Kolko stoji zubny strojcek?

mirec_big

no super potesili ste ma ludkovia z tych cien sa mi az hlava zatocila :/ uvazujem o strojceku kedze spodne osmicky mam uz prec nebudu mi robit neporiadok tak by som si rad teraz dal vyrovnat chrup len je este otazne ci mi ho dokotor aj odporuci kedze stolicky su uz blombovane kazda jedna kde je ta doktorka ??? oplati sa to ???

ewulik666

Dobrý deň aj ja by som si chcela dať spraviť fixný strojček ale z vnútornej strany zubov, vie mi niekto poradiť dobrú zubárku v Žiline.Ďakujem

frida330

Ja chodim na Mudronovu na strojcek,ten nalepovaci (nie je vidiet) a stal ma pred 3 tyzdnami 380€ Zubarka je velmi prijemna :-)

NIka 123456

Ahojte moja dcéra má 12 rokov a potrebuje fixný strojček na horné zuby ale stále váha ....rozmýšľala som aj nad neviditeľným strojčekom alebo strojčekom , ktorý sa dáva z vnútra ... potrebujem zistiť cenu týchto strojčekov ....alebo aj cenu toho fixného strojčeka ...som z Martina ...

Eva531

Ahojte ludia, tak vas zase otravujem na tejto teme. Pozrela som si internetove stranky jednotivych slovenskych zubarov, ktori robia fixne strojceky a je pre mna az zarazajuce, ze spomedzi tolkych zubarov som nasla iba dvoch, ktori mali na internete zobrazene - odfotene vysledky svojej prace, ale s tym, ze sa dalo jasne vidiet, ci boli pred nasadenim strojceka vytrhnute niektore zuby, alebo nie. Cize fotografie boli robene z viacerych uhlov, pricom tato vec sa dala jasne vidiet. Nasla som aj vela inych zubarov, ktori sice vysledky prace odfotene mali, ale iba zuby z predu, cize pre mna z nie vhodneho uhla, aby sa dalo posudit, ci boli pred nasadenim strojceka niektore zuby vytrhnute, alebo nie. No dost ma trapi, ze pri takom vysokom pocte celustnych ortopedov tu nemame skoro nikoho, kto by si urobil poriadnu internetovu stranku a odprezentoval na nej vysledky svojej prace aj s fotografiami zubov "pred" a "po" fotenymi z viacerych uhlov. Ja by som sa bez problemov pred liecbou a po liecbe dala odfotit a bola by som len rada, ze si to niekto raz bude moct pozriet a na zaklade toho sa rozhodnut, ci k dotycnemu celustnemu ortopedovi pojde, alebo nie. Ak beriem do uvahy tych dvoch uvedomelych, ktori si ako jedini dali na svojej internetovej prezentacii obzvlast zalezat, za co si ich nesmierne vazim, tak spomedzi nich sa mi paci praca iba jedneho z nich. Ale aj ta pani doktorka, ktorej praca sa mi paci, nema na svojej stranke ani zmienku o "selbstligierende Brakets", po anglicky "speed brakets" a okrem toho ma uz viac ako 50 rokov a predstava, ze by som mala chodit k niekomu, kto je starsi ako 40, ma desi, moze za to jedna moja zla skusenost z davnej minulosti, kedy mi celustna ortopedicka, starsia pani pred odchodom do dochodku, podla zastaralych metod ziadne zuby nevytrhla, hoci som ich mala priserne krive pre nedostatok miesta a strojcek mi ich potom nevyrovnal, iba mi zapricinil velmi tesne rozostvenie zubov a nedostupnost medzizubnych priestorov z hladiska hygieny, ale to by bolo na dlhe pisanie, o tom mozno inokedy... Len sa vas chcem spytat, ci poznate nejakeho dobreho, ale fakt dobreho celustneho ortopeda, najlepsie v Bratislavskom, v Nitrianskom alebo v Trnavskom kraji, konkretne ci ste k niekomu takemu chodili, kto vam pred nasadenim strojceka niektore zuby vytrhol, pokial ste mali krive zuby pre nedostatok miesta a kto zaroven nema viac ako 40 rokov, zucastnuje sa na medzinarodnych skoleniach, sleduje novinky a vyvojove trendy v medicine a zavadza ich do svojej praxe, dava speed brakets a u koho netreba na strojcek cakat v poradovniku 3 roky (moja skusenost z minulosti)... Na cene strojceka a vydavkov s tym spojenych mi nezalezi, jedine, na com mi zalezi, je, aby mi niekto pred nasadenim strojceka niektore mrtve zuby vytrhol, aby sa vytvorilo miesto, kam sa tie zive a zdrave budu moct posunut. Za vase prispevky a pripadne odpovede vopred dakujem. :)

Eva531

Tak ozaj zaujimave veci sa clovek dozvie z internetu. Vraj keby som dostala tieto selbstligierende brakets, tak na kontroly by stacilo chodit raz za dva alebo raz za tri mesiace. Posielam link na jednu srbsku stranku: www.greydental.com

Eva531

K takemu celustnemu ortopedovi, ktory riesi veci bez trhania, by som nikdy v zivote nesla, ani keby to malo byt zadarmo a ani keby mi ponukol strojcek z cisteho zlata vykladany diamantami, ked hovorim, ze nikdy, tak NIKDY!!! Ale na otazku "Preco?" sa neda odpovedat jednym slovom, ani jednou vetou. To by bol najdlhsi prispevok v historii tohto fora vobec. Mozno sem raz o tom napisem, ked budem mat cas...

blink_182

V Ružomberku je veľmi kvalitný zubár volá sa Dr. Preisler a zuby mám fakt krásne :-) Predtým som ich mala hrozné, otrasne krivé... Vôbec nemali miesto, boli vytlačené z radu a podarilo sa mu ich vyrovnať tak ako je tá maketa čo ukazuje že ako by mali zuby vyzerať. A to bez trhania!!! Fakt som spokojná ale bolo to drahé :-P

Eva531

"selbstligierende Brakets" som chcela napisat, neviem, ci sa uz na Slovensku take nieco robi... to su take kovove brekety, ku ktorym sa nemusia pripojit gumicky, posun zubov sa s nimi realizuje o nieco rychlejsie ako s obycajnymi breketami a aj z hladiska hygieny su zuby pristupnejsie, ak ma niekto taketo brekety

Eva531

V Rakusku sa ceny fixneho kovoveho strojceka, aky chcem, ktory obsahuje selbstligiernede Brakets, pohybuju v rozmedzi od 4500 do 6500 €, ale s tym, ze toto uz je cena za celu liecbu strojcekom, cize za vsetko, co k tomu patri a su v tom uz zaratane aj kontroly. Kedze ja som velmi komplikovany pripad, tak predpokladam, ze u mna to pod tych 6000 € asi nebude a podla toho, co citam na roznych forach, tak na Slovensku to ani u toho najdrahsieho zubara nepresiahne sumu 2000 €, ale kedze na Slovensku by som asi nenasla ziadneho normalneho zubara, ktory by mi bol ochotny pred nasadenim strojceka zbytocne (najlepsie mrtve) zuby vytrhnut, aby sa ine zuby, ktore su krive a zdrave, mali kam so strojcekom posunut, nakolko mam velmi krive zuby vystrcene z radu pre nedostatok miesta, tak davam velku pravdepodobnost tomu, ze si tento problem vyriesim radsej v Rakusku, nech to stoji, co to stoji, aj ked viem, ze na Slovensku by ma to aj spolu s cestou (ak by sa kontroly realizovali raz za 6 tyzdnov) vyslo lacnejsie, ale jednu velmi zlu skusenost so strojcekom a s tomu prinaleziacou nizkou urovnou slovenskeho zdravotnictva uz mam a neviem, ci by som to kvoli podstatne nizsej cene riskla este raz. To by som musela mat obrovske stastie a najst kazdy den aspon jeden stvorlistok :) Momentalne nemam cas vlacit sa po zubaroch, povedzme v takom juli, auguste by prichadzali do uvahy nejake prve konzultacie a potom uvidim, ako sa rozhodnem... Zatial citam rakuske a nemecke internetove stranky, kde sa pise o strojcekoch a kde sa prezentuju zubari, ktori to robia, tak tych par mesiacov este budem potrebovat, kym urobim definitivne rozhodnutie, ze v ktorej krajine a ku komu... Pre mna je dolezite iba to, aby uz raz konecne niekto pochopil, ze ked sa mi tam tie zuby nezmestia a ked sa tam raz nevedia vpratat, tak treba nieco odtial vytrhnut. V ziadnom pripade by som si ja pri mojom stave chrupu nenechala nasadit strojcek na plny pocet zubov. Od toho si radsej necham krive zuby ako upir.