Problemy s pitim

Jane_3sto18

Kde je vlastne tá hranica medzi alkoholikom a normálnym občasne-pijúcim človekom? Ja som podľa môjho bývalého psychiatra totižto už asi alkoholik a preto by som chcela vedieť, či to určuje množstvo vypitého alkoholu, alebo to, že pijem raz za týždeň.

Mimulus

Nestretávať sa s ľuďmi, ktorí pijú? To je čo za radu? Veď občas si vypije 98 percent populácie tak... Treba sa nejako zamestnať alebo ak na Teba príde chuť tak si skús urobiť 3l nealkoholického mojita alebo miešaný nápoj. Ak stiahneš 3l tak určite nebudeš smädný.

ika211

Obvodny lekar ti moze predpisat nejake lieky, ktore chut na alkohol potlacaju, neviem, ako sa volaju, alebo navstiv psychologa, iste sa to da, len do toho opat nespadni.

Ddana

Čítala som v nejakých radách pre abstinujúcich, že je dobré mať pri sebe tzv. "talizman z liečenia" niečo, čo Ti pripomenie, ako sa Ti darilo v liečbe.

Iba Katka

Nájdi si niečo čím sa zamestnáš, nejaký koníček, šport, plávanie, tvorba niečoho... Niečo čo ťa zamestná natoľko, aby si nemyslel na alkohol.

Inak, gratulujem ku vyliečeniu :) Veľa alkoholikov si ani neuvedomuje, že nimi sú.