Zúfalosť z akné, už nevládzem

Príspevok v téme: Zúfalosť z akné, už nevládzem
vajko

ahojte,

akné ma trápi asi 2 roky, skúšam všetko možné... cez modré,červené, žlté svetlo, IPL, kozmetičku, kožnú, čínsku medicínu, produkty dr. Jonáša, zmenu stravy, pitie čajov, rôzne prípravky (asi 83297329837298372 značiek, gélov, krémov, makeupov,odličovacých mliek, pleťových vôd, masiek...), domácich babských receptov, skúšam sa na to inak psych. pozerať, príjmúť samú seba... nič mi nepomáha, ba sa to akné len viac a vaic zhoršuje,nechápem prečo. Niekedy mám dokonca pocit, že som si vybudovala na pleti intoleranciu,precitlivenosť na všetko, pretože nech čokoľvek používam dlhšie (čo je určené na akné), začne s ami extrémne vysúšať pleť, páli ma a celá je nejaká napnutá a citlivá... už som skúšala aj kozmetiku annemarie borlind - prírodná,nemecká,certifikovaná a bohviečo ešte, práve ju používam asi 3. týždeň a mám pocit, že sa mi všetko len zhoršuje a to rapídne... zas začínam mať pleť nejakú podráždenú... tiež si dávam vitamín A15 a E na pleť lokálne, no neviem, či mi to zrovna pomáha.. nefajčím, nepijem, nedrogujem...ostatní okolo mňa ako na páse a majú pleť ako bábika!!.. je to najneférovejšia vec, akú som v živote zažila.. stále mám z toho depky a strašnú náladu, môj frajer si myslí,že som s ním nešťastná,aj keď mu stále hovorím že to vôbec s ním nesúvisí... a najhoršie je, že to zhoršovanie akné neviem zastaviť... keď sa pozerám na fotky zo septembra je mi do plaču ,ako som mohla dopustiť,že sa mi to tak zhoršilo!... a to už aj vtedy som mala zlú pleť...
tí čo máte bezproblémové,alebo málo problémové plete buďte šťastní... nie je nič horšie ako sa zobúdzať s pocitom, že sa bojíte pozrieť do zrkadla (ja mávam dokonca už aj panický strach...)... niekedy večer si prajem aby som sa ráno nezobudila,aj keď je to hrozné a vyzerá to, že si nevážim život.. načo žiť život, keď som stále nešťastná? a mám depky? keby som nemala rodinu, priateľa a tú najlepšiu kamarátku an svete už tu asi ani nie som :(.. dodávajú mi silu to celé nejako zvládať,aj keď v poslednej dobe sa to stále len zhoršuje,už neviem ako sa s tým vysporiadať... mám 16 a pomyslenie na to,že som chcela už niekedy naozaj úprimne zomrieť,alebo aspoň nežiť dalej, je pre mňa hrozné...

rozmýšlala som, že by som si skúsila dnes kúpiť v lekárni orechové listy,alebo dubovú kôru, vraj to pomáha... a hlavne ukľudnuje.

chcela by som používať čo najneaktívnejšiu kozmetiku, ktorá neupcháva, je neagresívna, nemá žaidne somárske zložky na vysušovanie alebo "liečenie" akné... len takú nejakú pasívnu, ktorá ma zmatní a niečo aj zakryje. hlavne ech to nie je jak maska, hutná nechutná patlanina, čo vyzerá ako omietka... no ešte som takú nenašla... na doma a na čistenie plete by som tiež používala najradšej len nejaké prírodné,domáce vývary a podobne...

aká koľvek rada poteší... čokoľvek, čo vám aspoň pomohla ukludniť,zlepšiť, dostať do normálu takúto pleť...

ďakujem, pekný deň všetkým.

lovepancake0

ahojky odporucila by som vam vyskusat anti akne balicek od happyskinu je su to velmi dobre produkty na problem s akne mna to za par mesiacov vyliecilo velmi som sa tesila a su to prirodne produkty takze nic take by ste ani nedavali na plet co by bolo plne chemikalii a latok ktore plet vysusia a este viac zhorsi stav .. je v tom balicko mydlo na akne eben cierne ktore najlepsie zaucinkuje ked si to nanesies na plet a nechas posobit ako nejaku masku na tvar potom je v tom vodicka na plet na cistenie a s tym sa da aj odmalovavat je vynikajuca u mna top a je tam aj krem ktory nie je prilis mastny alebo tazky rychlo sa vstrebava do pokozky balicek stoji 30 eur ale dlho vydrzi :) ja som pouzivala produkty kazdy den a dokupila som k tomu aj aloe vera gel a masky na tvar a aj mydlo so solou z praidu.. urcite vam odporucam vyskusat

eleonorkaa77

a este ti chcem poradit ze zmiesaj med s lyzickou skorice natri na plet a nechaj do rana toto rob kazdy bozi den a iste to bude lepsie u mna to malo velmi dobre vysledky !! kedze med ma protizapalove ucinky a predsa tie vyrazky su zapalene ako hovoris !! aj ked sa ti mozno bude lepit cela postel a vsetko ale oplati sa!!pod hlavu Šupniii uterak a je po probleme!!

eleonorkaa77

fuuuha no tak ja mam 15 a uz jeden rok mam vyrazky ,,sice nieje to akne,, ale aj ja som to mala hrozne hnisave atd. ale odkedy nejem cokoladu a sladkosti atd. odvtedy sa mi to uplne zlepsuje, ale je to hlavne od tych hormonov, kozmetika ta nevylieci ver tomu, aj ja som vselico poskusala a nic, proste len ta strava musi byt pestra ovocia zeleniny a cokoladu nejedz!!ja som po nej mala rano strasne mastnu plet a plne vyrazky, casom sa ti tie hormony ,,ustalia,, lebo teraz si v obdobi ked ich mozno mas zvysene atd. ale to sa napravi a akne zmizne ale tak raz do mesiacika ku kozmeticke zajst na kompletne vycistenie urcite nezaskodi, ale nepouzivaj kremy a pletove masky plne chemii to je moja rada, mne toto vsetko pomohlo ako tak aj ked to u teba fungovat nemusi!!!

monikauhrin

Robím s prírodnou a liečivou kozmetikou z USA. Je skvelá aj proti akné. Vyskúšajte. Viac informácií na emaile monikauhrin@centrum.sk

naty18

Ahojte, ja by som potrebovala poradiť. Od 13 rokov ma trápi akné, stále horšie a horšie. Minulý rok som skúšala roaccutane ale uz nikdy v živote. Kvôli zdravotným problémom som ho po mesiaci musela vysadiť. A ešte zdravotné problémy mi zostali poteraz. Neviem čo by som vyskúšala. Tvoria sa mi také červené fliačiky a už fakt neviem čo s nimi.

Kuki7

Ja by som ti tiež neodporúčala antikoncepciu len kvôli pleti, resp. ja osobne by som neodporúčala antikoncepciu žiadnej babe, ale to je len môj názor :D. Ale z vlastnej skúsenosti a aj na základe skúseností mojich známych by som ti odporučila skúsiť jesť ľanové semienka. Najlepšie je ich vraj pomlieť, ale ja ich vždy len poriadne požujem ...a pleť sa mi z nich kedysi doslova zázračne zlepšila a mne aj veľmi chutia :). Taktiež by si mohla skúsiť vylúčiť zo stravy mlieko a kuracie mäso (to odporúčil jeden lekár).
A určite nekupovať z drogérie všelijaké sajrajty na problematickú pleť, to sú zbytočne vyhodené peniaze, ale to už asi mnohí viete. Najhoršie čo môžete urobiť pre svoju pleť je, ak sa ju snažíte takýmito prípravkami neustále odmasňovať. Vš. čo štípe a páli stojí za prd. Aj mastná pleť/zmiešaná pleť potrebuje aj nejaký ten krém, nie len neustále odmasňovať, lebo ona sa potom na obranu ešte viac mastí. Napr. môžete skúsiť používať krém určený na detskú pokožku. Najlepšie je pleť aj odličovať nejakou veľmi jemnou vodou, ja napr. používam na pleť odličovač určený na oči. A z konkrétnych prípravkov niečo odporučiť je ťažké, lebo na každého platí niečo iné, ale z mojej vlastnej skúsenosti sú o ničom aj vš. tie drahé prípravky z lekárne - bioderma, vichy, atď. Čo by som vám odporučila skúsiť je česká kozmetika na francúzskych základoch Life & Madaga, dá sa objednať cez net, podľa mňa je fakt super, a celkom fajn je aj doliva krém na probl. pleť. Ale ako vravím, každému vyhovuje niečo iné, ale možno niekomu niečo z toho čo som tu nap. pomôže :).