Dlhodobý zápaľ hrdla 2 mes. /špičkový športovec/ + testy negatívne

Príspevok v téme: Dlhodobý zápaľ hrdla 2 mes. /špičkový športovec/ + testy negatívne
Cibík

Dobrý deň,
Mám 24r. som aktívny športovec. Pracujem vo fitku ako osobný fitness tréner. Stravujem sa veľmi dobre. Je to klimatizovaný priestor. Potýkam sa dlhodobo s problémom zápaľu hrdla.Nemám krčné mandle. Pred rokmi sa mi doslova rozpadli. Ja som si to doteraz priznám sa ani nevšimol. A ani obvodná doktorka nikdy. Začalo to presne pred dvomi mesiacmi a chytila ma asi slabá angína za 1,5 dňa som bol z teplôt vonku, ale ostalo zahlienené hrdlo.

Hlieny sa liečili - Anti. Ospamox
Po cca 1-2 týždňoch bolo všetko ok, až nato hrdlo. Stále ho mám zapálene a sem tam ma aj škriabe. Nechodím kvôli tomu ani do roboty už.

Boli robené výteri z hrdla a rozbor krvi. Zistený Haemophilus Influenzae a z rozobru krvi zvýšené: Monocyty abs. p. 0,720 , Lymfocyty % 43 a znížené: Neutr.granul. % 46,8 a v norme: Trombocyty, ale iba: 173.

Liečba č. 2 - Sunamed 2x 3 dňové anti. -žiadne zlepšenie ani o 1%

Ďalšie testy:
Borrelia IgM - negative
Borrelia IgG - negative
Chlamídie pneumon. IgM - negative
Chl. pneumon. IgG -negative
Chl. pneumon. IgA - negative

Po dvoch týždňoch od zistenia Haemophilus Influenzae nové výteri a zatiaľ liečba:
Aerinaze tablety + Nasofan = Nos 100% priechodnosť už.

Hrdlo stále zapálené a sem tam škriabe. Nové testy zistili toto:

Alfahemolytické streptokoky, Neisseria sp. nepatogénne, Výter z nosa: Staphylococccus sp. - koaguláza neg.

Správa od krčného lekára:
Sub. pretrvava bolesti a škriabanie v hrdle. Obj. oropharyx sliznica zadnej steni mierne prekrvene, larynx kľudný

Dg. pharyngitis kašel

Terapia:
Desloratadin Zentiva 5mg., tbl. film 50x5mg. účinná látka Desloratadín.
Beclomet Easyhaler 200., 2x denne 1 vstrek.

Takže toto bol môj priebeh liečby za 2 mesiace u lekára obvodného a posledné testy a posledné dovje lieky u krčného lekára. Skúšal som už všetky domáce recepty atď., napr.: kloktanie sódy bikarbóny, soli, čajovníkového oleja, čaje, cesnak, cibuľu, kľud, teplo, nemám momentálne fyz. námahu, dávam si pozor na stravu. Nejem nič kde je ani jedno zlé E-čko atď.

Naozaj si už neviem rady, čo by mi mohlo pomôcť, no zároveň sa obávam tých kortikoidov v posledných tabletkách, či ich vôbec mám brať.

Ďakujem pekne za odpoveď.