Pomoze B-komplex na depresie a zle nalady?

Príspevok v téme: Pomoze B-komplex na depresie a zle nalady?
veronicka2

zdravim vsetkych. mam 24 r. a mavam depresie. nie nejde o zlu naladu, ktora do rana prejde. depresie mavam aj mesiac vkuse a nedokazem byt v pohode. tento mesiac to trvalo tiez 4 tyzdne neustale a dost to bolo huste az som sa uvedomila ze s tym musim nieco robit. k psychologovi nechcem, rozhodla som sa ze skusim si pomoct sama ze zacnem sa zaoberat pozitivnym myslenim a cvicit ukludnujuce cvicenia+ pit bylinkovy caj na nervy . citala som ze na taketo stavy alebo na stavy upokojenia mysle posobi aj vitamin B6 alebo B komplex je to pravda? pomohlo vam to? nie je to len reklama? dakujem za rady

larita

Ak mas problemy ako pises, tak by to bolo treba riesit odborne, na depresie Ti ziadne vitaminy ani cajiky a podobne vyzivove doplnky nepomozu. Vyhla by som sa aj sedativam a hypnotikam, treba to risit antidepresivami a potom psychoterapiu.
L.

Lauroo

Ahoj, ak mas taku pestru stravu, ako pises, nepotrebujes ziadny b-komplex, pretoze tym padom mas vsetkych vitaminov dostatok. Hovori sa, ze dnes nie su chori ti, ktoru vnimaju svet negativne, ale ti , ktori ho vnimaju pozitivne, pretoze dnesny svet sa vraj pozitivne vnimat neda :) Ale to len na okraj...Namiesto toho B-cka by som ja skusil lubovnik, je to prirodne antidepresivum, funguje podobne ako chemicke lieky, ale stale je to prirodna, pre telo prirodzena latka. Vo viacerych krajinach ako napr. v Nemecku, Rakusku a podobne, sa standardne lubovnik preskribuje samotnymi psychiatrami... Na SK jediny taky liek, ktory poznam je DEPRIM..Skus si nieco o tom nastudovat a rozhodni sa :) Vela zdaru!

veronicka2

ja mam jedla dostatok. jem vsetko zeleninu ovocie sladke chleba, vsetko strava je pestra kazdy den mam teple jedlo...jedlom to nieje ja som strasne negativna osoba a mam zle uvazovanie mam depresie lebo svet vnimam strasne negativne a neviem sa s tym zmierit...preto potrebujem nieco so sebou robit lebo teraz co som prezila bol vazne extrem...az som sa seba zlakla a nechcem skoncit na psychiatrii

veronicka2

Kv: hej vsimla som si na priberanie je B12 ved prave uvazujem ze ak si kupim B komplex tak priberiem a to ja nechcem lebo chcem drrat dietu

veronicka2

no mala som to od konca novembra do teraz, tri dni som relativne ok...lebo sa snazim uz pozitivne mysliet a citam si o tom aby som si nepripistala veci.
a moze to byt slnkom lebo v lete som stastnejsia ale mna depky trapia aj v lete no...aj ked pripustam je to AJ slnkom...