Ako so zmenou zamestnania

Iba Katka

Iní nezaložili toľko tém o jednej veci ako ty :D

Vieš čo ti poviem? V tvojom veku by si mala sama najlepšie vedieť ako sa správať k ľuďom okolo seba, ako nebyť odmeraná a súčasne nerozprávať o každom detajle svojho života.

Máš talent na herectvo, ale VŠMU zrejme vyštudované nemáš, tak neviem čo to tu dávaš. Vedela by si pracovať na recepcií či v CK, gratulujem, to by vedelo ďalších 90% dievčat, vrátane mňa. Vedela by si učiť deti po nemecky, máš vyštudovanú pedagogiku? Vieš nemecky, tak čo nejdeš do nemecka?

biela mačka

no, teraz nikto neporadí :-( ja by som mala navštevovať kurz asertivity - lenže fakt sa bojím, že keby som sa správala sebavedomo, tak by ma nenávideli - a taký kurz je určite drahý...možno preto mi ide herectvo, lebo tam som vždy niekým iným

biela mačka

A čo, aj iní sem chodia a píšu o svojich problémoch... A viem učiť nemčinu, ale nie pubertiakov a mám aj talent na herectvo, vedela by som pracovať v cestovnej kancelárii, na recepcii v nejakej firme...

biela mačka

Aká mám byť k druhým ľuďom, aby neboli ku mne drzí? Keď som odmeraná, tak ma nenávidia. Keď sa správam kamarátsky, tak si dovoľujú. A keď ich potom niekam pošlem, tak ja som tá zlá. To keď prídem do novej práce a niekto sa ma opýta na rodinu a na moje hobby, mám mu odpovedať, nech sa nestará? To tam potom výborne zapadnem!

Iba Katka

Áno, ty sa s ním vieš porozprávať, len si musela hneď na internete riešiť, ako mu povedať, že chceš dieťa. Tak to vyzerá, že nevieš, keď sa musíš pýtať cudzích ľudí.

Okrem toho, aby si konečne odpovedala na niekoľko krát položenú otázku, tak sa stále otáčaš k tomu "A čo mám robiť?"

Pýtali sme sa tu, čo reálne vieš, keď sa oháňaš titulmi?

biela mačka

S týmto sa viem porozprávať, ale s bývalým sa nedalo - a ja nemôžem za to, že si dovoľujú, tak čo mám robiť? Keď budem odmeraná, budú ma nenávidieť..keď som kamarátska, tak si dovoľujú - tak aká mám byť?

Iba Katka

To len mňa prekvapuje, že biela mačka má dve vysoké školy?

Nehnevaj sa, ale vôbec tak nepôsobíš, celý čas sa len sťažuješ a nič nerobíš, dokonca ešte aj rodičov vo svojom veku vycicávaš, s vlastným partnerom sa nevieš porozprávať a už len keď sa ti čosi stane, tak utekáš na fórum. Vôbec totiž nepôsobíš ako jedna inteligentná, vyrovnaná a sebestačná žena. Tak sa neoháňaj titulmi.

Ovládaš cudzie jazyky? Vieš pracovať na počítači na vysokej úrovni? To sú veci, ktoré zamestnávateľa v dnešnej dobe zaujímajú a keď si nejaký anglicky hovoriaci programátor aj bez maturity nájde lepšiu prácu, tak nehnevaj sa, ale má oveľa vyššiu kvalifikáciu ako ty s tvojimi dvoma VŠ.

To že ty sa nevieš presadiť v Bratislave (mesto s najnižšou nezamestnanosťou) nebude chyba v systéme ale v tebe

biela mačka

inak zo zákona má každý človek právo na 7 dní v roku na to, aby behal po lekároch - okrem PNky - a ja som si nabehanie po lekároch brávala dovolenku, alebo som tam išla hneď ráno alebo po pracovnej dobe, aby som mohla pracovať - a takto sa ku mne správajú všade - že si otvárajú papuľu - no keď si ja otvorím, tak je zle!!!
čo keby som dostala rakovinu? to by ma potom prepustili a pochybujem, že súd by som vyhrala

biela mačka

ty si dement - tak to som si mala nechať cystu prasknúť, aby som nemusela do nemocnice? A mala som si nechať fibróm a báť sa, že sa zvrhne? Na vyšetrenia znamienok som išla večer a stálo ma to 40 euro v ten deň pracovať, aj po návratoch z nemocnice som hneď pracovala, aj počas PNky, keď som mala angínu...tak kurva, netrep

.weird

ach, mne vzdy pride take zabavne, ked sa niekto ohana poctom vystudovanych skol a prska navokol, ake je to strasne nespravodlive, ked si aj napriek svojej uzasnosti nedokaze najst lepsiu pracu.

co REALNE VIES? ake mas za sebou vysledky, referencie, cim sa odlisujes od ostatnyh...
= TO su veci, ktore zamestnavatela zaujimaju, tak ked si hladas pracu, mozno skus klast doraz viac na to ;)