Roaccutane - Aknenormin - Curacné - liečba akné

zoe23

ja som o nom uz citala na nete veeela, a nestretla som sa s nikym komu by to za celu liecbu nezabralo, este vydrrrž :)drzim palce nech si jedna z tych stastnych a zabere natrvalo!

ebi77

tak pomaly každý tu píše, že sa mu to vrátilo aj po roa.

ale všade píšu, že je to už natrvalo, no nemám z toho taký pocit

no ale môj problém je ten, že už 3tí mesiac ho beriem a ešte nevidno nejaké pozitívne zmeny, dúfam, že ja nie som z tých, ktorým roa. vôbec nezaberá :(

zoe23

ja mám tiez 50kg :) a ku koncu mi to lekar zvysil, ak sa dobre pamatam az na 50mg. Ale mam pocit, ze cim vyssie davky, tym kratšiu dobu sa to berie. No a este som niekde čitala, ze to natrvalo skor zabera na horšiu formu akne ako na lahsiu :)

ebi77

tak ja to beriem pomaly už tretí mesiac, a doteraz sa mi to len zhoršovalo, ale posledné dva týždne ako keby sa to začalo zlepšovať :)

beriem aj vysoké dávky 40 mg/denne a mám 50 kg

ale asi preto tak pomaly to na mňa účinkuje, lebo mám hlboké akné...

zoe23

Ja som to brala, dokonca 2x! Za kazdym sa mi to vratilo aj ked uz nie take ako pred tym(aj ked neviem ci to uz neni aj vekom :D ), najskor po roku od liecby a v druhom pripade uz po par mesiacoch. Ale len na tvari sa mi to vratilo, sem-tam nieco na hrudi :)
Co by si chcela vediet?
Ale cca 2 tyzdne od zacatia liecby mi vyrazky mizli, nic take, ze by sa mi to zhorsovalo.
A vobec som ani u koznej ani u kozneho nemala problem, aby mi to predpisali, len sa s nevolou opytali ci to naozaj chcem brat, ja ze hej a bolo :D (ako keby som vedela co mi to moze sposobit nie? co som lekar? :D )Ved ked s tym maju problem(alebo nejaku zlu skusenost), nech povedia aky.

Bronika

Ja som curacne pouzivala 11 mesiacov, a to vam musim povedat ze som mala ozaj vysoky stupen akne. Ci uz na tvari ale aj na chrbate a na hrudi. Uz po kratkej dobe sa mi vycistil hrudnik aj chrbat a potom aj tvar. Po douzivani som mala plet jak babatko. Velmi spokojna som bola nakolko mi dovtedy nevedel nikto asi 5 rokov pomoct. Teraz mam 21 a mam dieta, plet som mala krasnu no po porode sa mi zase zacali vyhadzovat pupacky tak uz som sa aj objednala k dr a idem znova na tabletky. Akne treba preloecit z vnutra tela a nie len povrchne.

ebi77

ja mám 26, akné od 14tich a tiež mi roky trvalo nájsť kožného, kt. mi to predpísal a to tiež po známostiach.... a vôbec neviem, či sa mi vráti sebavedomie aj keď to bude všetko preč. Dnes som bola v nákupnom centre, každému len na tvár sa pozerám akonáhle zbadám niekoho s akné tak len na neho kukám, a je to hnusné, sa mi to hnusí, je to škaredé, a keď si uvedomím, že ja to mám možno ešte horšie, tak je mi z toho zle

ebi77

No veď ja vôbec nemám presušenú pokožku a vôbec si ju ani s ničím nekrémujem, lebo nechcem, aby sa mi ešte viac upchali póry ako doteraz mám. Nehovorím už sa tak nemastí ako pred užívaním, ale suchá rozhodne nie je. A to už druhý mesiac užívam Roa, beriem k tomu dosť vysokú dávku 40mg denne a mám 50 kg.

Agnes999

ebi77: zalezi od toho, ake hlboke mas jazvy. ak su to skor len take cervene flaky, tak tie zmiznu. moze to trvat aj par mesiacov, ale rozhodne sa to min. zlepsi ak nie uplne zmizne. a ak by ti aj tak nejake jazvy ostali, da sa to zbrusit chemickym peelingom. ale na ten chod az rok po tom, ako s tymito liekmi skoncis. na najhorsie jazvy po akne sa da pouzit laser, ale u teba to snad nebude az tak zle. nebud pesimisticka, si na tej najlepsej ceste! vies kolko rokov som ja cakala kym som konecne nasla koznu, co mi to bola ochotna predpisat? dostala som sa k tomu az po znamosti! mala som 28 ked mi konecne zacali liecit tazke akne! dovtedy som sa hanbila chodit po ulici! keby som si mala vybrat ci do toho ist znovu alebo trpiet zase tym tazkym akne, vies co by som si vybrala!