Som divná

Príspevok v téme: Som divná
Sejla

niekedy mám pocit, že strácam nadhľad, pojem o realite, prenasleduje ma paranoja už od nepamäti, niekedy sa vynorí a úplne mi skazí noc, na druhý deň som ako mechom praštená, pritom vôbec nemám dôvod byť v živote nešťastná... ok srdce mám už zlomené, čiastočne zahojené, bojím sa však nového vzťahu, nie je to len o chlapoch, ja celkovo úplne inak vnímam svet niekedy. Cítim sa akoby vlastne všetky moje vzťahy, názory, zvyky, zážitky, spomienky, rodina... boli obrovský podvod, akoby všetci vedeli a boli dávno vyrovnaní a videli na mne, že proste ja som stále 7 ročné decko v podstate, ktoré má zvláštne ilúzie vo svojom svete... A proste nechcú mať na svedomí niečo také krehké, tak mi nič nepovedia.

pan d.

Ja som zazil psychicke zrutenie, uz sa liecim na to dva roky, uz som si myslel, ze som z toho vonku, ale dnes ma chytila panika a znovu som si nasadil antidepresiva. Tie myslienky boli fakt blbe a hlavne neprijemne.

OZD

no musel som ohmatávat zamrznuté kura v tom obchode,lebo moja mamina povedala dones také nie velmi velké ani malé,aby to nebolo viac vody ako kurata....už je v hrnci.moje sny su zvláštne realne.Byval som v paneláku a snívalo sa mi že som stretol staršieho muža ktorý mi ukázal ružový dom na nejakej dedine a na ruke mal napísané číslo 2000.ja som vo sne sedel na dvore a naraz som videl zo základu toho domu vyrastat slnečnice....O rok som si dal inzerát že predám byt,ozval sa mi kupec a zároven som našiel starší dom na dedine.Majitel toho domu bol starší muž presne ako ten vo sne a stalo sa to v roku 2000....potom na jar 2001 som sadil tulipány v zahradke a zo základov starého domu začali vyrastat slnečnice...tak ma zvláštne zamrazilo....

Sejla

To som ani netušila, koľko ludí tu na fóre má hneď niekoľko mačiek:D
Meretseger, mala som len jedného kocúra, milujem mačky, ale musel zostať u kamoša, keď som odchádzala do UK, teraz som sa nedávno pýtala majitela domu, či môžem mať mačku, je to fajn človek, ale zvieratá nedovolí:(

Sejla

anjelik: momentálne venujem svoju pozornosť životným paradoxom, ten pán boh musí mať rád čierny humor. Škoda len, že ma spravil ateistom, inak by som aspoň mohla ísť svoj život reklamovať do Vatikánu a možno by som si vysúdila aj nejaké to Jeho zmilovanie:D
Intuícia: ja verím tomu, že som dosť nefunkčná a hlúpa bytosť, keby som sa ju nenaučila počúvať. A rozoznávať ju od diablových sugescií. Na intuícií a podvedomí je založené aj umenie samo o sebe, rozumieť a tvoriť čokolvek umelecky hodnotné rovná sa v praxi študovať reálnu, vychádzkovú psychológiu do hĺbky.

anjelik*

Larita, pre niekoho ilúzia, pre niekoho realita. :o) Aj keď na pohľad rovnakí, veľmi sa od seba líšime. Každý z nás je absolútne jedinečný a nezameniteľný. :o)
Čo sa týka prorockých snov, jasné, že sú . Podvedomie je staršie ako vedomie. Mačky napr. disponujú podvedomím,čo si vieš predstaviť ako intuícia trebárs. Človeku je ďaleko vzdialenejšia, lebo sa podvedomiu bežne neotvára, treba na to pozmenený stav vedomia ( meditácia, koncentrácia ) a kto už má na to čas, že? Keď treba riešiť existenčné problémy, vzťahové peripetie, susedov, celebrity a Panelák, že? Potom je možnosť u niektorých jednotlivcov, že sa to deje v spánku a snoch. Sny sú reálne existujúca skutočnosť, len iná a neodohrávajúca sa v tomto *svete*. Ak pripustíme, že všetko tu už raz bolo a my žijeme len nejakú x-tú reprízu samých seba, je len otázne, či vidíme svoju budúcnosť alebo minulosť. :o))
Či je to pre život prínos, mať túto schopnosť? Ak ti to pomôže pochopiť samého seba, tak áno. Ale radšej uprednostni vedomé ovládanie svojich duševných stavov a samého seba ako ulietavanie v snoch.
A vysvetli mi, OZD, na čo je treba ohmatávať zmrznuté kurence??? :oP