Hlieny

yulka

Ja som mavala mnozstvo hlienov z alergie a astmy (kazde rano, casto som aj zvracala, lebo ma napinalo). Velmi mi pomohlo si kvapkat Vincentku (to je taka solna mineralka, maju ju napr v lekarni) do nosa. Tak 3krat denne. Staci zobrat nadobku od nosnych kvapiek, naliat to tam a pravidelne si kvapkat. Za taky tyzden to preslo (netreba sa zlaknut, najprv mi to zhustilo sople).

ethel

Riško,noo tak to by kludne mohlo byť refluxom....nemusíš pri refluxe kašlať! Reflux:neuzatvára sa ti príchlopka medzi pažerákom a žalúdkom a to spôsobuje,že žalúdočný obsah vystrekuje niekedy až do hltanu,to spôsobuje pocit hlienov,pálenie v krku..takže by som ti odporučila ísť sa poradiť aj s gastroenterológom. Farba hlienov,ktorú uvádzaš a aj konzistencia mi skôr ide k alergii.Samozrejme tá zelená značí zápal.Takže keď budeš doma,daj sa poriadne vyšetriť na plúcnom a gastre.

riso77

Ethel, este ma napadlo, ked uz to riesime:) vlastne som si to az teraz zacal uvedomovat, ze tie hlieny sa mi zacnu vo velkom tvorit vzdy po jedle. a je jedno co zjem.a ked uz to tak pozorujem, tak sa mi stale odgrgava, aj ked som tomu nepripisoval ziaden vyznam. mohlo by byt toto priznakom zaludocneho refluxu?

riso77

No,...ten hlien je uplne ciry a jemne "hlienovy" - da sa povedat, ze tecie. Velmi casto (raz dva krat do mesiaca)sa mi do toho vsak prida zeleny hlien, ktory je rovnakej konzistencie. Ked som v pelovej zone,tak je to v podstate taka cista skoro voda a stipu ma pri tom oci a sem tam sa idem poriadne ukychat. K tomu refluxu zaludka...citam, ze dochadza pri tom casto ku kaslu, co ja absolutne nemam...

ethel

Rišo77,odber spúta by mohol ordinovať aj obvoďák,ak má na to sterilné skúmavky na to určené..Ale u plúcneho lekára to patrí k štandardnému vyšetreniu!Niekedy sa výterom nezistí nič,lepšie je ten hlien poslať na vyš.A akej je farby?Alergia môže vyvolať aj vyvoláva zvýšenú sekréciu hlienov.Je to reakcia plúc,ale ako som už raz povedala,môže to spôsobovať aj žalúdočný reflux....

hhh

riso, ked nevvedia kam, xytia sa alergie, to robia najradsej, mam s tym skusenosti. ked si nepomozes sam, tak asi nikto. to by si musel natrafit fakt na dobreho skuseneho lekara, ktoreho praca bavi a zalezi mu na kazdom cloveku, lebo vsetko ma svoju objektivnu pricinu. keby lekarka xcela investovat zo svojho mesacneho balika na vsetky mozne vysetrenia aby zistila co ti je, velmi rychlo by si precerpala limit, tak sa tym radsej ani nezaobera a hodi to na alergiu, ked uz si spomenul ze ju mas, ak nie, poslala by ta asi na alergo-imunologiu, aby sa zbavila komplikovaneho problemu a tam uz ti vzdy nieco najdu. ale i tak, vyluc mlieko a mliecne-zahlienuju a tiez je to alergen-potravinovy

riso77

Trpitel. Este jedna otazocka. Co sa tyka vysetrenia zo sputa. Kto ti odporucil toto vysetrenie. Je to ORL doktor, alebo sa na to treba nejak dozadovat. V mojom pripade su ORL lekari bezradni,vyskusali na mne uz vsetko mozne + ked uz nevedeli co, tak ich uspokojilo ze som alergo pozitiv, a vsetko to hadzu na to, aj ked ja citim, ze je v tom rozdiel. Ja chcem zacat uplne od podlahy, detoxikacia hrubeho creva, pecene, obliciek podla Malachova. Ak uz to nepomoze, tak uz nic.Inak tie DIDO tabl. su pekne mastne

trpitel

Riso. Candida sa zistiť vyšetrením zo spúta.Mne sa vždy zhorší stav pri veternom počasí. Zoslabnem príznaky ako chrípka, teplota a z hlienmi sa môžm zadusiť.Nasadil som si dietu bez cukru a bieleho pečiva užívam 2 tabletky DIDA denne plus cesnakový extrakt.Celkom to ide kým nezačne fúkať vietor.Nemôžem výjsť z domu a to je to utrpenie.Nikto mi zatiaľ nenaordinoval liek ktorý by mi pomohol zbaviť sa uvedených ťažkostí.

riso77

ethel, vytery mi robili z nosa a a z hrdla(vatove tycinky),nic som nevykaslaval. ozaj a este som zabudol dodat, ze mam alergiu na brezy a travy, avsak vtedy mi len z nosa "tecie" a svrbia ma oci.momentalne som pri mori v norsku, a ta flora tu este nie je v tom pelovom stadiu, takze nemyslim, ze by to mohlo byt spojene s alergiou.kazdopadne tie hustejsie hlieny, na ktore sa pytam mam aj v zime.

hhh

trpitel, co prosim? a skusal si uzivat celkove lieky proti mykozam-plesniam, kvasinkam?predpisal ti to niekto?v dnesnej dobe ta takto odbiju?