Šumivy vapnik (calcium)

makovec

Ivka
teda ak som dobre pochopil tak mam zjest denne 3 az 4 cajove lyzicky maku s medom? Ten mak pomlety ma byt vsak?
A este som chcel vediet ze ci ide ten vyrobok co spominas kupit v lekarni a za kolko asi tak?
a co vit. D ten je tiez potrebny aby sa vapnik dobre vstrebaval v crevach ake pripravky uzivat a kolko denne by som mal prijat vit. D?
dakujem :)
a k tomu paleniu zahy len tolko ze asi mas pravdu s tymi kyselinami.

Ivka 1

Makovec môže Ťa záha páliť aj nemusí, je to trošku iná kombinácia .Bez vyskúšania na to neprídeš :) V prípade cestovín s makom sa jedná o súčasný príjem tukov aj rafinovaných cukrov.Pri pupákoch zase o pečené kysnuté cesto.Rovnako Ťa záha páli aj z pečených buchiet alebo makového závinu. Prípadne z iných pečených kysnutých koláčov. Oprav ma,ak sa mýlim. Cukor patrí ku kyselinotvorným potravinám - dochádza k zvyšovaniu kyseliny v žalúdku, zvýšenej kyslosti v organizme a následne k vyplavovaniu vápnika z kosti a zubov. Je potrebné dávať si pozor na zvýšený príjem sladenej čiernej kávy alebo sladených nápojov.
Med patrí k neutrálnym potravinám.
Denná dávka vápnika by mala byť 800 - 1500 mg. Príjem je potrebné rozdeliť do denných 3-4 dávok.
Okrem maku sú zdrojom vápnika vlašské orechy,lieskové orechy,mandle, kokos, sezamové semienka,syr tofu, sója,tmavé druhy zeleniny - kel,brokolica, tvrdé kvalitné syry, tvaroh a kyslé mlieko- kefíry a acidofilné nesladené mlieka. Denný príjem 100 g tvrdého syra - napr. ementálu pokryje dennú dávku vápnika potrebnú pre ľudský organizmus. K tomu aby sa vápnik správne zabudoval do kostí a zubov , musí byť v rovnováhe s ďalšími minerálmi a stopovými prvkami-fosfor,horčík,draslík,fluór,sodík ,molybdén.
Práve preto odporúčam zmes minerálov Nature Mine - sú to minerály ,ktoré sú pozostatkami ulít morských živočíchov ,zoškrabaných z morského dna. Namiešala ich teda príroda, nie človek. Pre organizmus sú teda niečo,čo mu je vlastné a čo dokáže prijať a zabudovať tam,kde je to potrebné. Teda do kostí a zubov.

Danyy

Ivka môžem ti napísať email?
Ty si lekárka? Všimla som si, že tu radiš často ľuďom ohľadom zdravia a výživy a chcela by som súkromne niečo prediskutovať nie takto verejne.

makovec

Ivka
a nebude ma palit zaha po tom maku? Ked zjem napr. makove rezance alebo pupaky s makom tak ma niekedy pali zaha. A preco ten med k tomu?
ten produkt co spominas ide kupit aj v lekarni? A aka cena je priblizne?
dakujem

Ivka 1

Inak veľmi kvalitná zmes minerálov v organickom zložení je od formy Forever Living Products ,ktorá má zastúpenie aj na Slovensku . Prírodný produkt sa volá : Forever Nature Mine .

zunzu

ja som citala kdesi o vajecnych skrupinach...uvarit pomliet, rozdrvit...co si o tom myslis RNG? zubarka mi naposledy odporucila toto(vraj mam nedostatok vapnika, tehotenstva, dojcenie, naposledy tri kazy, stravu sa snazim jest zdravu, no sladkostiam sa samozrejme obcas nevyhnem...ale nemyslim si ze to prehanam, ked budem mat dostatok vole, obmedzim aj to...)

www.bunkovesoli.sk

Ivka 1

Makovec ja zmiešam dve - tri lyžice pomletého maku s jednou lyžicou medu ale môžeš si to upraviť podľa svojej chute a konzistencie aká Ti vyhovuje.
Veľmi dobrým zdrojom vápnika je aj makové mlieko.Do fľaše alebo do pohára vložíme mak a zalejeme ho vodou, najlepšie filtrovanou, v pomere cca 1:5. Cez noc ho necháme postáť pri izbovej teplote. Ráno zmes dobre pomixujeme, ( radšej dlhšie) a precedíme cez riedke plátenko. Takto vzniknuté makové mlieko môžeme osladiť medom, použiť na prípravu kakaa alebo ho vypiť neosladené.

makovec

IVKA1
a ake mnozstvo toho maku treba denne zjest s medom? Pises ze lyzicka medu ale kolko maku tiez lyzicka?
Chcel by som tiez viac prijimat vapnik lebo v zime som si zlomil zapastie a dost dlho sa mi hojila zlomenina a lekar povedal ze vraj preto lebo mam malo vapnika tak by som chcel doplnovat.
dakujem za odpoved :)