Mať frajerku enuretičku je katastrófa

Príspevok v téme: Mať frajerku enuretičku je katastrófa
MarTinaBA

S týmito slovami ma včera nechal frajer. Už ma nebaví taký život. Je to už tretí chalan ktorý ma kvôli tomu nechal. Naštvalo ho to, že nechcem ísť na 11 dní do Tatier lyžovať. Nechcel pochopiť, že pobyt v hoteli je pre mňa horor. Vraj si mám zobrať plienky a nie je problém. Dobre vie, že je, lebo keď používam plienky, mám silné zápaly. Zažil to na našej spoločnej dovolenke, musela som navštíviť lekára. Zobrala by som si svoju plachtu, ale to si mám zobrať aj vankúš, paplón, obliečky a urobiť si v izbe práčovňu? Veď to by bol hrozný trapas, hanbila by som sa pred celým personálom hotela. Je to štvorhviezdičkový hotel a pochybujem, že tam takého hosťa niekedy zažili. Už 13 mesiacov beriem tie najúžasnejšie hormonálne lieky na enurézu (pomočovanie), ktoré vraj skoro každému pomáhajú, no mne nepomohli ani kúsok. Kvôli tým liekom už večer vôbec nemôžem piť, ale pocikám sa tak či tak. Vyskúšala som už všetko možné. To som odsúdená žiť celý život bez lásky? Potrebovala som sa len anonymne vyrozprávať, ale ak mi niečo poradíte, budem rada. Ahoj

mima77

najdi si enuretika frajera :) a je vyriešené po probléme, videla som tu v diskusiách písal tu jeden enuretik :)

jajka4

Martina ja fakt neviem, aky zapal mas, ak je to mykoza, aj na to su maste , ak je to zapal mocovych ciest, uzivaj preventivne vytazky z brusnic, popripade furantoin, aky este iny zapal mozes mat? Nasa babka mala tiez tieto problemy v starobe, len na noc sme jej davali plienkove nohavicky, vyzera to, ako klasicke nohavicky, normlane sa to natahuje v celku, potom su este rozne ine, na trhu ich je velke mnozstvo. Alebo si davaj nejaku latku bavlnenu medzi nohy na noc, to, co tu popisujes je riesitelne. Skusaj vselico, nevrav, ze na par dni nemozes nijako poriesit nocny unik mocu, bez toho, aby si sa musela pocurat do postele. Akoze sorry, ale toto ja nechapem a hovorim, s takymito plienkami, aj s ludmi, co ich pouzivali som sa stretla, da sa to urcite preventivne riesit.

MarTinaBA

jajka4
Keby tie moje poplienkové problémy boli len zapareniny, alebo zápaly ktoré sa dajú riešiť jednoducho, mastičkou, tak by som sa na tú dovolenku veľmi tešila. Ono je to trošku zložitejšie. Nikoho neodsudzujem, ani personál v hoteloch, naopak, vážim si ich, lebo viem, že práca s ľuďmi je často neľahká. Pravdou je, že občas som trochu rozčarovaná, že človek sa stretáva s nepochopením, kvôli zdravotnému problému za ktorý nemôže. Súhlasím s Tebou, je to môj problém a musím sa s ním vysporiadať.

RNG

Pozri na tieto clanky, co sa s tym zaoberaju
www.drybed.com
emedicine.medscape.com
www.emedicinehealth.com
www.nobedwetting.com
en.wikipedia.org

Spomina sa tam casto infekcia, tiez velmi hlboky spanok celu noc, bez plytkej fazy.
Skor by som sa klonil k tomuto, lebo samovolny unik mocu cez den nepopisujes, tj nerv a drziak/scimpter tam mas v poriadku

jajka4

Mimulus: tak, ale toto nech riesi u psychologa a nie tym, ze bude hladat chybu u chalanov a personalu hotela.Proste ma neprijemnu chorobu, ale vela ludi ma rozne neprijemne ochorenia a je len na nich, ako sa s tym naucia zit, neobmedzovat a neobtazovat tym okolie, snazit sa splynut s okolim a zdravymi ludmi, minimalizovat svoj spolocensky hendikep.Keby slo o celodenne pomocovanie tak chapem, ze je to uplne nepohodlne chodit na svah s plienkami a nosit tie plienky cely den je fakt obmedzujuce, ale dat si na cca 6 hodin plienku, popripade ju v noci aj vymenit, ked ma z toho zapaly, namastit sa nejakou mastou, ktorych je na trhu milion, akoze sorry, toto je fakt hlupost. Ja sama by som na mieste tych chalanov odisla z takeho vztahu. Neopustila by som cloveka, ktory sa snazi, ale toto je fakt len o lutovani a obmedzovani.

jajka4

Mala by si trosku chapat aj tych chalanov.Oni su zdravi a potrebuju zit.NEviem, ale ked sa mate ist lyzovat na 11 dni niekam, tak chod hoci len na 7 dni s nim, vezmi si tie plienky a urcite to prezijes.MAle deti nosia plienky aj tri roky v kuse cely den a preziju to, nebud zas na seba tak prehnane precitlivena. Daj si nejaku mast, ak mas zapaly, ale neverim zas,ze par dni nevydrzis, stari ludia nosia plienky casto aj cely den a ak sa o seba staraju a natieraju sa, nemaju zapareniny. Proste ty necakaj, ze okolie sa bude prisposobovat tebe, ale ty sa snaz hladat sposoby, ako sa prisposobit. Ak ta nechali uz traja chalani, asi musis hladat problem aj v sebe, nemyslim v svojej chorobe, ale v svojej psychike.Mozno si privelmi na seba upriamena a ocakavas, ze ak ta ma chalan rad, bude sa kvoli tebe obmedzovat, alebo sa bude vsetko tocit len kolo toho, ze ty si enurekticka.Nie hotely maju riesit tvoj problem, ale ty sama a hovorim, dat si na par noci plienky ta urcite nezabije, mne to pride fakt take, ze ty hladas sposob, ako presvedcit partnera, aby sa dokonale prisposobil tebe a nie ty sa snazis prisposobovat sa normalnemu zivotu. Sorry, ak som sa ta dotkla, ale ak si myslis, ze je problem v tych chalanoch, tak si najdi enurektika a mozno spolu vam bude lepsie.Inac to nevidim.

MarTinaBA

Všetkým vám ďakujem za povzbudivé slová a rady.
cherryberry
Práca ma často prinúti ísť na služobku, a tak v hoteloch bývam dosť často. Je to smutné, ale taký prístup o akom píšeš je vzácny. Keď sa zdôverím aký mám problém, tak sa na mňa dívajú ako na retardovanú, ktorá si nevie poradiť bez toho, aby to vedeli, keď sa nezdôverím, tak je zas problém, že som nič nepovedala. Už párkrát som v izbe nechala lístok s ospravedlnením a pozornosťou a ani to vždy nepomôže. Náhodou som si vypočula poznámky na moju odresu od chyžných, ktorým som sa takto ospravedlnila. Nevedeli, že ich počujem a ja ľutujem, že som ich počula. Je to ozaj tak, že ľudia pochopia človeka ktorý kríva, ráčkuje a pod., ale dospelého človeka ktorý sa pocikáva, vnímajú ako menejcenného hlupáka.

cherryberry

Ahoj, netrap sa, mozno priatel len zaskratoval, skratka vybuchol, to sa moze stat. A ak to myslel vazne, tak potom nie je az taky skvely a zasluzis si lepsieho :) Co sa Tvojho problemu tyka, skusala si uz homeopatiu? Mozno prirodna liecba by ti vedela pomoct. Nuz a co sa hotelov tyka, pracovala som ako recepcna v stvorhviezdickovom hoteli. Stvorhviezdickovy hotel na Slovensku neznamena bohvieake sluzby, ale vzdy Ti radi a ochotne pomozu, resp. by sa mali snazit ulahcit Ti tento problem alebo prinajmensom sa tvarit, ze sa nic nedeje. Lebo ono sa ani nic nedeje, ver mi. Idealne by bolo dopredu ich na tvoj zdravotny problem upozornit a poziadat ich, aby ti prisposobili lozko. Potom aj chyzna bude upozornena, ze ti treba obliecky menit kazdy den a ani si to neuvedomis. Keby som recepcna, tak ti poviem ,,v poriadku a spytam sa , ako to riesis doma./vzhladom na mozne poskodenie matracu/ upozornila by som chyznu, na izbe c. 12 bude enureticka a po dohode s tebou by sme pod plachtu pripravili nejaky neprepustaci material, resp. nejake ine opatrenia, ktore by si navrhla. a vec je vybavene. S tymto som sa v praci nestretla, ale riesila som uz vselijake, zavaznejsie pripady. Napriklad epileptika, ktory mal taky zly stav, ze mal zachvaty takmer denne,museli sme mu usposobit nabytok, zenu s Alzheimerom a podobne. Navyse, casto u nas prespavali deticky bez plienok a kolkokrat sa stalo, ze sa pocikali. A co? nie je to ziadna hanba, ale zdravotny problem a ako vravim, personal tam nie je na to aby ta sudil, alebo aby si ho ty setrila, ale nato, aby ti sprijemnil pobyt.