chod a nechaj si poradit