Ako vysvetliť zdravému človeku pocity, ktoré prežíva človek s depresiou?

Príspevok v téme: Ako vysvetliť zdravému človeku pocity, ktoré prežíva človek s depresiou?
Mimulus

1.) Ako vysvetliť zdravému človeku ( Priateľovi ), že depresia nie je ,,depka,, a že ju človek nedokáže ovplyvniť myslením alebo vierou?
2.) Ako sa dá niekomu vysvetliť, že človek, ktorý má depresiu tak veľakrát robí veci, ktoré by inak nikdy neurobil ( smútok, obviňovanie a ponižovanie seba s druhých, nadávky, samota...)
3.) Ako zbaviť ľudí predsudkov? Ako nestratiť priateľov, ktorí si myslia že to čo človek vykoná keď má depresiu je presne to isté čo by vykonal ak by bol zdravý???
4.) Ako vysvetliť niekomu koho má človek rád, že niekedy nedokáže vstať z postele, napiť alebo sa najesť, že viera v Boha alebo pozitívne myslenie mu určite nepomôže?
5.) Ako vysvetliť človeku že pri tejto chorobe to nefunguje tak, že človek vstane, začne sa usmievať, vtipkuje, okolie si myslí, že je šťastný no pritom je mu viac a viac do plaču. Ako mu vysvetliť, že pozitívne emócie, ktoré si môže vsugerovať nikdy nič s depresiou nespravia?
6.) Ako vysvetliť spoločnosti že má človek DEPRESIU a že nechce ostať sám? Ako nestratiť priateľov len preto, že tomuto človeku nerozumejú?
7.) Ako bojovať s depresiou ak to ľudia nepochopia a človek na všetko ostane sám, nemá prácu, peniaze, rodinu a už ani priateľov?
8.) Ako prežiť situáciu keď človek priateľov má, tí to celé napriek tomu nechápu -(pretože kto neprežil nepochopí) a odsudzujú ho alebo sa na neho preto hnevajú? Obviňujú priateľa prečo povedal to alebo ono, prečo je taký hnusný keď taký nikdy nebol a prečo nakoniec ten človek tých priateľov stratí aj napriek tomu, že ich pred týmto varoval?
9.) Ako prežiť depresiu ak človek stratil už všetko?

anjelik*

Jeden zo základných protokolov, ktorý nás ovláda od detstva a s ktorým sme sa nenarodili, ale nám ho dôsledne naočkovala vlastná rodina, škola, spoločnosť, je nenávisť a to nenávisť voči vlastnej slabosti. Keď nás vlastná matka odsudzovala za zlé známky, za zlé správanie...v škole rovnako. A tak sa to v nás posilňovalo a posilňovalo. Možno sme to potlačili, ale tá nenávisť zostala. A ak už nie voči sebe, tak voči ostatným..a tak nenávidíme neschopných chudákov, nešikovných a zaostalých, A čo robíš, ty Mimulus??? To isté...stále hľadáš dokonalého priateľa, ale to, čo v skutočnosti hľadáš je pochopenie vlastnej slabosti. Vravíš o láske, o tom, že svojich priateľov miluješ...ale ak je to tak, tak by si ich pochopil a tak by si aj vedel, že tvoja vlastná slabosť je to, čo ich postupne odpudí. Lebo to sa nedá, niekoho stále ťahať, keď ten druhý sa ani len nesnaží niečo na sebe zmeniť. Lebo nemá síl. Ja ťa chápem a aj ti rozumiem a preto ti znovu radím...začať musíš od seba...ty sa musíš dať dokopy...potom ťa budú mať aj ostatní radšej..nečakaj ani od nich silu..buduj ju v sebe. :o))) A to sa nedeje sebaobviňovaním a sebapodceňovaním. Ale zamyslením sa, že či všetky tie ženy a dievčatá, čo ti tu radia a povzbudzujú ťa, nemajú aj náhodou pravdu...že je to síce ťažké, ale nie nemožné. Chcieť sa cítiť lepšie a šťastnejšie a niečo pre to aj urobiť a nielen zdôrazňovať, že nikomu chýbať nebudeš..to znamená, že chceš byť tým, kto by druhým chýbal. Tak sa takým staň. ;o))

kv

Mimulus sakra shit !!!!!!!!!! to co je zase? . arogantne hovado som ja v tom my nesiahas ani po clenky tak neviem naco ten imaginarny prejav samolutosti . okrem toho ak som to spravne pochopila mas uz davno nad 30, co mas s tale s tymi priatelmi ???? v 13stich rokoch okey v 30TIch WTF ???? preco nechcies dospiet ?
vies jak som hovorila ze ludia s depresiami nepotrebuju odbornu pomoc, toboz nepotrebuje byt kazdy druhy napraskovany lebo je to len sprosty vymysel tejto doby... po tom co som si precitala ten tvoj pribeh. tebe je dufam jasne ze si liznuty este aj schizofreniou.

co budes robit ???

katty192

včera som mala zlé myšlienky a pred spaním som začala k sebe prehovárať: pozor, musíš sa vzchopiť, prestaň. tak čo sa zase deje ? ok, tak si to rozoberiem...

katty192

vieš, ja sa nebudem s tebou baviť o tom kto si, lebo to dobre viem, že si úžasný, len potrebujem vedieť, kto prešvihol hranicu slušného správania voči tebe ?

Mimulus

Mali Ste všetci pravdu. Nikto to nedokáže pochopiť,
pretože som len obyčajný, povrchný, sebecký, egoistický
arogantný hajzel bez štipky empatie. Všetci, ktorí Ste tvrdili,
že taký som ste mali pravdu. Preto celý život strácam ľudí ktorých
nesmierne milujem a preto mi už teraz ostal len jediný.
Prečo? Prečo nebojujem, prečo sa nesažím? Pretože viem, že
aj tento posledný človek ma raz opustí presne tak isto ako to
urobili všetci pred ním. Možno za týždeň, mesiac, rok, alebo viac
ale opustí ma. Je to neuveriteľná bolesť stratiť všetkých ktorých
milujete aj pre také arogantné hovädo ako som ja.
Nikdy som nič v živote nepotreboval ale ak som po niečom veľmi túžil
tak po dôvere a priateľstve. Teraz viem už jedno nikdy mi nikto
naozaj nedôveroval, boli to len slová ktorým som slepo dôveroval ja.
Kiež by som sa nikdy nenarodil!!!
Dúfam, že čoskoro skapem. Sám na nejakom tmavom, opustenom mieste kde
ma nikto nikdy nenájde. Škoda, že neprišiel ten koniec sveta.

anjelik*

Kati, obávam sa, že to budeš musieť urobiť ty sama. Vrátiť samu seba sebe samej. Ak vieš, prečo je potrebné sa umývať, prečo je potrebné sa starať o seba...nuž tak máš dôvody to robiť. :o) Ja verím, že zlé veci sa stávajú. ale stávajú sa aj tie dobré. len akosi ťažšie a viac sa natrápime...na začiatku je asi to rozhodnutie, nedovoliť niečomu, aby ťa navždy zničilo. To si nezaslúžiš, tak sa s tým skús popasovať. Mala si svoj normálny život, to je naveky zapísané v tvojich spomienkach, tak sa k nim pokús vrátiť, nájsť v nich silu a túžbu zvrátiť to, čo sa ti stalo. Prebuď v sebe trebárs aj hnev, že už stačilo tohoto utrpenia, zúfalstva, že ty si tá, ktorá to zvládne a už zajtra jej bude lepšie. A ak aj nie oveľa...tak aspoň o kulilinček. :o)))

Katkaaa

anjelik: to mam z toho elektrosoku co mi dali, vsetky normalne psychicke procesy,ako napr. potreby, proste NEMAM. A teda, ani volu to urobit...keby mi v tom vedel niekto pomoct,keby nikto aspon coilen tusil co sa mi stalo co sa tyka toho elektrosoku- KT. SPOSOBIL MOJE DEPRESIE! please,help me! som taka zufala, auz tolko rokov, kto sa ma ujme, preboha!
Proste potreba umyt sa,lebo je to normalne- ja toto nemam! proste mam az strach...a to som si neprivodila sama,to ja viem, lebo sa "to" udialo zo dna na den....mozno som fakt jedna z miliona,ktorej sa take nieco stalo, ze po elektrosoku sa mi zrutil cely sve! vzali mi kus seba! a preto je moj zivot este nezmyselnejsi, lebo MOJE DEPRESIE VYVOLALO NIECO NEPRIRODZENE LUDSKEMU BYTIU A TO NEJAKY BLBY STROJ! KTO MI MOJ DOVTEDY ESTE CELKOM NORMALNY ZIVOT VRATI? AZDA STROJ?! to tazko! keby mi to niekto uprimne uveril a nasiel sposob na riesenie, niet vacsieho zufalstva.

anjelik*

Ale Kati, neblázni, peklo predsa neexistuje. :o)) Existuje iba to, čo si sama v sebe tvoríš takýmito depresívnymi myšlienkami. ty sama si svoj život, to, ako uvažuješ, ako sa cítiš, tak jasné, že sa to dá zmeniť. Zmeň svoje rozmýšľanie, zmeníš svoju náladu a zmeníš svoj postoj k telu. O to by si sa mala starať, lebo ti pomáha žiť. :o) Skús toľko neuvažovať, že si musíš zúbky umyť, len sa proste zdvihni a umy si ich. A aby si zaspala, skús nerozmýšľať, čokoľvek ťa napadne, nerozvíjaj to, iba sleduj ďalší obraz, čo sa ti vynorí v hlávke a aj ten zabudni. Mozog sa unaví a ty sa vyspíš. :o) A na spoveď pôjdeš inokedy...aspoň viacej hriechov nazbieraš, šak nech tam nechodíš len tak naprázdno. :o))))