Zubne implantaty

Príspevok v téme: Zubne implantaty
Stally

Zdravim!
Mam zuby v horsom stave. Popraskali mi od nosenia strojceka, plus sa pridruzil nejaky ten kaz. Chcela by som sa preto opytat na Vas nazor, ale hlavne skusenosti s implantatmi. Mate ich niekto? Ake mate z nich pocity? Su ako vlastne zuby, alebo je citit rozdiel? Vdaka za vsetky nazory, skusenosti :)

lost

mne vrtal do kosti, a mna to steklilo :D som citlivka na zuby, ale tento zakrok bol paradoxne prijemnejsi ako bezne vrtanie, aj rezanie dasna atd, aj sitie (tam uz anesteza odchadzala), to bolo ako z hororu :D myslis ze by som si z toho utahoval ak by ma to bolelo? :D (monzno :D ) ale anesteza fakt pomoze. a ani potom ma to nebolelo, len som dostal jednu taku malu pilulku, nejake ATB, proti bolesti a bolo v pohode.
samozrejme neprijemny pocit asi tyzden (nitky v ustach), nechut do ostreho jedla aby mi to nerezalo atd, ale opuch minimalny ak badatelny.
take statsie som mal aj pri trhani dvoch osmiciek (dalsie dve sa niekde stratili).. do 15sekund hotovo, pilulka a 3 dni ziadne mliecne a adios octozub.. a hastalavista aj (uz nastastie nepamatam kolko) euram za trh toho zubu :D

ale tu sestku mi tahal 30 minut, nevytiahol, nakoniec zlomil, koren bol sirsi ako korunka, PSYCHO, 2 davky anestezy priamo tam dozadu do celuste a bolest ako svina, krv striekala na jeho plexiochranu tvare, az som sa smial, ze psycho :D ale trhal to fakt 20-30 minut, normalne sa postavil celou vahou (aspon tak si to pamatam) na ten zub a nic, zub nesiel von, totalna katastrofa to bola (a to bol sikovny zubar)... cize sestky si chrante ako oko v hlave :D alebo len aj mam taku smolu no :))))

mate59

a zubára si vyber kvalitného, aby ti to stálo za to,lebo to nie je lacný špás a nebyt utišujucich liekov by som trpel asi.Ale tú tortúru by som bol ochotný podstúpit znova, stojí to zato.

mate59

pod korunkou može byt zub aj odumretý,ak je dobrý koren, nie je problém.Na odumretom zube mám korunku 20 rokov a bez problémov.Bez zubov som bol asi týžden, lebo pri implantácii nastane opuch tváre, možu byt modriny,a až to opuchne, zubár spraví provizorne zuby umelé/i tie boli peknejšie ako pôvodné/ a potom som bol bez zubov ešte jeden týžden pred definitívnym nasadením,ked sa montujú tzv.vhojovacie valčeky, ktoré vytvarujú dasno tak, že prilieha na korunku zuba a vyzerá to, že zub vyrastá priamo z ďasna.
Ja si ale myslím, že u teba to vyriešia korunky.

Stally

No ved praveze by som chcela dlhodobejsie riesenie..predsa len tie korunky, pod nimi su zuby, ktore mozu odumriet a to by boli hotove galeje potom :/ ved aj tie korunky nieco stoja. a presne tak, ide o zubneho technika. u nas na dedine a v okolitych mesteckach by sme ho asi marne hladali. A celych 6mesiacov ste boli bez zubov? :O

mate59

lost- mne tiež na SK povedali niečo o 1000 eur za kus,preto som sa poobzeral inde a následne volil ČR a pri mojom počte implantátov by to bola v eurách pekná pálka, ono aj tak za tie koruny,čo mám v ústach, by som si mohol kúpit nové auto,ale zuby sú mi prednejšie a moj zubár nie je stomatochirurg a neimplantuje.
Som rád, že ti šamrolky z Breclavi šmakujú,aj v Hodoníne som objavil jednu celkom fajn cukrošku.

lost

hmm, ako vidim v CR je to inak lacne, aj v HU (Magy pisal), no ja som v BA za jednu sestku dal cez 1000eur.. a to uz fakt neviem kolko presne to bolo..
povodne to malo stat len 650 eur priblizne (korunka, celoporcelanoa bez toho pliesku vo vnutri, ale esteticky to nemalo nejaky rozdiel, ked som pozeral na obe vlastnymi ocami ale rozdiel bol "len" 100-150eur) lenze praca k tomu asi 300eur.. a to mam pocit ze som na nieco zabudol :D
ale je to prijemnejsie ked si nepamatam presnu cenu uz :)
inac je to podvod, ze zdravotna toto nepreplaca, nechapem z akeho titulu alebo z akeho prava to nepreplaca..
ale co uz, taky je kapitalizmus, dodrbu nam zuby s cukrom a ATB a potom seru na nas..
moj zubar je ale tiez "podareny" ked nepovedal dopredu kolko to bude cele stat :D i ked u sukromnika sa pytat na cenu je asi "urazka" .. nikdy neviem co co stoji, minule hygiena za 100eur.. no pecka.. bezne to stoji tak "len 60" :D
ale tak neni na vyber, jedine ze by som zacal cestovat do CR za zubarom, tak isto ako tam cestujem uz pre zopar veci..
mate59, inac tie samrole su fajn :P dik za tip :) ale zda sa mi ze u krpalku maju tie klasicke "medium" samrole, ale tam oproti tomu parku, tam som natrafil na take "mini" samrole, tj, maju asi 8cm (este som nemeral presne ale na 2 male kusnutia sa to da zjest) a tie sa mi zdali byt o nieco podarenejsie :) no neviem aky je tam presne rozdiel, kedze som obe mal len raz, ale ta chut bola bombasticka :) ale s tymto by som sa v dentalnej teme chvalit nemal :D

mate59

pri tom tvojom mrtvom zube máš len ošetrený kanálik, koren v nom máš.V tvojom prípade si myslím, že stačí všetky zuby obrúsit a nasadit celokeramické korunky/4000kč kus/Je to na nerozoznanie od živého zuba,treba ale vybrat zubára, kt. má kvalitného zub.technika, lebo od neho závisí ako je zub vypracovaný, vyfarbený, ako prepúšta lom svetla a podobne.
Mne BOI implantáty,ani iné žiletkové impl. moj lekár neodporúčal,impl. sa musí hojit než sa osadí korunkou 3-6 mesiacov.

Stally

Dakujem za konstruktivne nazory :) no, tyka sa to prednych zubov. 1 mam mrtvy, vybraty koren, osetreny. A este asi tak 2 zuby, tie su funkcne s korenom, ale zaplombovane trochu a prasknute (mam dost krehke zuby). Pytam sa do buducna, pretoze by som to chcela riesit do buducna. Mozem sa opytat na cenu, kolko ste konkretne vy zaplatili? a presne , ide mi o tom, ze je to esteticky take ako normalny zub. a hlvane, ze to je lepsie riesenie ako mosti, kedze neubuda kost. s BOI implantatmi asi nemate skusenosti? a este sa chcem spytat, ked vam davali ten sraub do kosti, kolko sa to tak hojilo a ako dlho ste boli bez zubov.predsa len, treba chodit do prace a zo spolocenskeho hladiska bezzuby stav neprichadza do uvahy. mam este malo rokov, len 26 :D Vopred dakujem :)

mate59

poistovna nič neprepláca,preto si ich možeš nechat urobit v cudzine.
Zavedenie 1 impl. stojí 12000kč + porc.korunka na to 4000kč,+ antibiotiká, injekcie,panoramat.RTG,cestovanie tam a spat...no je to pálka,ak si ich dáš viac kusov.

plendid

kolko stojí taká sranda? poisťovna asi neprepláca...... Aké máte skusenosti s nemocnicami, myslím v ktrorom meste vám to robili a kolko to asi stálo?