Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

ebi77777

tak ak jej chce pomôcť musí ju sledovať, aby vedela o nej čo najviac.

Ked na nu zhurta vyletí, tak jej ešte viac ublíží a viacej zdeprimuje

Mimulus

ebi77777 - toto podľa mňa nie je riešenie ak to nenájde na izbe nájde to na inej a môžu ju obviniť z krádeže :(

ebi77777

skús nemať na izbe žiadne sladkosti, sks vydržaž, sladkosti jedy v škole, ale v žiadnom prípade nedrž to na ibe, iba jeden čas a skús sledovať, čo sa stane, či ti bude jesť aj ako napr. chlieb maslo atd atd.

Magy

jancula90 - tak ako si to teraz doplnila, tak to je PPP ak vysita. a spolu s tym ako nechce chodit domov (bohvie ako to tam maju, ze nechce), uci sa na same jednotky, snazi sa o perfekcionizmus ale prirodzenost nepusti - nastane moment ked sa to v nej zlomi a zozerie vsetko, co pride pod ruku. moje-nemoje, vsetko jedno.
a potom ma vycitky, nic neje, sportuje do umoru...
prakticky len potvrdzujes moj predosly dojem - svojim sposobom je chudera a nevie sa z toho vyhrabat. potrebuje nutne pomoc, niekoho kto ju pochopi, vypocuje, poplace si s nou, kto jej bude KONECNE doverovat a bude ju brat vazne. samozrejme s tym, ze si stanovite nejake pravidla ohladom sukromia, pripadne vratenia toho, co ti vezme. a nekompromisne.
ak s nou nadviazes vztah, mate vyhrate obe. ona sa nebude musiet perd vami skryvat a pretvarovat, ze je ta dokonala a uspesna a ty nebudes musiet skryvat sladkosti.
a skor ci neskor (a lepsie cim skor) ju dotiahnes k tomu psychologovi, lebo mam dojem ze jej stavy uz sama len priatelskym postojom nezvladnes. len jej to treba podat jemne a musi to chciet ona.
potrebuje odbornu pomoc, toto narazove hltanie sladkosti je v principe prejav vaznych psych. problemov, resp. volanie o pomoc.
vynadat jej, zamknut vsetko alebo riesit prehanadlami je to najhorsie, co by si mohla spravit. prakticky by sa jej problem nevyriesil, len zhorsil.
bude to chciet vela energie a trpezlivosti aj od teba... ale vysledok stoji za to. ;)

jancula90

No..dnes doobedu som sa s tou jednou bavila. A ak ide o to,či to náhodou nerobia ony, mám to preverené, že NIE. Sú to dve sestry. Predtým tá jedna staršia bývala rok s mojou spolubydlou a vravela, že vtedy sa netajila tým, že má rada sladké. Kupovala si kadejaké mily, cukríky, čokoládky..len potom sa začala "strážiť" a robiť toto..
Dokonca na mikuláša som prišla do izby večer a videla som na svojom stole balík s venovaním pre nás obe. A vnútri bola jedna mandarinka a nejaké oriešky.. až dnes som sa dozvedela, že to bol mikulášsky balíček pre nás obe plný sladkostí(po 2 ks z každého) a ona to tým pádom zjedla všetko sama..:X nie,že by mi to chýbalo, teraz ju začínam ľutovať..včera celé poobedie nič nezjedla, potom sa obliekla. Myslela som si, že ide k priateľovi, ale vrátila sa s balíkom muffinov, sadla si do postele a behom chvíľky ho celý zjedla.. ja teraz ležím na izbe, lebo som chorá a už tam ani nemám toľko sladkostí, tak sa nemôže prejaviť.
no fakt zlá situácia, skôr trápna :/
neviem, či je bulimička..celé dni som v škole, tak zvratky asi neucítim ak to zamaskuje. Len si všímam, že ona nemá žiadne kamošky..proste nikoho, komu by sa zdôverila

kasandra

Tie dve baby na bunke si to mohli vymyslieť, možno, že oni sami ti tie cukrovinky vyjedajú. Vieš, dôveruj, ale preveruj :)