Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

lost

Maaaaaagy, teraz si perlil, pouzijem panov Prezidentov vyrok, vy ste analfabet?
Ty cestujes po svete, ale mas tu odvahu sudit slovakov?
Ehm ehm ehm, zeby si patril do KDH? (farizej?)

a k tym dveram, vies, sikovny zlodej zazvoni a otvoris mu napr aj ty, cize nepotrebujes kluce ani droty. ;) ale aby si si toto uvedomil, Magy, musel by si nieco prezit, a neziv vo vaakuu, aj keby s mal 651 rokov. ja mam 23, ale v tomto mam istotne "viac", to mi ver, lebo nezijem v boxe, ale skor out of box, a kludne sa s tebou stavim aj o tovju jachtu, nenam s tym problem, lenze ty na to gule, ako uz 5krat co som sa chcels tavit, hold, NEMAS. ver mi, sikovny zlodej je ten, ktoreho si uvedomis, az ked bude za horami a dolami, taky pankac ci co to co mi vykradne pivnicu so sekerou v ruke, prosim ta, to neni zlodej, to je vagabund, toho chytat ani netreba, on sa uda sam po case.. cize zamykanie je PLACEBO (ja nezamykam, kludne mozes dojst, TV nezoberies prec, lebo sa nezmesti von cez dvere, takze asi tak..)

Magy

darmo je gula zvonka, sikovnejsi clovek ti take dvere otvori s kreditkou alebo tvrdsim drotom ;)
schvalne si to raz skus. chce to trosku skusania a grifu, ale pojde to.
ak si myslite, ze len zavrete dvere s gulou namiesto klucky su dostatocne zabezpecenie, tak to rovno nezamykajte ani dvere na byte, lebo fabku vam skuseny bytovy zlodej vyhackuje za par sekund, pripadne odvrta.
---
lost:
"prd pomoze skovanie, avsak PROVOKOVANIE jej PPP, tj, ustavicne zasobovanie sladkostami je uz OK ? :D to je potom tiez pasivita, sice si to spolu s Magym nenapisala, ale ak neskovat, tak co potom? rovno ponukat bez namahy ani hladania? alebo ako :) mate riesenie ?"
ake provokovanie jej ppp??? o com tu tocis? cital si vobec co som pisal na zaciatku temy? KONSTRUKTIVNE RIESENIE. ziadne pomsty ani riesenie priznakov, ale riesenie DOVODU. a zopakoval som to aj v prispevku z 19:57.
---
Leela333 - "Fakt ma niekedy zaráža, ako vedia ľudia kašľať na druhých."
absolutny suhlas. ochranit si len to svoje, a nevidiet problemy druhych, najme ked pomoc potrebuju. tak to aj dopada na slovensku. sebeckost, nezaujem... :(

lost

nic v zlom, ale ak si platim zdravotnictvo, bol by som rad, ak by ma osetrovali a starali sa o mna ludia, co su psychicky OK (i ked stane sa, ze psychicky maniak vie podat lepsi vykon aj v zdravotnictve ako pricetny a IQ170 ozran.. cize je to relativne)..

lost

no ale to by som skusil az po slovnej konfrontacii, nie ihned.. a ked jej nestacia slova, tak co mam robit?
dotiahnut ju do nemocnice asi nemozem..
zavolat 112 na nu nemozem (by ma pokutovali?)
cize len trpiet terror?
co ak by si sama vypytala pomoc po sokovej situacii?
nemyslel som to ako trest, pomstu atd ako ste zacali pisat, ale skor o to, ci si to uveodmi..
a mam rad ako ludia vyzdvihuju psychicke choroby, ako keby boli neporazitelne, to tu kazdy druhy praucje v nemocnici, a nahana klientov ?

na tu PPP som uz davnejsie pisal, ze cokolvek co je psychicke, clovek ma tu silu (mozgovu) zvladnut to rozumom a nie psychologom a vonkoncom nie tabletkami..

ale tak to je len moj sialeny nazor :D

logicky to nedava zmysel, aby niekto nehladal riesenie, to je potom, pri vsetkej ucte, nie psych porucha, ale sebalutost..

bol by som zvedavy co by robil clovek s psych poruchou v krajnej nudzi, napr clovek co sa boji pavukov, alebo cervov, ci by ho zjedol ked by nemal inu moznost (stratil sa v divocine) a inak by zomrel.

sranda je aj to, no strandaako sranda, snazim sa pouzivat ine slova stale, ze ludia sa neucia na cybach inych, ale na vlastnych, ak vobec.

CO DO PRDELE ROBI JEJ RODINA ? toto musi riesit prakticky cudzia osoba, spolubyvajucia ?

pekne pekne... co je horsie? necinost jej rodiny, alebo moje extremne riesenie s chilli? :D ja sa aspon snazim :D i ked nerad pouzivam osobu prveho cisla ci ako sa to povie..

Leela333

Milli, pri bulimickom záchvate dievča ani nevie, čie a aké jedlo je. Proste do seba pchá, čo sa jej dostane do ruky.

Lost, chápeš ty vôbec, čo je to tá PPP? Že to sa nedá odnaučiť ako psa spôsobom "to nesmieš" a vybavené? Ja už fakt neviem čo povedať na tie tvoje príklady.

Je inak smutné, že sa tu zamýšľate nad tým, ako jej to vrátiť alebo nad tým, že jedla cudzie (nevravím, že je to ok), keď je také zjavné, že potrebuje pomoc. Fakt ma niekedy zaráža, ako vedia ľudia kašľať na druhých.

milli11

Ja sice zamykam, ale aj keby sa ku mne niekto vlamal, nema velmi co ukradnut.

Peniaze? Ak nejake najde, nech mi da vediet, lebo tie hladam u seba vecne aj ja. :DDD

Inac, znamym sa stala taka vec. Mali take dvere, ale do bytu, ze z oboch stran bola klucka a nezamykali ich. Raz sa im stalo toto. Ich otec bol sam doma v izbe. Prisli nejaki 2 chlapi, zlodeji a skusili, ci sa daju otvorit dvere. Dali sa. A tak zacali potichu z bytu vynasat veci, TV, radio... Ich otec si nic nevsimol, lebo bol v izbe, co je az na konci bytu. Zlodejov nacapala az jeho zena, ktora sa vratila z nakupu. Pre tych znamych to dopadlo dobre, o veci neprisli, pre zlodejov horsie. Znami potom dali z vonkajsej strany radsej tu gulu.

lost

:DDDDDD to bolo vo filme James Bond, Diamonds are Forever :D (velmi stary film uz) ze james bond sa pokusal siahnut si do saka, "pre zbran" a zlocinec ze NENENE, daj mi ju, a on ze OK, ozber si ju, klidek :D a isiel a potom praaask :D hahaha , genialne :D

milli11

lost, to s tym chilli bol podla mna este miernejsi napad.

My sme mali v skole 2 spoluziacky, co nam v satni, ked tam boli len ony 2, prehladavali vrecka vo vetrovkach a co nasli (sladkosti, zuvacky, cukriky, mince) si nechavali pre seba. Vtedy som mala strasnu chut zobrat pascu na mysi, co mala babka a strcit ju do vrecka. Myslim, ze hned by ich presla chut prehladavat vrecka a kradnut.

Ak uvazime, ze spolubyvajuca je asi chora, ma ppp, najlepsie pre autorku by boli tie spominane uzamykajuce sufliky a klucik nosit stale pri sebe, tymto nebude mat ujmu na majetku ani na zdravi ziadna strana.

lost

inac ano, to s tym poziarom, stavim sa ze par ludi na toto uz doplatilo zivotom..

edition.cnn.com

250 mrtvych, uhorenych, zamknuty nudzovy vychod, ou jee, to je mi LOGIKA..

ale to je jedno.. napr ja osobne nezamykam dvere a to su bezpecnostne, nezamykam ani ked idem prec, naco aj, debilina, ak sa tam zlodej chce dostat, dostane sa, cim viac to zamknem, tym viac devastacnych nasledkov to bude mat.. to je zakladna logika, ktoru si malokto uveodmuje, lebo to neprezil..

a takychto paradoxov je v zivote mnohoooo, to len tak na okraj :P