Antikoncepcny implantat

Príspevok v téme: Antikoncepcny implantat
Wikimon

Ahojte, volam sa Viki a mam 21 rokov, idem s priatelom na tri mesiace do zahranicia. Chcela by som antikoncepciu no nedokazem sa rozhodnut ktoru. Moja mama mi uplne zakazuje TABLETKOVU HORMONALNU koli moznym rizikam a aj koli mojimi miulymi problemami so zdravim a to s pecenou a aj vysokym krvnym tlakom. Aj ked je to moja vec a moje zdravie ale tehotenstvu sa momentalne potrebujem vyhnut aj na najblizsie 3 roky. Po precitani vsetkych moznych clankov, diskusii a prehodnoteni mojho zivotneho stylu co je najma zabudanie na tabletky ktore by som mala brat a obrovskej fobii zo zvracania som dospela k tomu ze by mohla byt pre mna najvhodnejsia prave tato implantatova forma a tak by som bola rada keby sa ozvali taky ktory tuto formu antikoncepie brali alebo beru. A ako sa citia, kolko stala, co museli postupit aby ju dostali a ako dlho tieto "skusky" trvali, proste vsetko okolo toho. Rada by som bola keby sem prispel aj nejaky odbornik lebo som zufala a nedokazem sa rozhodnut. Aj ked hned zajtra sa idem objednat ku gynekologicke no radsej si aj precitam prispevky od ludi co to beru alebo brali a nie sa tomu len venuju. DAKUJEM.

fdhd

ak mas namysli podkozny implantat, tak ten sa castokrat neujme do koze a vznikaju velke kopmlikacie s vyrastanim implan. zapalenim koze a pod.
ja by som ti odporucala kruzok - nuvaring alebo naplast evera

Wikimon

Neboj sa urcite nic nezatajim rozmyslam ze si zo sebou zoberem aj vlastny chorobopis lebo ja strasne zabudam nielen na branie tabletiek ale na vsetko ostatne dolezite alebo nedolezite .... dufam ze vysledky testov netrvaju dlho ...

Dadula56

Kazdopadne zalezi od prehliadky na gynekologii, davaj si pozor, aby ta skutocne vysetrili, mali by sa pytat na tvoje zdravotne komplikacie, rodinne choroby a budu ti brat krv. A urcite nic nezatajuj, ono ta to moze aj zabit. Bez srandy.

Wikimon

Dadula56 ... dakujem za nazor ... a ano viem viem ze je to viac menej to iste len si to nemusim kazdy den davat do ust ... no co som sa docitala neni to az tak narocne na pecen co je len dobre , horsi je uz len ten vysoky krvny tlak.

Dadula56

V prvom rade si treba uvedomit, ze tabletkova forma je taka ista ako ten implantat, je tiez plny hormonov, cize ak su tam zdravotne komplikacie, tak je rovnako nevhodny ako tabletky. Vyhoda implantatu je jedine v tom, ze netreba mysliet na tabletku.