Problemy s pitim

Jane_3sto18

jumbák - ja sa vyhovárať nemienim, proste si chcem vypiť, tak si vypijem :-D ja sa totižto s alkoholom zabavím a viem, že to je zle, ale dostáva ma z depresie a aspoň si tak zresetujem zas mozog a mne vlastne aj alkohol chutí, ked je dobrý.
vitali - pozriem sa na to :-) tak namiesto toho, aby ma posielali na psychiatriu za to, že sa mi môj stav nezlepšuje, tak sa tam pošlem ja sama, že nechcem byť alkoholik. Výborne :-)

vitali

Asi je úplne jedno, čo piješ. Dôležité je pre telo, že dostane alkohol.
Čím si staršia, tým sa tvoje telo ťahšie vyrovnáva s príjmom alkoholu. Mladí ľudia zvládajú si poriadne vypiť a byť za deň, dva fit. Ale ak už je človek alkoholik, tak mu stačí oproti tomu, čo vypil niekedy, teraz už málo, aby sa opil. Alebo potrebuje ešte viac na to, aby opitý bol. Pozri si fázy alkoholizmu, hlavne začiatočnú, tam by si si mohla overiť, či máš nejaké také znaky.

jumbák

Jane_3sto18: Pravidelné pitie raz do týždňa je minimálne nábeh na alkoholizmus. Piť príležitostne neznamená piť pri každej menšej príležitosti. Vydrž mesiac bez alkoholu a podľa toho uvidíš. Už sa teším na tie výhovorky, že ide Silvester a pod...

vitali

Jane 3sto18, určite aj množstvo alkoholu (ale skôr by som povedala ten dopad na teba, ked si vypiješ, lebo ked si už závislá, telo vykazuje po vypití vážnejšie znaky, poruchy, ako len nejakú opicu na druhý deň), aj ked si niekto dá raz do týždňa alkohol, tak môže byť závislý, to je to nárazové pitie. Čiže nepotrebuje piť každý deň, ale predsa je závislý. Známky alkoholizmu sú aj vtedy, ked si človek len tak sám niečo kúpi a vypije bez akejkoľvek príležitosti, alebo tú príležitosť na pitie vidí asi všade. A hlavne taký dôkaz, že by si dokázala byť približne pol roka úplne bez alkoholu - ak sa dobre pamätám na tento údaj. Ale o tomto všetkom už nájdeš dosť informácií na internete. Tak snád som to napísala správne...