Kolko stoji zubny strojcek?

eliotdavid

Dobry den, vcera mi bol aplikovany fixny strojcek na hornu celust. Som aktivny bezec a zaujimalo by ma ci existuje nejake riziko s tym spojene. Teda ci nemoze dojst k odlepeniu pocas behu alebo nieco podobne. Je to mozno blbost, ale pre istotu sa opytam :D

jajkafr

mnamka
ja som nosila fixný a zuby sa mi nepokryvili späť mám ich rovné a to som ich mala poriadne pokryvené... s fixným sa zuby vyrovnajú skôr... kamarátky čo nosili nočný časom prešli na fixný lebo ten nočný im nerovnal zuby večer keď ho nasadili zuby ich boleli a ráno keď ho dali dole zuby sa im do večera vrátili späť... a čo sa týka toho platenia ak nemá 18 rokov neplatí nič pri kontrolách... platí určitý poplatok za nasadenie strojčeka, výmenu oblúkov a potom pri dávaní strojčeka dolu a to je všetko... výsledok stojí za to

mnamka257

ja by som ti odpurucila ten nocny.pretoze ked ti zlozia fixny musis nosit aj tak este dlho potom nocny a zuby sa ti pokrivioa, lebo uz na nich nebude ten tlak co ich vyrovnaval. a fixny je aj drahsi. ale vsetko zalezi od stupna krivosti zubov a od lekara.najlepsie sa informujes priamo u zubara. ale este aj pri kazdej kontrole raz do mesiaca platis urcity poplatok-takze k cene samotneho strojceka si pripocitaj aj to

werona

neviete mi poradit dobreho zubara ohladom strojcekov v BA? nema niekto skusenosti s MUDr. Sestakom alebo Mudr. Duckym? dakujem!

Jana C

BEIKA
ja musím byť furt extra :))) ale som sa divila, že mi dáva krúžky aj na 5, ale že tam je veľký tlak pri hryzení, aby to vydržali

beika

Jana C

No môže byť aj tak =) už som to tak videla, len som myslela, že tak štandardne sa to dáva po šestky =))

Jana C

BEIKA
nemáš pravdu. Ja mám strojček až po 7čky, pričom na 5 a 7 mám krúžky, na ostatných len zámky. Ale pravda je, že 6 mám vytrhnuté :)))

beika

Osmičky sú zuby múdrosti =)) strojček sa nedáva na osmičky a sedmičky.. Dáva sa len po šestky.. obyčajne ide na horné zúbky a potom sa dáva aj na dolné (alebo naopak).. aby zúbky pekne do seba zapadali.. pretože, keď sa pohne napr. s hornými tak zúbky sa pohnú a už nezapadajú do dolných... takže ten dolný strojček ich dopasuje k horným..