Je peklo mať dieťa v mladom veku?

Diana666

Ano, priatel je zamestnany, ma stalu pracu, dobry prijem, ja tiez niesom z chudobnej rodiny, takze o dieta by som sa postarala aj bez neho s pomocou rodicov. Rodicia to vedia, sice to tazko rozdichali, ale prijali to. Vobec ma neosocovali ze som mala mysliet pred sexom ci nebudem tehotna nic take, moji rodicia su normalni ludia, a vobec nespomenuli potrat. Sice som chcela ist s tym von, nedalo mi to. Su to velmi dobri ludia, a viem, ze by som im len ublizila. A co sa tyka priatela, dnes budem s nim, takze mu poviem pravdu, urcite si zasluzi to vediet. A problem je uz len vo mne. Lebo stale niesom rozhodnuta a vela casu mi neostava.

Dadula56

Takto: viem, ze je zbytocne sa tu zaoberat tym, ze mas 18 a mas dvakrat tak stareho frajera s ktorym spavas ale na dieta sa necitis...Kazdopadne, ak si dost zrela na taky vztah (a ak si bola dost zrela na to, ze k tomu otehotneniu doslo, kedze v dnesnej dobe, ak clovek pouziva spravne prostriedky proti pocatiu je priam zazrak to dieta nechcene pocat), nechapem, preco si nezrela na dieta. Kebyze je to tvoj rovesnik, potom by to bol problem, ale tato situacia je pre dieta dost priazniva-t.j. zrejme nedojde k tomu, ze budes byvat u rodicov v jednoizbaku s vrieskajucim malym. Zrejme ma ten tvoj priatel uz o seba postarane, tym padom sa dokaze postarat aj o dieta. Zivot ti nikam neutecie, prinajhorsom budes musiet skolu o nejaky cas odlozit a budes financne zavisla na priatelovi. Je hlupost potratit dieta len preto, lebo ho chcem "az o ... rokov".
Najviac ma tu zaraza to, ze to riesis na fore, namiesto rozhovoru s priatelom...Chces to tehotenstvo utajit, aby sa on s tebou nerozisiel, keby si si nahodou nechala urobit interupciu. Ale co to je potom za vztah, ked chces tak dolezitu vec utajit?Ze si bola na potrate s jeho dietatom?On si to zasluzi vediet, ci uz sa rozhodnes tak alebo inak.

lost

doubledog

presne tak !

ludia sa dost podcenuju, co sa tyka ich potencionalneho vykonu a potom mrhaju zivotom/casom.. (alebo potencionalom)

Januar

nechápem čo riešiš, tvoj partner ho zrejme bude chcieť, tak ho vynos, poroď a môže ho vychovávať on. Časom, keď sa zamestnáš budeš mu platiť výživné a ak budeš chcieť budeš dieťa navštevovať. Môžeš si užívať s kamoškami koľko chceš. Veď ak by to bolo opačne, že ty dieťa chceš a partner ťa núti na potrat, tak by si nešla a vychovávala ho sama s jeho výživným. Nevidím v tom žiadny rozdiel.

doubledog

ja som mal 30, ked som mal prve dieta.
a myslel som si, ze nie som pripraveny.
a pritom som bol, len som to nevedel.

kafe

nie si pripravená na dieťa? Hmm.. tak nad tým si mala rozmýšľať pred sexom, teraz je už neskoro uvedomiť si to. Ale kľud, dieťa nie je lepra, nebude s tebou večne, len nejakých 15 rokov, potom si už tak isto bude žiť svoj život a po svojom (len ešte nejakú chvíľu za tvoje peniaze:).

Byť pripravená na dieťa sú keci dnešnej doby. Na to sa pripraviť nedá. Sú veci, na ktoré človek NIKDY nebude pripravený (napríklad aj smrť vlastných rodičov), ale stanú sa, či chceš či nechceš a budeš ich musieť zvládnuť, lebo nebudeš mať inú možnosť. Život sa naplánovať nedá a je naozaj kopa krásnych vecí, ku ktorým sa dopracuješ omylom a aj tak to budú tie najlepšie veci v tvojom živote. Skutočne by si to mala prebrať len a len s partnerom. Čo keby chcel napríklad zostať na materskej on? Myslíš, že by si mala tak strašne mizerný život, bez zábavy, bez kámošiek, bez školy, že by stál za prd? Veľa zdaru dievča, nech sa rozhodneš akokoľvek.