Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

jankaaaaaaaaa

milli: ta dotycna si sladkosti ani ine blbosti nekupuje, aby to nejedla. ked si to kupi, tak to samozrejme poje a nenecha si to na neskor ked bude mat chut, kedze ma PPP.. lenze ked dostane zachvat tak prve co "zaciti" su sladkosti v skrinke, ktore ma pekne na dosah. v noci asi niesu len tak obchody otvorene

lost

vchod nie je odomknuty, ale ma tu srandu, ze ak sa zabuchne, klucku nemas zvonku..
a zlodej si zazvoni a pusti ho 90% ludi, takze to nie je dovod :)

zaujimave ze to chilli funguje pri psovi 9aby nehryzol nabytok a podobne), ale pri clovkeu nie ?

ono to chilli tam nedam preto, aby som sa rehotal ako si pupalila usta, ale aby si uvedomila, ze to co robi mozno nie je az tak v poriadku. samouvedomenie si, by som to nazval.

cim viac ludi s tym nesuhlasi, tym viac si myslim, ze to bude fungovat, pretoze som zveadvy koho postup by fungoval rychlejsie :P

plavat sa da naucit budto za par hodin v plavarni, alebo do par minut odkedy ma hodia do oceanu a nechaju tam..

maly priklad, ok?
mam problem, napr sa mi nedari v praci, vo vztahu, a tak vseobecne, ale viem kde maju rodicia krabicu s mincami, kde si odkladaju len tak pre pripad, dovolenku alebo tak, viem ze si to nepocitaju a viem ze ak zoveriem jednu 5Sk na horalku,tak si to medzi stovkami 5Sk nevismnu! a tak aj urobim, skocim do jednoty, kupim si horalku a vychutnavam si to. chuti samozrejme, kiez by nie, ved bola bez namahy, kedze som ukoristil 5Sk ked nikto nebol doma..
lenze, casom to nebude len 5Sk, vsak ze, casom jedna horalka uz neuspokoji moju chut na cukor, to je zakladna logika zavislostí...
ale povedzme ze mi tam brat da kamen a ja si vybijem zub, resp. zlomim si na tom zub.
myslite si, ze by som aj nadalej kradol 5korunacky a kupoval si horalku po takejto udalosti?

alebo sa uvedomil?

nech je odpoved akakolvek, netusim co by som robil, kedze sa mi to nestalo, no je to rovnaky scenar ako MNOHO inych scenarov, ked si clovek uvedomi svoje ciny az po "na hrane" skusenosti a idealne ak si odtial zoberie memento - zranenie.. nieco intenzivne atd..

je to len moj pocit, ze by to fungovalo (nemusi hned to chilli, ale toto memento-silny pocit)

ak si myslite ze sa zase myslim, vysvetlite mi, preco clovek nestrci ruku do osieho hniezda dva krat ?

(ja ako 5-6 rocny som strcil prst do diery od klucky na starom vraku Skody 120, u znamej momej mamy, boli sme tam na navsteve, osa/vcela ma postipala, pamatam si na tu bolest a hadicu so studenou vodou, ako mi mama s tym zmiernovala bolest, atd.. trikrat hadajdte do kolkych dier som od toho caus strcil prst ;) )

paci sa mi toto, ze ludia robia vsetko extremne opatrne a pomaly utocnikovi daju viac pravnej ochrany ako obeti.. (true story, nemozem sa legalne branit so zbranou proti nozu, aj ked kazdy triezvy muz uzna, ze s nozom je mozne napachat viac devastacnej skody ako so zbranou za istych oklnosti, napr prepadu)

este mi napadlo, "odpudivy sprej" je potom tiez totalna magorina nie? isteze davat do rovnice cloveka a nejaku zver je netradicne, no ked vidim ako sa chovaju ludia, tak mam o tom extremne silne pochybnosti, len tak na okraj..

ale to je fuk, som raz ze ste na to reagovali ako ste na to reagovali...

milli11

Ale ved cudzi ludia sa dovnutra do bytovky nedostanu, lebo zvonku na dverach je gula. Klucka je len zvnutra dveri. Takze nevidim dovod preco zamykat.

Si neviem predstavit, ze by, nedajboze zacalo horiet, bol by som sama v celej bytovke (OK, malo pravdepodobne, ale nahoda je vuuul). A teraz by som zistila, ze som si pri uteku z horiaceho bytu zabudla v tom byte kluce. Do bytu sa neda vratit, lebo by som sa bud otravila dymom alebo zhorela. A von sa nemozem dostat, lebo dvere mame z plechu. Tak tam budem len stat, mozno kricat a buchat po dverach. A kym pridu hasici, mozno bude po mne.

Dobre, ale ked ma to ppp, preco musi jest cudzie veci? Niekto na to musel cele dni pracovat, aby si ich mohol kupit a druhy mu to iba tak zozerie? Tak toto nie. Ja by som sa pre jedlo, hoci len pre sladkosti, bola schopna aj pobit. Nemam problem sa rozdelit s niekym, ale to, aby si ho niekto bral bez mojho vedomia a povolenia, hvno, hvno, zlato rybka.

Leela333

Ako fakt lost, pri nedávnej téme som čítala tvoje príspevky a dávala ti za pravdu, teraz pri tejto ani nedokážem uveriť, že môžeš myslieť vážne takúto detinskosť. Choď na chvíľu medzi ľudí, možno si uvedomíš, že tvoje teórie takto v skutočnosti nefungujú.

To dievča má problém - dokážete to pochopiť? A vy by ste to riešili tak, že by ste dali chilli do tyčiniek, moje nervy. A ešte jedna vec, ľudia zamykajú vchody, aby im tam nelozili cudzí a nebodaj ich vykradli, predsa len odomknutý vchod láka viac. Takže chápem vaše rozhorčenie, ale má to svoj účel.

jankaaaaaaaaa

jancula: jedine co ona potrebuje je pomoc od psychologa, aby zistil kde je problem a riesil to dalej on alebo psychiater.
ty by si jej k tej navsteve mohla pomoct, ak chces. ak nie. tak skryvaj sladkosti, alebo jej narovinu povedz ze si neprajes aby ti vyzierala tvoje sladkosti za tvoje peniaze.

lost

lost-ka
treba si ale vsimat aj cas a datum odoslanie prispevku, pretoze par krat sa tiez chytim za hlavu ze TOTO SOM JA PISAL ??? a pozriem a je to z roku 2011, 2010 a tak :) su to prachom zapadnute temy a tak to vyzera ako keby bol clovek vzdy a vsade a vsade bol a vsetko videl.

ale inac, pravudpovediac ano, je to psychicka porucha :D byt online a trollovat a proste zit forum :D ono dnes na smrtelnej posteli by ku mne deti aj tak neprisli, takze podla mna o nic neprichadzam, budem mat virtualne myslienky a prazdnotu, hold vesmir je prazdny, a chladny, tak isto ako zivot (minimalne ten moj)..

lost

milli, no niekedy to riesim tak, ze zamknem otvorene dvere, tj, ani sa nezamknu, lenze ani to asi nema vyznam :)
ono sa to nastasie stava ojedinele, ale ak sa to bude stavat castejsie tak tam vylepim (celonalepkovu A4 nadrzo), nejaky text nech sa uvedomi...
alebo tam necham cislo a nech mi zavola a da logicky dovod na taky skutok, ako keby sme tu boli v afganistane :D
ale to je uz jedno :)

lost-ka, nj to je zahada, ze? :P dalo by sa to nazvat aj distribucia prispevkov, tj, obcas stretavam presne tych istych ludi, na inom mieste, hold maju rovnake hobby atd, rovnake ceesty, rovnaky cas do prace atd.. a predsa to nie je naschval, cize ja tu nie som casto, len rychlo pisem (relativne a chybne) a mozno mas rad/a rovnake temy ako ja :P :D a preto :D a ano, som neuspoesny student a nezamestnany, takze mas pravdu, ale kde sa realizovat? :(((

arriva
prd pomoze skovanie, avsak PROVOKOVANIE jej PPP, tj, ustavicne zasobovanie sladkostami je uz OK ? :D to je potom tiez pasivita, sice si to spolu s Magym nenapisala, ale ak neskovat, tak co potom? rovno ponukat bez namahy ani hladania? alebo ako :) mate riesenie ?

jancula90

Skúsim ešte niečo po sviatkoch vymyslieť..teraz na to nemám ani chuť, ani síl. Obidve sme medičky, tak máme školy vyše hlavy..ďakujem všetkým za rady, sama som sa s tým ešte nestretla, tak neviem, aký by bol najlepší postup..keby mi poradil niekto, kto má s týmto problém alebo to zažil :/

lost-ka

otazka na losta a spol. ja sem vbehnem tak raz za par dni na niekolko minut. preletim temy, zastavim sa pri niektorych prispevkoch a utekam. mam nielen dost roboty, ale aj svoj sukromny program a aktivity. je pre mna zahadou, ako mozu niektori ludia sediet na tomto fore cele dni, dokonca mnohi do noci. kedy ti ludia vobec pracuju? a maju aj nejake konicky, venuju sa sportu, kulture, citaju knihy... no skratka robia nieco obohacujuce? alebo ich obohacuje len citat temy a pisat tu prispevky? tiez by som rada vedela, ako su na tom so skolou alebo profesiou. neviem si totiz predstavit, ze moze byt niekto dlhodobo uspesny, a pritom travit tolko casu na forach. pripada mi to ako strasne mrhanie, zvlast ked niektore temy naozaj nestoja ani za precitanie a ti ludia na ne dokonca siahodlho odpovedaju. tolko zabiteho casu! co to mozu byt za ludi, preco sa nerealizuju nejako produktivnejsie? neverim, ze su to uspesni studenti, podnikatelia, umelci... mozno su to ludia, ktori len snivaju o uspechu a neuvedomuju si, ze keby svoj cas dokazali vyuzit rozumnejsie, nemuselo by ostat iba pri snoch.

arriva

Milli, ona ma zjavne ppp, trpí záchvatmi prezierania sa, tu nejde o to že chce kradnúť, že sa chce úmyselne obohatiť, proste zbadá tie sladkosti a nemôže si pomoct....a potom sa hanbí. A neprizna sa, samozrejme. Je chorá, prečo do nej kopať ?