Dlhodobe bolesti hrdla

Príspevok v téme: Dlhodobe bolesti hrdla
QuesT

Dobry den,mam dlhodobe problemy s hrdlom,ktore ma trapia uz dlhu dobu..Dost neskoro som si uvedomil,ze mam s tym nieco robit.Ide o to,ze kazde rano po prebudeni mam strasne vysusene hrdlo,napuchnute,dost boli,vysusenu mam aj celu tvar,na perach sa mi tvori volaka vrstva.Bolest prejde do jednej hodiny,no hrdlo mi aj nici vlasy,ktore mam v tedy v strasnom stave,dost mi vypadavaju,mam suchu pokozku.Rano mi byva aj dost zima,casto mam strasne studene ruky.Tvori sa mi aj vela hlienu,takisto nos nemam nikdy prazdny,a tazko sa mi vysmrkava.Bol som s tym aj uz niekolko krat u doktorky.Nemate nejaku radu ako to zastavit :/? Dakujem vopred..

Marosinko

Ahoj, mne na bolesti hrdla pomohol jedine Manuka UMF med, nic ine mi tak nezabralo ako tento novozelandsky med. Vyskusaj, mozno pomoze aj tebe. V pohode ho kupis uz aj na Slovensku.

kasnadra

Tak, potom asi trpíš suchosťou slizníc a kože, tuším sa to volá xeróza alebo tak nejako. Aj keď ten vlhký nos, hm, neviem.

QuesT

mimulus urcite to v niecom pomohlo, ale situaciu to nevyriesilo a kasandra: pijem vzdy vela vody,smadi ma dost,cez noc skusam pit tiez dost

kasandra

Neviem, aký máš pitný režim, ale musíš dostatočne piť, aj nedostatok tekutín sa môže takto prejavovať. Myslím, tým min vody, čaje a ovocné šťavy, nie alkohol :D

QuesT

ano bolest je len rano, cez den mavam ale zas problem,ze sa mi tazko prehlta ako keby mi nieco v hrdle vzdy zostalo,mal som toto tiez dlho ale zlepsilo sa to ked som si donho zacal striekat jeden sprej,a s tym uterakom to mozem skusit

kasandra

A to máš aj cez deň také problémy? Lebo ak je to len ráno, tak potom si daj na radiator večer nejaký mokrý uterák alebo plachtu a vlhkosť z nej sa bude vyparovať počas noci do vzduchu, čím sa vzduch zvhlčí.