Je peklo mať dieťa v mladom veku?

olivienka

akože zaobchádzať? bojíš sa, že ho utopíš, keď ho budeš kúpať, alebo čo? :) veď existuje aj taká vec, ako materský inštinkt :) toho sa podľa mňa treba báť najmenej, že nevieš zaobchádzať s deťmi... čo myslíš, koľko prvorodičiek, bez ohľadu na vek, má nejaké extrémne skúsenosti s deťmi? alebo prečo očakávaš, že napr. za 10 rokov budeš s deťmi vedieť zaobchádzať lepšie, než teraz? kde sa to naučíš? na vysokej?
a ešte jedna vec, myslím si, že samotný fakt, že ťa napadlo uvažovať, či zvládneš výchovu dieťaťa, svedčí o tom, že na to máš a že to zvládneš lepšie, než niekto, kto sa takýmito úvahami vôbec netrápi. keď si človek uvedomí, že to, do čoho ide, nie je ľahké, a napriek tomu sa na to odhadlá (to myslím vo všeobecnosti), má spolovice vyhraté. takže už sa len odhodlať ;)

okoloiduciXY

nikto predsa nečaká že budeš profesionálna mama hneď po narodení dieťaťa. vravíš že rodičia sú nadšení z toho že budú starými rodičmi, takže stačí požiadať o radu keď bude treba. a nezabúdaj že máš aj priateľa.

tgfdg

ak mas take sestry ako pises, tvoji rodicia budu najstastnejsi na svete ked sa ti to babo narodi a oni budu starymi rodicmi.

Diana666

Nechcem si ho nechat len preto ze som bez. fin. problemov, ja neviem zaobchadzat s dietatom, bojim sa zeby som ako matka zlyhala. Policajna.

lost

A na aku VS ?

Ved VS sa da studovat aj na materskej :) A obzvlast ak mas super rodicov co pomozu pri vychove (nie je nic lepsie pre dieta, ak ma na blizku viac rodiny ako menej, cize aj babka/dedko mu len prospeju..)

lost

Skor by som sa na tvojom mieste zobral a isiel do mesta (idealne rano/naobed ked je teplejsie) a opytal sa mladych mamiciek co tlacia kocik, aky maju na to nazor.. Pretoze predpokladam ze nie 100% z nich to planovali a tak budu mat urcite lepsi nazor ako ludia co tym nepresli :P

Inac zivot/osud vacsinou klope na dvere, ked je clovek najmenej pripraveny.. Preto je podla mna zit takym zivotom, ked je clovek absolutne vyrovnany a dovolil by som si to porovnat s tym, co ma mama stale ucila ale uvedomil som si to az ked som od nej odisiel - rob poriadok, nikdy nevies kedy pride necakana navsteva ;)

M 25

ako píše Maoam, pokial máš takýto život ako máš, bez finančných problémov, o dieťa sa budeš vedieť postarať, tak si ho nechaj .. ved poprípade dáš na adopciu, ked porodíš..

mne osobne potraty neprekážajú, je to ženine rozhodnutie..

viem, máš to ťažké, ale prečo si ho nenechať?!:)
konečne by mali rodičia vnúčika

lost

no to rozhodnutie..

a co by si chcela robit najblizsie roky ?

napr studium cestovat, ci uzivat si zivot nejakym sposobom ?

Diana666

Tym potratom im nechcem ublizit. Pretoze som jedna z troch sestier. Najstarsia ma svoj zivot, deti nikdy nechcela a pochybujem ze bude mat. A stredna sestra je alkoholicka, narkomanka, a je niekde v Nemecku so svojim narkomanskym manzelom. Cize som ostala uz len ja, uz nejaky ten rok mi stale hovoria, vydas sa, budes mat deti a my sa tesime na vnucata atd atd atd
CIze s tym potratom som to myslela. Praveze chcu vnucatka a velmi sa tesia, mamina uz obzerala dnes kocik, lenze ja niesom rozhodnuta chapete ma ?