Autoimunitna tyreotitída

Irén

stitnazlaza,ja mám zníženú tak to by išlo,ale poradiť s niekym kto ho už užíval- myslím tu fortunu.
Albertovu som si prečítala a docela ma zaujala,ale do Bratislavy to mám ďaleko a chodí aj do iných miest- zrejme som to tak pochopila. A preparáty od albertovej sú drahé ?- ale no keby pomohli....

stitnazlaza

totiz albertova je povodne psychologicka ale uz vela rokov lieci prirodnou medicinou. ja som videla viacere jej relacie v telke aj citala som vselijake rozhovory s nou. aj tu na tomto fore som nedavno videla jedno video z youtubu, ale nepamatam si na ktorej teme to bolo. ale da sa to podla mna najst podla jej mena luba albertova.
dalsia vec je, ze pri zvysenej funkcii stitnej zlazy sa ten olej fortuna vita ci ako sa vola pit neda. to je pre tych co maju funkciu znizenu. ja som si o mojej chorobe uz precitala spustu literatury a viem ze experimentovat si nemozem dovolit aby som si nepohorsila. ale vsetko v minulosti stalo za figu ta liecba hormonmi ma vobec neliecila, len mi mozno trocha stav udraziavala. teraz prakticky prvykrat citim ze mi je lepsie. ale tiez by som tie lieky nemohla znizovat bez tej prirodnej liecby.

Irén

stitna zlaza,
tak máš šťastie na endokrinologa, ja bohužial takého nemám ,ale ma to potešilo,že aj po 11 rokov sa dá s tým niečo urobiť.

Irén

Ja som na hormonoch cca 7 rokov a nevidím v tom zlepšenie, len neustále zvyšovanie hormonov a teraz keď mi zvýšil dávku na 100, tak som si povedala "a dosť".
Prečítala som si tu cele forum a zistila som,že viacerí sa dávajú aj na prírodne napr. Fortuna Vitae tak tam je toho ,ale bohužial tí ktorí to užívali nedali vedieť,či to funguje respektíve či sa vyliečili.
Doktorku Albertovu nepoznám a neviem teda.či by pomohla psychologička- stavu som menila.vitamíny ako selen zinok D3 a ryb tuk. Ja lutujem,že som začala tie hormony brať, tak to bez nich asi nepôjde alebo áno? Skúšala som vysadiť , teda znižovať a dopadlo to zle. Ako v tom môže pomôcť Albertova ?

stitnazlaza

no to je pravda ale ona robi alternativnu liecbu - prirodnu.
ja beriem tie hormony uz 11 rokov, zacalo mi to v puberte. najskor mi lekarka stale zvysovala davky. teraz pri tejto prirodnej liecbe prvykrat sa podarilo davky znizit. dokonca aj doktor sa cuduje. minule som sa mu priznala co uzivam okrem tych jeho hormonov a vobec nebol nastvany ze co vymyslam. skor sa mi zdalo ze ho to celkom zaujalo. aj on povedal ze tie hormony su neni ziadna slava. predtym doktorka ku ktorej som chodila mi stale zvysovala davky a ked som jej hovorila ze sa citim strasne malatna a unavena este na mna nakricala ze to musi ona vediet ci mi je dobre alebo nie. takze som si s tym uz uzila svoje. dufam ze onedlho s liekmi skoncim.

.weird

"stitnazlaza" a menila si aj nieco ine? strava, vitaminy... alebo je to len preparatmi od albertovej?

a ako dlho predtym si bola na hormonoch?

ja mam tiez autoimunitu, ale momentalne sa snazim skor vyriesit veci co to u mna spustili, hormony som nikdy nebrala a dufam nebudem musiet.

o 2 mesiace idem na odbery, tak uvidim ako sa to vyvija.

stitnazlaza

mam podobny problem ako ty, uz pol roka sa liecim u doktorky albertovej vdaka comu mi lekar mohol konecne zacat znizovat davky hormonov. verim ze sa dostanem coskoro do stavu bez liekov.