Vysadenie psychiatrickych liekov - svojvolne

Iba Katka

Mňa sa ani nepýtali prečo, rozprávala som len so sestrou a len ticho poznamenala "Pani doktorka je tu nová, nepozná ešte pacientov, tak jej to trošku trvá"

Ako neviem, ako by ma chcela poznať, či som mala jej porozprávať o svojom osobnom živote pri kávičke alebo čo.

zewa

Cry, veď zavolaj terajšej lekarke, že menis lekára lebo máš pocit, že si nerozumiete, nech ti ju nachysta, že sa po ňu zastavis. Tým sa vyhnes otázkam z oči do oči pri preberaní karty. Čo studujes?

Iba Katka

Cry - tak ale zase na druhú stranu pri tebe nemá čo fajčiť, je to doktorka a mala by si uvedomovať, že tým fajčením škodí pacientom. Ja by som pri nej, ako nefajčiarka, určite v ordinácií nesedela.

[zruseny22]

Iba Katka,
práve, že sa trochu toho aj obávam.... zobrať kartu a ísť inde:(.... ach yo...
Musím sa ísť učiť:(
Držte sa a ďakujem.

Iba Katka

cry stačí si od terajšej vypýtať kartu a preniesť ju k novej, to nie je problém. Síce na teba budú pozerať ako na mrchu, že nie si spokojná s jej kvalitnými službami, ale dá sa to prežiť. Ja som nedávno menila obvodnú, lebo u tej pôvodnej mala každého pacienta dnu pol hodinu. Aj viac. A si predstav, že sú pred tebou 3 ľudia a čakáš 2 hodiny. A keď sú pred tebou 7, tak ďakujem pekne :D

[zruseny22]

Amanda,
psychiatrička, ku ktorej som chodila doteraz- ona normálne fajčí aj v ambulancii... neviem aj či pred inými pacientami, ale pri mne vždy. A okolo seba len samé cigarety... kávička..

Vieš, len ja si často vyčítam, že som vážne neschopná... inak, keď som niekedy nejakému lekárovi povedala, ako sa chová teraz už ku mne moja psychiatrička, každý odborník mi len povedal, že mám zmeniť lekárku... a keď prišlo na to, že sa pýtali na jej meno- zrazu len, že ale veď to je veľmi dobrá lekárka a zrazu o nej hovorili už inak...

No, veď uvidím ako bude v stredu.. dám vedieť. Len je tu trochu taký problém, že táto nová lekárka by chcela moju kartu od tej predošlej... takže neviem ako toto poriešim... termín mám na stredu na 10hod... Budem cestovať 2hod... a tá moja psychiatrička pracuje až od 10hod každý deň... ale pravdu povediac... netúžim ju už vidieť...

amanda23

CRY to su ozaj dlhe roky, co mas problem...Neskusala si nic ine okrem lekarov, napr. regresnu terapiu, nejakeho dobreho liecitela, alebo alternativneho terapeuta?

amanda23

Nic si z toho nerob Cry, vravela si jej len pravdu, ze ti tie lieky nepomahaju a ona sa ta snazila presvedcit ze hej, krava, lebo inym pomohli..To pacienta psychicky este viac odrovna.Lekari su tiez magori a v psychiatrii ani nehovorim, preto si mozes vybrat niekoho, kto na nebude presviedcat ze ti je lepsie, ked ti nie je..S tou cigaretou je to sranda, ze fajci este aj v oridnacii, ja som tiez fajciar, ale odtial potial, takto ukazuje pani doktorka, aky je slaboch a zavislak, ze bez toho nemoze byt a ide liecit inych :DD By som jej povedala asi cosi...
To je fajn, ze si bola vonku, snaz sa denne aspon hodinu, ja ked cely den mam sediet doma, magorim a musim aspon nachvilu sa ist prejst na vzduch a prist na ine myslienky, ked vladzem, aj ked nasilu stale cosi robit, ked mam niekedy stavy, ze ani telku, ani knihu nemozem pozriet,co je tak zle.
Daj este sancu novej lekarke, pocitaj, ze si mesiac prvy s novymi liekmi este vytrpis mozno horise stavy a potom bude lepsie, ak by ta velmi vycerpavala skola a ucenie, co je pri tejto chorobe uplne normalne, skus poziadat o odklad, ale ak sa co i len trochu da, lepsie, ked cosi robis a mas aku taku aktivitu, lebo "musis" a to ta zenie trocha dopredu. Drzim prsty , daj vediet, sko si dopadla u lekarky, co ti predpisala:D

Veru tak ZV, vidis, ze choroby neobchadzaju nikoho, ci bohatych, slavnych, chudobnych, chorych...Mozno ti bohati , co ich toto postihne uz maju vsetko na co si len spomenu , su znudeni a nevedia sa uz tesit z drobnych malickosti ako obycajni ludia, takze niekedy mat vela penazi nemusi byt az take super, akurat si mozu dopriat lepsiu starostlivost zdravotnu, ale najvacsiu zmenu musia spravit sami na sebe a na to su uz moc pohodlni, /lebo nemusia chodit do prace a starat sa ako uzivit rodinu/, to si za ziadne peniaze nekupia a nik nebude zit za nich ich zivot...

[zruseny22]

Amanda,
Len som chcela, že tiež by ma nikdy nenapadlo, že budem niekedy trpieť depresiami, že sa pokúsim o samovraždu a pod.
Bola som vždy veselá, v škole vyznamenaná, robila som aj 9 rokov závodne atletiku.. doma kopec medajlí, diplomov, cien.. tancovala som aj hip-hop a disco tance, s tanečnou skupinou sme vystupovali pár- krát aj v telke... rodičia boli na mňa pyšní.... ale potom.... od 12tich mám problém s jedlom.... a v 4 ročníku na strednej škole som musela na pol roka prerušiť štúdium- kvôli psychike... išla som na psychiatriu- ale po týždni som podpísala reverz, čakala ma matura... naši už neboli na mňa hrdí, hanbili sa za mňa... mama mi raz povedala, že by najradšej išla kanálom ako so mnou po meste.... Teraz mám 27, nedávno mi dali plný invalidný.... Ani vo sne by ma nenapadlo, že budem niekedy takto "žiť".... vlastne prežívať zo dňa na deň...