Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zahada stratenych lekarskych sprav

Príspevok v téme: Zahada stratenych lekarskych sprav
janulka987

Dobry den, chcela by som sa poradit,
bola som hospitalizovana v nemocnici, kvoli operacii...Do nemocnice som sa dostala \"uplnou nahodou\", prasklo mi slepe crevo. Behala som po doktoroch, chirurgia a ultrazvuk, ale jeden \"mily\" chirurg co ma vysetroval, ZISITL vraj mam zacinajucu crevnu virozu (za ten algifen mu velice dakujem!).. Samozrejme, ze som navstivila inych doktorov.

Po prichode domov z nemocnice, som zistila, ze mi zo zdravotnej karty chybaju lekarske spravy. Urcite viem, ze som ich nestratila ani nic podobne.. Zdravotnu kartu pocas celeho pobytu v nemocnici mali pravdepodobne lekari. (ano aj tento chirurg pracuje v nemocnici, kde som bola operovana)

No a tie chybajuce papiere? Samozrejme chybaju len od toho algifenoveho chirurga (algifen rozdava asi na pockanie kazdemu) z vysetreni, ktore mi robil (krv, ultrazvuk), na ktorych som mala slepak este uplne zdravy..(a 2hodiny na to som lezala na operacke).
Neviete mi povedat, akou nahodou sa dokazu stratit prave dva papiere s diagnozou crevnej virozy?

janulka987

Super, dakujem za rady..urcite to budem nejak riesit. Vobec by som toto necakala, ale aspon je vidiet ako to u nas v zdravotnictve chodi. Ktovie ako by som skoncila, keby si dam ten algifen a cakam do rana..mozno by som sa aj rana nedockala, kedze hnis som mala uz vsade.

AN44

union a dovera to maju bezplatne a da sa to cez elektronicku pobocku,cez ich web poziadat,je to okamzite... co sa tyka sprav,ak by si to dala presetrit aj poistovni,ona si vyziada kopie si myslim..

polievocka

nirvana, len prides do poistovne a poziadas o vypis za konkretne obdobie a oni ti ho vystavia za poplatok. Vo vseobecnej sa za to plati asi 60centov :-D
Bohuzial, tie spravy stopil dotycny "chirurg", aby nemal pruser. Bezna prax u nas!! Keby si ho s tymi spravami oznamila ne Urade pre dohlad nad ZS, vysetrovali by to a po tom iste netuzi. Uz mas len tu moznost, ze povies statnemu pribuznemu, aby si na neho pockal v tme za rohom a rucne-strucne mu vysvetlil svoj nazor na "crevnu virozu".

AN44

oni by mali byt v min. dvoch kopiach,jedna ostava nemocnici a druha ide do karty... skus sa obratit na poistovnu nech to preveria.. mozno dojdu na zaujimave veci, ja som takto odhalila ze si nauctovali operaciu ktoru som nikdy neabsolvovala..