Zubne implantaty

Príspevok v téme: Zubne implantaty
Stally

Zdravim!
Mam zuby v horsom stave. Popraskali mi od nosenia strojceka, plus sa pridruzil nejaky ten kaz. Chcela by som sa preto opytat na Vas nazor, ale hlavne skusenosti s implantatmi. Mate ich niekto? Ake mate z nich pocity? Su ako vlastne zuby, alebo je citit rozdiel? Vdaka za vsetky nazory, skusenosti :)

asi nie

odkaz pre mate59

Keby to bola pravda, blahozelam a zo srdca prajem...:) Ale akosi sa drzim zasady - doveruj a preveruj :)

Ja mam implantaty nemecke - a nemyslim si, ze je to az take podstatne, ci su nemecke, alebo americke pripadne svajciarske... pokial sa nebavime o nejakych extremoch ako napriklad implantaty madarskej vyroby z nekvalitneho materialu..Titan bude stale titanom, mozno sklony a hrubky zavitov sa mozu odlisovat, co moze mat z hladiska fixacie minimalne rozdiely... Diskusiu na temu chemickeho zlozenia titanu by som nerada zacinala, aj ked neni problem aj o tom nieco nastudovat na strankach nemeckych producentov tych zazracnych skrutiek, ktore sa vyrabaju za par korun, ale predavaju za tisice :)

Nehovorim, ze to nemoze vyjst, ale nikdy neuverim tomu, ze s tym nemas ziadne problemy minimalne v tom ohlade, ze to nikdy nemoze nahradit zuby. Ked pises o parodontitide a zarovne nahradenych trinastich zuboch, znamena to ze ti parodontitida postihla len horne alebo dolne zuby? To znamena, ze zakladnu kost si nemal vobec ziadnu? Mozes priblizne opisat ako to prebiehalo? Napriklad co si citil, ked ti zavadzali predne implantaty a bocne. Co bol napriklad rozdiel... Len strucne... Aby sa dalo z toho vydedukovat, ci si tym skutocne presiel...sice aj zubar to moze cca. vediet poeticky opisat...

Ked pises, ze ti \"granule prerastli v kost uz po siestich mesiacoch\"- znamena to, ze ti boli zuby nasadene uz po siestich mesiacoch - zvlastne ked pises, ze to trvalo urobit dva roky???...ako mozes vediet, ze to prerastlo v kost v priebehu 6 mesiacov? Zaroven mi chces povedat, ze to zatazujes rovnako ako zuby a zidne problemy? Napriklad jes jablka, orechy a ok? Ani ziadne tlaky necitis, zvlastne lebo tie problemy maju aj ludia, ktorym to \"vyslo\"... A niektori maju len par implantatov, pripadne jeden.

To ako som ja dopadla je aj na druhej strane dobre... Okrem ineho rada uvadzam veci na spravnu mieru a nazyvam ich tak ako v reali su... A ak tym mozem pomoct obycajnym ludom, ktori sa do toho chystaju dat polku majetku (ratam, ze prachaci to nepotrebuju, ti maju zuby dobre) tak to velmi rada urobim... Zastavam nazor, ze vsetko zlo je na nieco dobre...

Tu nejde len o to, ci to vyslo, alebo nie. Tu ide o to, ake dalsie negativne dosledky su s tym spojene o ktorych Vas spravidla nikto neinformuje... Ok, ta frekvencia uderov pri zavadzani je nejakym sposobom limitovana, ale nikto Vam pri tom nezaruci, ze nedojde napriklad k poskodeniu krcnej chrbtice. Tie narazy su podla mojho skromneho nazoru privelkej intenzity... A tym, ze je to pre silne povahy som myslela, ze aj sposob, akym sa to vykonava (pri lokalnej anesteze) je diskutabilny. Neodporucala by som to v ziadnom pripade slabsim povaham. Tym chcem naznacit, ze nie kazdy moze ten \"zazitok\" normalne stravit... Ale toto samozrejme nikto neskuma.... Podstata je rychlo previest implantaciu a dovidenia... To je uz dalsia tema, tak to jednoducho dopadne v state, ktory sa vzda zodpovednosti za zdravie ludi a prenecha to sukromnikom, ktori to robia podla svojich pravidiel...

Zdrave to urcite nieje... A plnohodnotne to zuby nikdy nenahradi!!!

A tiez ma na tom prekvapuje, ako sa to krasne prezentuje... Vela som o tom citala, predtym nez som sa rozhodla k realizacii a vo vacsine brozur sa uvadza, ze je len 1% riziko, ze to nevyjde... Toto je totalne klamstvo..Ak to bude nevyhnutne, tak mozem urobit statistiku na preukazanie opaku... Nie s imaginarnymi ludmi, ale s ludmi, ktori to skutocne prezili a nemaju s tym dobre skusenosti.

mate59

asi nie - je mi ťa ľúto,že si takto dopadla a máš vysoko negatívnu skúsenosť.Ja som mal tiež nedostaok kostí kvoli parodontitíde,preto mi vkladali také biele granule, ktoré po 6 mesiacoch prerástli v kosť a dnes po skoro 7 rokoch stále jazykom cítim, že kosti v hornej čelusti sú pevné a mojich 13 implanttátov stále pevne drží tak,ako na začiatku.Ja som dlho hľadal správneho stomatochirurga,síce až v zahraničí, ale som max. spokojný.Mne hned na začiatku, po vyšetreniach povedal,že mám 98% šancu na ujmutie implantátov a zaručil sa mi, že to bude dobré, ak sa budem riadit jeho pokynmi.Implantáty mám švajčiarsko americké,značku už neviem,aj granule boli z USA.Spravil mi na ne krásne keramické korunky,ktoré sú stále ako na začiatku.Športujem, behám,mám dávno po 50-tke,s otrasmi mi zuby nijako netrpia.Kompletná rekonštrukcia trvala asi 2 roky,ale mne to stálo zato.Určite si zvolila nesprávneho zubára.Ešte raz,je mi to lúto.

asi nie

Este by som dodala rada jednu vec... Prezila som vdaka tomu dva a pol roka kazdodenneho stresovania. Vzdala som sa vela cinnosti - napriklad sportovania. Treba si uvedomit, ze napriklad behanim alebo otrasmy sa tie implantaty povoluju- to Vam tiez lekar nepovie. Mozem skonstatovat, ze ani ten zivot bez hornych zubov nebol tak komplikovany, ako tych dva a pol roka s implantatmi...

Cely zivot som sa starala o zdravie a takto som si ho pomaly ale isto znicila...

V mojom pripade som sa nevedela zmierit s tym, ze ako tridsatrocna budem musiet zit s protezou... Teraz by som velmi rada tu protezu dostala spat, ale je neskoro...

A to ze nebudete splnat ideal krasy, ktory sa v dnesnej dobe vyzaduje? Kaslite nato... Uvedomte si, ze clovek moze mat kvalitny zivot aj s protezou... Nie je to ideal, ale da sa s tym zmierit...Jedine co sa mozeme z toho naucit je starat sa o zuby nasich deti lepsie ako rodicia o nase. To este stihnut mozeme :)

A po tomto zazitku som presvedcena o tom, ze telo je reparovatelne ale len do urcitej miery. Ak je nieco znicene, netreba sa snazit nasilu to nahradit. A treba si uvedomit, ze lekar Vam vacsinou vzdy povie, ze sa to da, aj ked si je vedomy vysokou pravdepodobnostou neuspechu v tom danom konkretnom pripade.

Vsetko to zavisi od priorit, ktore clovek ma... Tym ludom ktori maju na prvej priecke zdravie, nie vyzor odporucam vyhnut sa implantatom.

vďaka

asi nie, strasne ti dakujem, ze si to sem takto zhrnula. nielen mne, ale asi mnohym ludom tvoj prispevok pomoze. pretoze ako pacienti musime poznat aj to, co nam lekari samozrejme nepovedia. ved ide o riadne mastny biznis.

asi nie

/vopred sa ospravedlnujem za text bez diakritiky/

Moje skusenosti s implantátmi sú nasledovné... Dufam, ze prispevok nikto nevymaze kvoli negativnej reklame biznisu z nazvom implantologia...

Ja mam implantaty na hornej celusti, dole mam svoje zuby. Patrim medzi tie komplikovanejsie pripady, pretoze som nemala dostatok svojej kosti...Tym sa situacia dost komplikuje nielen z casoveho hladiska, ale aj z hladiska uspesnosti. O tom som samozrejme vopred informovana nebola, to musite zistit sami :)

Implantaty mi boli zavedene v roku 2013 ale zuby nemam doteraz dokoncene. Jeden implantat mi bol kvoli komplikaciam vybraty. A druhy vyzera, ze je na podobnej ceste. Bolo to mnozstvo bolesti, stratenych penazi a casu. V mojom pripade, uz asi nic na tom nezmenim, ale pokusim sa moje skusenosti a odporucania zhrnut do niekolkych bodov:

1. Neodporucam robit implantaty ludom, ktori mozu riesit situaciu napriklad mostikom. Rovnako neodporucam robit implantaty ludom, ktori nemaju dostatok svojej kosti, pretoze podla mojej skusenosti ta umela kost, nieje az take prevratne riesenie, za ake sa povazuje a nikdy nedokaze ani strukturou ani pevnostou nahradit povodnu kost.

2. Odporucam ist nie k zubarovi, ale na kliniku, ktora ma chirurga - najlepsie niekoho s releventnou praxou. Nemyslim si, ze implantaty by mali robit zubari - teda aspon nie tie komplikovane stavy, akym som bola ja.

3. Budte pripraveni, ze je to obrovska bolest... Je to fakticky ako vrtanie do ineho materialu, len v tomto pripade je to do hlavy..Zavadzanie implantatov na bocne strany sa da vydrzat, ale tie ktore sa zavadzaju dopredu rozstiepenim kosti - to je pre silnejsie povahy,

4. Budte pripraveny, ze nikdy to nebude ako vase zuby, ja sice este zuby nemam nasadene, ale citim, ze to nebude mat velku stabilitu.

5. Nemyslim si, ze je to dlhodobe riesenie a to z toho dovodu, ze struktura kosti sa zatazovanim meni, a preto nikdy neviete, dokedy to vydrzi... Tiez treba ratat s tym, ze kost Vam moze zacat ustupovat.Takze riziko, ze niektore implantaty sa zapalia, alebo budu musiet byt vymenene je pomerne velke.

6 .Ratajte s tym, ze si mozete sposobit dalsie zdravotne problemy. Teda aspon ja osobne som nemala nikdy tolko zdravotnych problemov ako teraz. (poskodena krcna chrbtica to bol prvy nasledok)

7. Dbajte na spravnom nacasovani. Ja som sa napriklad o tom, ze mi treba zaviest plus dva implantaty dopredu dozvedela po stvrtroku cakania... pretoze zrazu to vyzeralo byt nestabilne... Ale rok predtym nebolo kde osadit.... Mozno je to taktika od zubara, aby cloveka na zaciatok nevystrasil, alebo o tom skutocne nevedel - to je uz ten horsi pripad...

Ked to cele zhrniem... Ked porovnam pomer: cena - kvalita- trvacnost do buducna a funkcnost... tak som dospela k zaveru, ze sa to vobec neoplati... Nielen preto, ze zijem treti rok bez zubov, ale hlavne preto, ze mam kvoli tomu mnozstvo inych zdravotnych problemov a obavam sa, ze sa aj tak ku konecnemu vysledku nikdy nedopracujem. A keby aj ano, otazka je dokedy to vydrzi..

A o tom kolko to stoji, o tych spekulativnych praktikach ohladom platenia, o tom ani pisat nebudem... Len ma na tom fascinuje ako sa ludia bez hanby nabaluju na zdravi inych...

Ktoreho zubara Vam mozem odporucit.... Uz som teraz u druheho, a presla som skoro vsetkych v Bratislave, predtym nez som s tym zacala... Bohuzial ja som asi toho spravneho nenasla, co bude mat pre mna fatalne dosledky... Ale viem minimalne o jednej klinike, ktora ma chirurga... Odporucam, ak uz sa na to date, vyhradne vyzadujte, aby Vam implantaty zavadzal chirurg... To sa prejavi nielen na kvalite ukonu, ale aj na odstarnovani pripadnych komplikacii, atd. Konecnu fazu Vam moze urobit hocikto, ale je podstatne, kto Vam zavadza implantaty... Tam je mnozstvo faktorov, ktore mozu rozhodnut o tom ci to vyjde alebo nie...

A neverte inzeratom, ktore su aj na tomto fore... Lekari si to casto pisu sami a stavaju sa do pozicie \\\"akoze pacienta\\\" Aj tak sa robia zakazky :) Radsej sa poradte z niekym, kto si tym presiel, pripadne si urobte sami prieskum...Ja som po osobnej navsteve 80 % zubarov vyradila...

Odporucam tiez si dat pozor na spekulovanie s cenami... Zubari su dobre organizovani, takze ceny si dohaduju, aby neboli medzi nimi rozdiely ...Ale vacsina z nich slovo pokladna a cennik nepozna... Mozno je dobre dat si urobit dopredu nejaku pisomnu kalkulaciu aj ked tomu ze Vam stale nieco priuctuju sa asi nevyhnete...

To okradanie pacientov ani tak neviesim...Utesujem sa tym, ze kazdy raz dostane to co si zasluzi...:) Takze aj na nich raz dojde.... na kazdeho svojim sposobom...:)

Tolko moje skusenosti... Dufam, ze Vam to pomoze v spravnom rozhodovani.

Iveta Michael

mate59

prosím ťa ako človek spozná či je ten či onen zubný lekár kvalitný alebo iba taký čo odfláka... ??

palovs

Nechcel som zakladať novú tému, tak to píšem radšej sem.
Chcem si dať urobiť zubné implantáty, ale neviem sa rozhodnúť u akého zubára. Naposledy, keď som si dal spraviť implantát, tak mi ho slušne povedané domrvil ten zubár a bol som naozaj nespokojný :( Máte nejaké tipy na dobrého zubára v BA? Počul som, že Roman Miklátek (www.dentalplus.sk) je v tomto smere veľmi dobrý a kvalitný.
Nechcem, aby sa opakovalo moje predošlé sklamanie. Viete mi prosím poradiť?

kalllis

a ako je to s tymi korunkami, ked ma clovek predne zuby krivsie? viete, jeden cez druhy sa prekryva.je mozne nasadit korunky? tiez mam taky problem ako sstalyy :( obdivujem ludim, co maju krasne pevne zuby :(