Stratená v tomto živote ako dalej

Príspevok v téme: Stratená v tomto živote ako dalej
akashina

Ahojte. Neviem kategorizovať tento môj problém. Asi som sa len nejako stratila, zasekla v živote. Jednoducho neviem čo sním po kariernej stránke alebo v hľadaní nejakej cesty ktorá by ma naplňala. Vyštudovala som strednu, dostala sa na vysoku a asi tam to nejako zlyhalo. Tak študujem niečo čo ma vobec nebavý a o to horšie sa to študuje ked to ani neviem a nebude to mať relatívne uplatnenie. Som len prváčka, o mesiac sa to chystám zabaliť, nemienim sa takto zdeptávať.Ale vobec netuším co dalej, pretože nemám nejaký cieľ, vysnívané povolanie a netuším co so životom po tejto stránke. Nemám taký sen ako niekto že chce byť doktorom. Rozmýsľala som že by som odyšla zo slovenska. napr. anglicko opatrovať dieťa, alebo skusiť pohovor na letušky... alebo kde si do talianska za časnicku.. moja anglina je taka stredná, dohoviť by som sa viac menej vedela... Lenže neviem ci by to bolo nejako efektivne ako tento krok pri mojom probléme. Alebo som chcela polroka brigádovať a potom isť do nitry na psychologiu, tá ma celkom bavila aj na strednej lenže mi hovoria že to tiež nemá buducnost a uplatneni..neviem najrašej by som ušla lebo sa cítim pod tlakom, stiesnenie, priškrtene, ach .. neviem proste ako najsť v živote tú metu ktoru by som chcela robiť. Nechcem skoncit ako vacsina co robia robotu aby nejako vyžili:/ Viem možno som mladá, naivna.. ešte neprefackaná životom myslim si že možem snivat..ale ja neviem potom je fakt život len o nejakom systeme prežívania?

ceruzôcka

marrisa, mohla by si prezradit co si si zvolila ?? velmi ma to zaujalo to ako rada mas svoje poslanie..

ja takisto tapam a neviem co dalej,... O par mesiacov si volime predmety na maturu(kvoli seminarom) a neviem co s tym... Som dost v strese :/ ... Rozmyslala som o architekture,bytovom dizajne, alebo ekonomickej VS ale netusim ci to zvladnem ... Budem si musiet verit :)

pan d.

Musis si dat jednu facku a utriedit si to, co vlastne chces. Zatial nechces nic, tak ani nic necakaj, ze dostanes neskor:) Simple.

Slecna A.

nuz zeny, ked myslite, ze vam pozitivne myslenie prd pomoze, tak vasa vec :) Chcela som vam len pomoct. Ako sa chcete pohnut niekam, ked vase primarne myslenie je "zle"? Asi ani len netusite, aka je sila myslienky...A toho, co v sebe nosime. Nuz ale, pokial si viete pomoct inak a lepsie, nech sa paci :) Ja som len dala navod, pokial si myslite, ze nieco ine pomoze a nebude to naprd, paci sa :)

akashina

Vlasana.. presne to mam ako pocit.... netušim co robit... nechcem tu ostat navzdy v robote nejakej blbo platenej kezde neviem ci ma vobec vyznam robit si na Sk vysoku co nie je technicky zameraná... a vonku by som išla skusit to aspon zistit ci to su len keci ze vonku je lepsie...ale nemozem celi zivot robit nejake podradne práce ...netušim co.. stratila som sa a neviem kam urobiť krok...

tbl555

Možno by to chcelo naozaj zmeniť prostredie, s tým prídu aj nové myšlienky, "problémy", noví ľudia, budeš sa musieť snažiť o niečo viac..
Teraz máš ideálnu šancu hľadať nejakú brigádu, zatiaľ možno len na leto, uvidíš ako to bude..Cieľ mať ešte nemusíš, si mladá, veľa ľudí aj straších od teba nevedelo, čo chce robiť a začali na nejakej brigáde v zahraničí a neskôr pracovali inde, zmenil sa im život..hlavne treba začať

vlasana

Slecna A

nechapes ze ona nevie akym smerom sa vydat? na to ziadne pozitivne myslienky nepomozu, je jasne co si popisala ze kazdy ma v zivote to, co si pritiahne myslienkami..ale v tomto pripade ako mi to pomoze?
ved nevie kam sa pohnut, nezmysla ani pozitivne ani negativne, nevie co by rada robila v zivote

reagujem lebo aj ja mam taky problem..
nemozem si stanovit ciel ani ist za nim, lebo neviem co chcem robit, a to ze budem pozitivne mysliet mi v tom prd pomoze

Slecna A.

zakladatelka temy, k tomu, aby si sa pohla kamsi inam, musis zacat inak mysliet. Uvedom si, ze vsetko co sa deje v tvojom zivote, za vsetko si mozes sama...aj za dobre, aj za zle, co sa deje. Ty sama si tvoris svoj svet, svojimi myslienkami. Tie maju neskutocnu silu...spomen si, kolko raz si negativne premyslala. Ked mas v sebe len negativne myslienky, ako moze tvoj zivot ist vpred? Stojis na mieste len a len vlastnou vinou :) A len ty sama mas moc to zmenit. Mozem ti odporucit aj dake fajn knihy, kde je o tomto napisane viac. Aby si pochopila princip na akom mozes fungovat a ako sa ti moze darit :)

marrisa

Som rada ze si na to prisla skoro a rozhodla si sa dalej nevenovat oblasti ktora ta nebavi. Pocas strednej sme mali v ramci vyberu povolania taky kurz a velmi mi to pomohlo. Teda pomohla mi jedna rada/uloha. Mali sme na internete najst stranky kde by boli co najrozsirenejsie vypisane povolania. Najlepsie je hladat na strankach ako Profesia, tam byva zoznam povolani. Mna zaujimala specifickejsia oblast tak som hladala na zahranicnych strankach kde to bolo podstatne viac ohladom technickych oblasti.
Tiez je dobre si citat uz konkretne inzeraty, clovek aspon vie co od neho potencionalny zamestnavatel pozaduje. Tak som si vybrala vytuzene povolanie. Nasledovala druha cast ulohy. Najst cloveka ktory tento job vykonava a porozpravat sa s nim, ako sa k tomu dostal, co studoval, preco ho to bavi, ako vyzera vykonavanie toho povolania v praxi atd.

Tento pristup ku veci mi velmi pomohol, lebo ked som sa pozerala len na vysoke skoly, tak som mala pocit ze nic z toho by ma nenaplnalo. A bola to pravda. Na vysoku skolu som teda nesla, ale zacala som sa presne profilovat na povolanie ktore som chcela robit. U nas vysky na to nie su, tak to zamestnavatel ani nemoze pozadovat. Zacala som si dolnat vzdelanie zahranicnou literaturou, pomaly som zacala naberat prax a je to tu. Podarilo sa mi zoskat miesto po ktorom som tuzila. A som nadmieru spokojna, rano sa do prace tesim a nie je nic krajsie ako denne stravit vacsinu dna tym, co cloveka naplna.