Žiť v takom vzťahu?

Príspevok v téme: Žiť v takom vzťahu?
cherry

Bývam spolu s partnerom a deťmi v jednej domácnosti, ale o vzťahu sa už dávno hovoriť nedá. Nemáme spoločné koníčky, nikam nechodíme, len z roboty do roboty, keď sme spolu doma, ani netrávime čas v jednej miestnosti. Niečo také ako aspoň naobedovať sa spolu, vôbec nepoznam. My jeme v kuchyni, on pravidelne pri televizore. Vlastne televizor a postel je jeho jediný svet doma. V domacnosti mi sice pomáha, ale...
Nemáme o čom komunikovať. Lepšie povedané ON nemá o čom. Za najväčší problém ja považujem to, že on NECHCE nič riešiť, o ničom diskutovať.
Už asi rok spolu spíme možno tak raz za 3 týždne. Ja som dosť sexuálne založená a považujem za niečo ozaj hrozné že on absolutne nedokáže dopriať mi ani takú základnú potrebu akou je sex.
Náš vzťah, teda toto spolubývanie, ja už nemám chuť zlepšovať ani obnoviť niečo medzi nami. Neviem, dokedy budeme spolu, domácnosť aj medzi deťmi je to celkom v pohode. Len to, že medzi nami je dávno koniec.
Mrzí ma, že on nechce o nicom so mnou rozpravat. Ale ak aj sa zmierim s tým, ze spolu len kvôli deťom bývame, neviem, ako sa mám zmieriť s tým, že spolu nespíme. Vyhýba sa akejkoľvek debate, ktorou by sme mohli niečo vyriešiť. Rozhodla som sa teda, že si nájdem milenca. /Len si na to musim najst aj čas./ Stále na to myslim. Ale zas.... asi nie som na to pripravená, asi ho stale milujem. Ale dokedy vydržim takto? Už som z toho dosť psychicky hotová, neviem sa vysporiadať s týmto jeho nezáujmom o všetko, čo sa mna týka.

Vlastne ani neviem, čo chcem poradiť. Možno odpoveď na otázku, či sa mám zmieriť so životom, ktorý prežijem s osobou, ktorá o mňa nemá absolutny záujem. K rozhovoru ho neprinutim, a ja som typ, ktorý mlčaním strašne trpí. Nechcem takto žiť. A rozísť sa bez vydiskutovania si všetkého sa mi zdá... no neviem, celý život myslieť na to, že ani jeden z nas nepovedal, co ho trápi, a že sme sa ani nepokusili o nejaké riešenie... to tiez asi neni výhra.

Cindy35

chapem, ze Ti musi ist riadne na nervy :-//

ale mozno sa on skryte trapi, ze si schopnejsia a sebestacnejsia ako on. no a s tym libidom, vsak iny chlap by sa od hanbi prepadol, prinajmensom pred kamaratmi, ze takto zanedbava manzelku.. nema nejake zdravotne problemy ktore si nechce priznat? cukrovka, impotencia atd?

urcite chod do tej poradne, vsak toto nie je dlhodobo udrzatelny stav

no toho lekara mi nie je luto, kym bol mlady, tak preberal medzi slusnymi dievcatami, potom ho zdrapla jedna ambiciozna co sa chcela hned vydat a on teraz ma co chcel. a k tomu nasledujucich 30 rokov bez sexu /on je z jedneho greckeho ostrova, tam sa nerozvadzaju a v malom meste si milenku dovolit naozaj nemoze/. moze jedine tak slintat nad sestrickami

cherry

Cindy, je mi luto, ze takto dopadol tvoj priatel (ten lekar, o ktorom pises),tiez by si to mal nejako usporiadat

plusy a minusy ti tu hned vycislim:
plusy su ze mi obcas navari, uprace postel, raz za sto rokov vyvesia pradlo... o deti sa stará.
a minusy???
stokrat viac ako plusov. len detom by chybal.
ale existujem aj ja.
ani porozpravat sa, napr. teraz som druhy tyzden na pn, on sa ani nezaujima na to, co mi vôbec je. dost ma to mrzí, lebo hocikto cudzí sa spyta ako som pochodila u lekara a co mi je, len on nie. aj na toto sa vyjadril, ze jeho to nezaujima...

Cindy35

cherry,napis si na papier pre a preco s nim zostat. uvidis co prevazi.
ale ked mate spolocne deti, treba mysliet hlavne na ne, ako prijmu novu situaciu - pripadny rozchod.

ja by som do manzelskej poradne urcite sla, vsak oni sa tam denne takymi vecami zaoberaju, tak Ti iste poradia lepsie ako my tu - laici. vsak tam nemusite ist spolu. taky rozhovor so psychologom dobre padne, aspon si utriedis myslienky.

vynucovat si sex naozaj nema zmysel, okrem toho si myslim, ze on Ta pri takom spravani uz ani nepritahuje. je nefer ze Ti nedovoli milenca, to by bolo momentalne najlepsie riesenie bez toho, aby ste rozbili domov detom.

inak nedavno som sa rozpravala s jednym priatelom. on je lekar, ma 35 rokov, zenaty par rokov, male dieta. bol velmi sexualne zalozeny, ale teraz ze s manzelkou spi tak raz do mesiaca, milenku nema, len skratka on na manzelku absolutne nema chut. rozviest sa nechce kvoli dietatu. inak dost hrozny zivot bude mat, ked este takych cca 50 rokov bude musiet zit v takom nefungujucom vztahu. ked som sa o tom rozpravala s inym chlapom, za hlavu sa chytal pri tej predstave. ale povedal ze na to ten lekar mal mysliet predtym ako sa zenil, teraz je uz neskoro. lebo ze ani pred svadbou im to ktovieako sexualne neklapalo

cherry

Agnes999: ver, že keby som riešila iba tieto dva mesiace bez príjmu, toto nenapíšem.
a manželskú poradňu??? viem, že by sme mali a mohli, ale načo. on predsa nič nerieši.
preto píšem sem, toto forum je predsa o pomoci iným, nie?

Agnes999

je dva mesiace nezamestnany a uz je darmozrac? predpokladam, ze dovtedy roky pracoval. mal by si najst novu pracu, ale tak rychlo to vacsinou nejde. mali by ste navstivit manzelsku poradnu, mate kopu problemov a my vam ich nevyriesime.

cherry

presli skoro tri mesiace a pisem sem zas.
co sa týka sexu, dopadlo to takto: mali sme jeden jediny vazny rozhovor a on mi povedal toto: nema milenku, nerobi si to sam, nema skratka k sexu uz ziadny vztah ani potrebu. nezunovala som sa mu ja, ale celkovo sex(jednoducho ako ked zbierate kalendáriky alebo servitky a jedného dňa vás to prejde). samozrejme chce so mnou zit. ale ma podmienku. vraj od neho nebudem vyzadovat sex a nebudem sa mu vnucovat (ale ja sa nevnucujem odvtedy, co ma pocas troch rokov trikrat tvrdo odmietol).
ON SA VRAJ NEPRISPOSOBUJE NICOMU A NEBUDE SA PRISPOSOBOVAT ANI MOJEJ POTREBE SEXU.
Nesuhlasi s tym aby som ja mala milenca. vraj ak sa to dozvie, odo mna odchadza.
Bol to ozaj prvy vazny a otvoreny rozhovor medzi nami. v tu noc sme sa milovali a nasledujuce 3 dni tiez. vraj mu to akosi ide so mnou samé ze ma na mna chut.
odvtedy preslo 6 tyzdnov. medzi nami totalne, ale totalne nic neni. bez slov a bez vsetkého sme zostali.
6 tyzdnov je ticho medzi nami. mimo toho stratil pracu pred dvomi mesiacmi. teraz ho zivim ja a takisto ho uz len trpim. sex s nim uz ani nechcem, bolo by to ako s hocijakym spolubyajucim. (ale ten by mal na to aspon chut alebo aspon nejaké narazky).
na rande som bola odvtedy raz. s davno davnym milencom a klapalo nam to aj teraz. velmi sa mi to pacilo. ale... zas hladam vyhovorky asi aj sama pred sebou, preco nemam cas.
pytam sa teraz: dokedy ma zmysel nechavat si takéhoto darmožrača, ktory sa nechce nicomu prispôsobit? ani peniaze nema, ani normalnemu sexu sa neprispôsobi...
len na neho doplacam.
obetovania len preto, ze je otcom mojho dietata

doubledog

ma milenku, to je skoro jasne.

a ked chces mat cas pre seba, tak si ho proste urob.

parkrat za tyzden si niekam vybehni, jemu to len dopredu oznam. ale nerob to nejak ostentativne ci provokacne, proste len povedz, ze zajtra ides von a prides neskoro vecer.

akurat moze byt problem v tom, ze ty sa naucis zit sama, ale jeho to nastartuje a zabojuje. a ty uz nebudes mat zaujem.

Kovepa

Chlap, ktory by mal respekt pred svojou zenou, by sa nikdy tak nechoval. On vie, ze ty po nom tuzis, kvoli nemub sa trapis, ze jemu staci zdvihnut prst a ty uz skaces, ako on piska. Vie, ze si k tebe moze dovolit cokolvek, lebo si ako jeho poddana a handra (prepac za vyraz, ale mojim cielom nieje ti ublizit) a moze s tebou zametat ako sa mu zachce. Chlapi pri takychto zenach zacinaju byt pasivni, su z takych zien znudeni, lebo vedia, ze aj ked urobia cokolvek, zaobide sa to bez trestu a okamzitom odpusteni. No naco sa snazit o taku zenu, ktora mu uz dava vsetko a ktora nema kusok sebaucty a hrdosti? Na tvojom mieste by som mu zbalila kufre stym, ze ak sa mu nepaci s tebou zit, nech vypadne z domu, ze ty sa bez neho zaobides. najdi si svoje "cesticky v zivote". Chod do kniznice, ku kamoske na kavu alebo len zober deti a chodte von niekde na vylet. Ved tvoj zmysel zivota je len on a len striehnes, kedy sa na teba usmeje, co robi kazdu minutu, ked je doma, preco ti nepovedal to a to. TY NA NOM NENORMALNE VISIS A TOTO ZABIJA KAZDY VZTAH. Zrejme ho dusis, on ta ma stale za patami, aj ked si to neuvedomujes, ale asi ta kvoli tomu nechce mat ani v posteli. najdi si sama nejaky konicek, kde by si sa sama pre seba zabavila, nie pre neho. Kazdy clovek potrebuje mat svoj zivotny priestor. Ty mas aky? On ma aky?