Cudna pauza(rozchod)

Príspevok v téme: Cudna pauza(rozchod)
innerworld

Ako v nadpise pisem - prezivam cudnu pauzu(ani neviem,ci je to koniec). Priatel je na tom psychicky zle (zomrel mu otec pred 2 mesiacmi tragicky)a tak chce,aby sme sa nevidali. Po 4 rokoch,pricom som s nim travila kazdy vikend a volna. Ked som s nim bola posledne tyzdne, bol ku mne odmerany a mne z toho zacalo byt zle aj fyzicky. Tak som mu to povedala, ale toto som nechcela. Chcela som len obmedzit stretnutia,aby to na mna nemalo taky dopad, ale byt s nim. No on to cele poslal do haja :( Ma uz aj zdravotne problemy,ruky sa mu trasu,nejde a ja neznesiem,ze neviem, ako sa ma. Neviem,ci ho presviedcat,aby sme sa aspon niekedy stretli alebo co. Co mam robit? :(

innerworld

Magy: Uz predtym som mu napisala,ze ked ked mu budem vediet pomoct,nech sa ma ozvat a on odpisal, ze sa ozve. Mam teda cakat a dovtedy neiniciovat nejake spravy? Alebo mu napisat sama od seba povedzme kazdy druhy den? Neviem,co on moze vnimat za vnucovanie.

Magy

innerworld, vdaka za info.
sprvu som mal podozrenie na nejaku zavislost (drogovu), ale dalsimi informaciami si mi ju viac-menej vyvratila, aj ked 100% istota tu nie je, nevidim ho.
tak ako poskytujes dalsie informacie mam dojem, ze ma naozaj akusi latentnu formu psychickeho defektu, ktory len caka na aktivaciu zvonku, aby sa mohol naplno rozvinut.
bude nutne potrebovat tvoju pomoc. to je bez diskusie. pokial sa bude uzatvarat pred svetom, bude to este horsie. argument "ja som zly clovek, nechaj ma" je vyhovorka slabochov, rychly unik pred zodpovednostou a nutnostou bojovat s problemom a vnutornymi demonmi.
vacsim problemom, nez toto, je vsak jeho postoj. kym nebude chciet sam, nepomoze mu nik. ani keby si sa potrhala.
nevnucuj sa mu nasilu, v jeho stave moze dojst k uplnemu odcudzeniu a bloku.
skor sa mu snaz stale zdoraznovat ze si tu pre neho, stojis pri nom a budes stat pokial ta bude potrebovat, staci len povedat. ale musi to povedat a musi sam chciet. pripominaj mu to, preco sa oplati zit, davaj pozitivne priklady.
cokolvek povies, musi byt v zmysle "ty si dobry, toto je krasne, takto je to dobre...", nikdy nepouzivaj frazy "ty nie si zly, nie vsetko je skarene, su aj horsie veci..."
pointa je v tom, ze mozog nevnima negaciu, len podstatu vyjadreni pri sugesciach, pracuje s objektami, nie ich vlastnostami. inymi slovami, ak si clovek snazi napr vsugerovat "nebudem alkoholik, nebudem zavisly", vidi objekt vyjadrenia, podstatu - prakticky sa programuje byt zavislym a alkoholikom, pretoze mozog tu cast "nebudem" neregistruje. vnima len podstatu - alkoholizmus, zavislost.
(preto aj pri vychove deti sa nema hovorit "nesmies bit spoluziakov, nesmies kradnut hracky", lebo mozog vnima len podstatu vyjadreni - co je fakticky nabadanie k bitkam a kradeziam)
hadam sa ti podari ho postupne dostat do aktivnejsieho stavu, ked sa sam zlomi a bude chciet svoj stav riesit. je dobre ho uistit, ze vyhladanie psychologickej pomoci je nutne pre jeho stav a s odbornym vedenim sa da velmi vela vyriesit.
zit rozhodne stoji za to, aj ked najblizsi z tohto sveta odidu (co je v podstate ocakavatelna udalost, nebudu tu vecne).
drzim palce.

innerworld

fero11111: Jeho mama do toho nevstupuje. Pochybujem,ze si nieco take vsimla. Napokon, fakt,ze sa nebudeme stretavat som sa dozvedela az cez internet. Ona ma sama so sebou dost problemov,kvoli umrtiu manzela stale nechodi do prace a je na silnych liekoch.

Tiez si myslim,ze ma chce odohnavat. Sam mi pisal,ze v sebe teraz nema ziaden cit pre nikoho a ze je vraj zly clovek. Vraj uz pred umrtim jeho otca citil nervozitu a psychiatricka do spravy mi napisala,ze podlieha vysoko nervozite. Ja akurat neviem,ci je to dosledok toho soku alebo je to v jeho osobnosti a teraz sa to zhorsilo.

Jednou vecou som si ale ista - on sa vedel malokedy uplne uvolnit.

innerworld

Magy: Spravanie: neustale je podrazdeny, malo sa rozpravame,ked uz tak to speje k negativnemu.Ked je nieco pozitivne,tak sa usmieva nasilu, sprava sa ku mne chladne a odmerane. Kupil si ipad a od rana do vecera je iba za nim(s vynimkou ucenia). Ked vymyslim nejaku cinnost,od vsetkeho sa distancuje. Dotknem sa ho a on nic neopatuje. Navyse, dost zvlastne mi odpoveda na spravy. Niekedy tak nelogicky akoby bol nepricetny.
Zdravie: Je malo. Ked aj nieco zje,tak dookola vravi,ze nema chut. Potom hovori,ze citi slabost,lahne si a hovori niekolkokrat denne ako mu je zle. Trasu sa mu ruky.

nirvana

Nesmieš ho opustiť ked mu je najhoršie...musíš ho presvedčiť, ze ti na nom záleží a ze musí byť k tebe otvoreny, zdielat svoj smútok aj hnev s tebou, nie ťa odhanat

fero11111

podla mna len zamienka ako sa ta zbavit ... mal by sa spravat inak mala by si mu byt opora a nie opacne co jeho mama co nato ona ze sa k tebe tak sprava