Ako prežiť..

Príspevok v téme: Ako prežiť..
goriliazena

..medzi ludmi a sama so sebou, ked uz od raneho detstva nevidim na svete nic ine nez mizeriu? Ked su vtaky hlucne, kvety smrdlave a slnko vtierave? Ked lutujem ze kazde rano musim otvarat oci a divat sa svet o ktorom ostatni hovoria ze je utešený ako 5 bielych poníkov cvalajucich po zelenom kopčeku a vsetko co vidim ja je len stuchnutá nehybná prázdnota a tužim sa plaziť, nie ist este nizsie, az pod zem? ked mi je nevolno uz len pri pomysleni na dalsi den nasadzovania si masky a predstierania zaujmu o tento nonsens? preco dokazem takto lyrizovat a onanovat len nad hnusmi a negaciou a lutovat tragediu mojho bytia? som sebetredna alebo chora? alebo som sa len nechala zlakat temnou stranou a ak zmenim myslenie bude svet krasny ako keby zadarmo rozdavali tatranky?

goriliazena

dakujem vsetkym za prispevky.

Slecna A. vyrastla som v nezdravom prostredi s emočnym upirom a depresivnou zenou, ktora sa mi vyhrazala samovrazdou. asi tak :)

Jane_3sto18 dakujem za kompliment, ale uz v tom povodnom texte som napisala ze taketo arabesky zo slov mne samej pripadaju akoby som sa vyzivala v tej negacii

Grand Husky

Jane_3sto18: o čom píšeš? vyzerá to zaujímavo.
goriliazena: osobne ti odporúčam vycestovať a ver tomu že viem, prečo ti to odporúčam. Najlepšie ešte s niekym kto by sa s tebou vedel o tomto porozprávať.

Jane_3sto18

To netuším. Každý má zas iný vkus, čo píšem aj a páči sa sto nezaujatým ľudom, tebe sa páčiť proste nemusí.
A neviem aké presné drísty si myslel. Myslíš niečo poučné alebo nejaké príbehy že boli zle napísané?

Jane_3sto18

DAkujem, že odsudzuješ to, čo si nikdy nečítal. Prečo myslíš, že by som písala drísty? Len preto, že nie som celkom psychicky v pohode? Alebo preto, že píšem na toto forum a na toto forum chodia len ľudia, čo nevedia vypustiť z huby nič iné, len drísty?
Dovolím si tvrdiť, že moja literatúra sa páčila veľa nezaujatým, zdravým ľudom, i ked im možno prišla trošku moc temná a pochmúrna, ale je to dobrá terapia...
Ja ti tú knihu milerada venujem, ked ju dopíšem.

pan d.

Ja som si precital vela knih a vsade som narazil na dristy, tak neviem, co budes pisat ty, ale asi tiez dristy, predpokladam:) Len ty si myslis, ze to nie su dristy.

anjelik*

Aj keď všetci vyzeráme pomerne podobne, líšime sa od seba vnútorne...vlastnou prirodzenosťou. Každý z nás má za sebou iný vývoj, iné podmienky,v ktorých sa formoval. Tieto sú pre neho určujúce, tvoria jeho osobnosť a cez ňu nazerá potom na svet. A to je to,čo musíš zmeniť, ak ti nevyhovuje tento stav, v akom si. Svoju vlastnú osobnosť a to poznávaním a pochopením. O čom tento svet je, a prečo nie je práve najvhodnejšie vidieť a vnímať ho tak, ako to robíš ty. Netreba si ráno dať masku...treba sa otvorene pozrieť okolo seba a uvedomiť si, že svet je len taký, aký môže byť, ani lepší ani horší. :o) Že je pre tvoje zdravie podstatne lepšie cítiť pokoj a kľud a nie neustále zhnusenie, lebo to potom prenášaš do celého tela a to máš potom aj v sebe. Tak ako chceš vidieť hopsajúce koníky, keď máš v sebe obraz mrcín? ;o)) Ten filter nezničíš nikdy...iba ho môžeš pozmeniť. Proste sa snaž nebrať všetko tak pesimisticky, ale skôr veselšie a s tým myslím až taký problém nebudeš mať, súdiac podľa tých tatraniek. :o)))

nirvana

Život na hrane? Experimentovať, skúšať nové veci, cestovať? Neviem, ako žiješ, ale ak žiješ stereotypne, alebo niečo v tvojom živote nefunguje, zmen to. Život je zmena, zmena je život...hyb sa, pracuj na sebe, maj ciele, snaz sa ich dosiahnuť....ber život ako hru s mnohými levelmi