Muz pedant, kritik a ziarlivec

Príspevok v téme: Muz pedant, kritik a ziarlivec
bzzzz

s muzom sme skoro 20 rokov,

mam ho rada, vie ma rozosmiat,je pracovity, schopny, citim sa s nim dobre (kym nevystraja), no jeden z problemov mame v tom, ze on je vacsi pedant ako ja, a ja popri nom vyzeram ako lajdak. (zacalo sa to prejavovat pomaly, postupne a posledne roky je to vyhrotene)

kazdy den odolavam jeho poznamkam, ako zle povysavam, ako dlho vysavam a aj tak zle, ako miesto umyvania len rozotieram, aky som velky bordelar, ako chodim po blate, miesto po suchom mieste, ako varim, ako nakupujem, ze ak je v zelovoci jeden zhnity pomaranc, urcite ho kupim ja, ako vyzera moje auto, a podobne, vacsinou vybuchnem a necham, nech porobi vsetko on, co aj spravi, doma zastane vsetko, ale lezie mi to na nervy, najlepsie sa mi robia domace prace vtedy, ak nie je doma,

je tam aj dalsi problem, ziarli na mna, pricom nema dovod, radsej nikam nechodim, okrem prace, aby som mu nedavala pricinu, no ak raz za cas idem, napriklad na stretavku zo skoly, uz je ohen na streche, takze radsej nepijem, aby nemal prilezitost odsudzovat, ake su zeny, ked su opite,

no a nasledok je taky, ze mu to vsetko podvedome vraciam, upla som sa na robotu, som v nej od rana do vecera, potom ma cakaju domace povinnosti, a potom odpadnem, nevladzem sa mu venovat kazdy den, iba raz za tyzden,
viem, ze jemu to nestaci, ale ja nechcem.

mnohokrat sme mali o tom debatu, vysvetlil mi, nech ho neberiem, vazne, ze on len tak vybuchuje, ale nemysli to tak, ale ja sa neviem cez to preniest, a trva to uz par rokov, bojim sa, ze sa odcudzime, a ze sa nas vztah uplne rozbije, milujem ho, no aj sa mu mstim, ak nahodou ide on von s kamaratmi na celu noc, ja mu potom tiez vytvorim hystericku scenu o tom, ako sa vie bavit, ale s uplne inymi zenami, vtedy su mu dobre aj opite, len to nesmiem byt ja, a mozno mi je aj neverny, zo mna chce svaticu, mna len kritizuje, ale v krcme sa zabavi aj s babami, ktore tam su, len nech ja nie som v takom nedostojnom prostredi a potom sa nebavime, a vsetko smeruje k rozchodu

neviem, ako mozem zmenit tento stav, ale som zufala, citim, ze to neskonci dobre

bzzzz

bola som s jednym psyhologom, ale rdail mi len to, co uz som vela krat odskusala, a nepomohlo to,

viem, ze moj drahy kompenzuje svojou dokonalostou, pracovitostou, sikovnostou svoj strach, on cele roky na mna ziarlil, aj ked som mu nedavala dovody, no stacilo, ak som sa usmiala na znameho, ktoreho sme stretli na ulici, a uz mi vycital, ze mam usmev od ucha k uchu,

on mi cele roky neveri, a s tym ja uz viac nemozem spravit,

je mi to velmi luto, velmi ho milujem, ale som nespokojna, uz dlhodobo, som frustrovana, a neviem to zmenit, aj ked som skusala cokolvek,

fungovalo to len vtedy, ak som posobila dokonalo, ku inym odmerane, doma ako perfektna domaca, este lepsia milenka, v ociach druhych ako svatica, ale je to ubohe a ja to tak nechcem

odpovedam

do manzelskej poradne nemusis ist s nim. Staci, ze pojdes sama. Je to poradna pre manzleske problemy, nie vyslovene pre pary. Naozaj to skus. Ak ma take prejavy posledne roky, nieco sa stalo, ze taky zacal byt. Moze mat vnutornu krozu, o ktorej nechce hovorit a aby zakryval svoj problem, ze zlyhava, tak to kompenzuje perfekcionizmom. Naozaj tam problem je. A ty ho jasne vodis a aj on, uz len tym, ze to odmieta pripustit.

bzzzz

pred chvilou som napisala, ze do ziadnej poradne ho nedotiahnem, pohrda vstkym podobnym,

a najhorisie je to, ze ho milujem, aj ked je to uz asi len iluzia a pozostatok z minulosti, ked som s nim, mam chut utiect, ked nie som s nim, velmi mi chyba

bzzzz

pred tym som nacatu pracu aj dokoncila, ale jeho kritizovanie sposobilo to, ze hned ako zacne posudzovat, vsetko pustam z ruk, nech si to teda robi sam,

aj na seba sameho je velmi narocny, je naozaj dosledny, kazdu svoju pracu odvedie velmi presne,

pred rokmi nebol takyto, pracovity bol stale, sikovny tiez, ale taketo prejavy ma az posledne roky,

vobec si to neuvedomuje, pri rozhovoroch to nepripusti, naopak, uistuje ma o svojej laske ku mne, a opakuje, nech si to nevsimam, ale to sa neda,

vlastne si zacinam uvedomovat, ze je agresivny, a stupnuje sa to,
do ziadnej poradne ho nedotiahnem, na to je prilis velky "frajer", pohrda padavkami, a toto nie su problemy, to si iba vytvaraju slabosi a ludia, co sa nudia,

bojim sa, ze nemam na vyber, ale sa prisposobovat a tesit sa z tych prijemnych 10 %, alebo si zit aj po svojom, co by on nezniesol, a rozvod

nirvana

Precitaj si, čo si teraz napísala, ako nezaujata osoba. Ak sa začneš venovať sebe, znamená to rozvod...ak sa pokusis zmeniť život k lepšiemu, znamená to rozvod. Za prvé, to nemôžeš vedieť, možno sa zmení k lepšiemu. Za druhé, ak aj by chcel rozvod, co si nemyslím, nestálo by ti to za to, ako sa takto trápiť? Je to tvoj život, tvoja voľba, ale na to si uz zabudla ...šťastná, spokojná žena je viac sexy ako utrapena, deprimovana, to ti garantujem. Bojuj za seba

odpovedam

Nuz, podla mna by si nemala nechat zacatu robotu tak a prenechat to jemu. Proste to urob po svojom a dokonci to. Lebo tymto mu len davas za pravdu, ze ty to robis neporiadne a on to po tebe musi davat do poriadku.

Ja viem, ze mne sa lahko hodnoti, ked som len anonymny clovek na fore, ale viem si predstavit to peklo, co mas doma. Ale ak budete mat peku spolocnu chvilu, trebars pri tom vinku, povedz mu o svojich pocitoch, povedz mu, co ti sposobuje jeho spravanie a vypocuj si jeho odpoved.

Ked bude po tebe kricat, tak ho stopni a povedz mu, nech po tebe nekrici. Musis mu urcit hranice a on musi poznat, kedy ich uz prekracuje.

Ale odporucam navstivit ti manzelsku poradnu. Pretoze tvoj muz nema problem s tebou, domacnostou, ani poriadkom. On ma problem zvladat svoje nizke sebavedomie a akceptovat nedokonalosti. Perfekcionizmus je cesta do hrobu. Viem o com pisem, kedze sama som s perfekcionizmom bojovala a zatial vyhravam.

Je to tazke aj pre toho cloveka, aj pre jeho okolie, lebo ma privysoke a nerealne naroky. A to je klucove, ze jeho naroky su nerealne a teda nesplnitelne, nikdy ten clovek spokojny nebude... s nicim a nikym. Bude nechtiac nicit zivoty. Ver mi, on to nechce a vidi, ze niekde je chyba, ale nevie kde, nedokaze to pomenovat...

bzzzz

dakujem, pri domacej kritike to aj robim, pustim metlu(handru, vysavac) z ruk a prenecham mu tieto cinnosti,
snazim sa ho nebrat vazne, ale neviem obist to napatie, jeho hulakanie, buzerovanie, keby bol aspon ticho, tak ano, ale neda sa to si nevsimat

spolocne deti nemame, ja mam dceru (prvy manzel tragicky zahynul), ktora studuje v prahe, a o ktoru som sa starala a nadalej staram iba ja, moj terajsi muz sa nepodielal na vychove, stale bol len v praci, doma bol iba v noci)

relax u mna je asi taky, ze si obcas idem zacvicit (aj to ma moj drahy poznamky), cez leto chodim s kamoskami cez den ku vode, ale po veceroch som doma,

ak by som chcela si obcas vyjst vecer von so znamymi, a vypila by som si, moj drahy vie spravit taky cirkus, ze mi to za to nestoji

preto sa realizujem v praci, doma nestiham, kedze z prace chodim domov az vecer, obcas si doma vecer s mojim drahym posedime pri krbe a vinku, spolu ideme obcas na vyletiky, vieme sa zabavit mimo dom, ale tieto pekne chvilky su len 10 % z celeho diania, ostatny cas je len o napeti, vycitkach, posudzovani a tak,

ak by som sa zacala sama sebe venovat, znamenalo by to rozvod, ktory zatial nechcem, ale mam obavy, ze k nemu dojde aj tak, len neskor