Vyplatenie člena rodiny

Príspevok v téme: Vyplatenie člena rodiny
Ako123

Potrebovala by som nejako poradiť ohľadom vyplatenia člena rodiny.

Zdedila som od babky byt s tým že musím vyplatiť môjho brata do dvoch rokov.
Je to dosť veľká suma.
prvý rok a pol som splácala s tým že som mala dobrú prácu a aj dobrú platenú, no ale v decembri ma prepustili s tým že mám teraz novú robotu ale malý príjem.
Musím ešte k tomu živiť rodinu a všetko platiť som na tom sama s mojimi rodičmi. ( ktorý nikde nerobia).
Mám ho vyplatiť do apríla ostáva mi ešte 4000€ a mesačný príjem môj je okolo 500-600 €.
Ak ho nevyplatím môže ma zažalovať.
Neviete či by sa to nedalo nejako ten termín presunúť???
s tým že ja to fakt nestihnem do vtedy vyplatiť :/
Za odpoveď ďakujem!

(Sprosté pripomienky si prosím nechajte pre seba) Ďakujem!

Ako123

tak ako s bratom nemám môcť dobré vzťahy. Skôr jeho manželka stále na neho tlačí aby ma žiadal čoraz viac a viac aby som zaplatila.

Napísala mi aj že ma udá a tak no :/

no neviem ako ďalej ale asi mu to navrhnem ten úrok.

ďakujem!

mate59

notárovi,alebo advokátovi budeš musiet platit.Najjednoduchšie by bolo dohodnut sa s bratom na splátkovom kalendári na tých 4000 eur, že by si mu to splácala v sume ktorú budeš mocť mesačne splatit,napr. s tým, že mu za zvyšok sumy od apríla poskytneš nejaký úrok,napr, 2,5% ročne, o čo sa ti suma navýši,ak s tým bude súhlasit.Ak máte normálne vzťahy a splácala si doteraz pravidelne,mali by ste sa dohodnút, ale určite písomne.
Určite by si nechcela o byt prísť a brat si na to požičku by nebolo 2,5 %

Ako123

Alebo prosím neviete mi poradiť nejakú stránku alebo mail kde môžem napísať nejakému notárovi???
bola by som veľmi vďačná :) !