Ekzém pri pošve?

Príspevok v téme: Ekzém pri pošve?
macik

je to velmi hakliva tema,ale potrebujem radu
moj partner ma ekzem v okoli ust,myslim,ze atopicky,tak sa vola,ma ho aj na perach a ma ho vo velmi zlom stadiu,nejako sme to nedomysleli asi,ale ked sme sa milovali tak ma zacal bozkavat aj "tam dole " ,odvtedy ma to svrbi az pali...mohol mi zaniesť nejaku koznu chorobu (ekzem) na take miesto ?na sliznicu v okoli posvy ?je to možné ?

dakujem za vsetky vase dobre mienen rady

ebi77

mohol by si to aj on preventívne natrieť nejakým krémom proti plesniam, keď nechce, tak sa aspoň ty lieč ;) a jeden čas kým sa nevyliečiš nedovoľ aby tam išiel s ústami :D

macik

on to ma vraj odmalicka,a mu to nezmizlo ..okolo ust ..a tak ,ale ...neviem,dala som si na to candibene a tak ,trosku pomohlo,ale nic moc :(bojím sa dost,ci som z toho jedneho razu nemohla nieco chytit ..
neviem,mozno sa mu nieco k tomu pridruzilo nielen ekzem ,ktovie,ale on to nechce riesit :(

ebi77

Keby to bol čistý atopický exém nemala by si od neho to dostať, lebo je to autoimunitné ochorenie, t.zn. že jeho imunitné bunky chybne pracujú, teda jeho imunitné bunky poškodzujú zdravé bunky. Atopický exém práve preto nie je prenosný, chyba je v jeho tele.

macik

canesten som hned pouzila,po okupani,hned,ked sa to stalo,som sa sla okupat a potom som sa dva dni natierala,ale akosi nepomohlo ...

ja mam -tam dole vsetko v poriadku,minule som bola na gynde,som uplne zdrava a cista,nemam ziadne bakterie ani nič podobne,jedine ze by mi tam teraz on nieco pred par dnami zaniesol,

ja si tiez myslim,ze jeho kozna sa zmylila ,a odflakla ho,ale on nechce ist ku inej :(

skusim este par dni sa poriadne umyvat a pouzivat canesten ...dufam,ze pomoze ...a ak mi to neprejde do par dni pojdem na gynekologiu

ebi77777

teraz čítam: "S plesňami kože sa tiež niekedy zamieňajú atypické formy atopického ekzému. LIEČBA atopického ekzému a kožnej mykózy sa však výrazne líši, preto je vhodné v prípade neistoty navštíviť kožného lekára, aby určil typ Vášho kožného problému."

Treba dávať veľký pozor, možno má nedobre určenú diagnózu. Treba navštíviť viacero kožných lekárov. Pozn.: Lekári tiež nie sú neomylný.

ebi77777

možno sa mu k atopickému exému pridružila mykóza v tých podráždených miestach od exému. To by vysvetlovalo to pálenie a svrbenie u neho a následne u teba...

Dadula56

Ak je to atopicky ekzem, nemohla si to chytit, je neprenosny. Mas skor nejaku infekciu, podrazdenie, pripadne mykozu, nejaku bakteriu. Viac na fore nezistis, moze to byt vselico.

macik

jemu jeho kozna povedala,ze je to atopicky ekzem,podla mna je to ekzem,lebo na to vplyva aj pocasie,ked je skaredsie,ma to horsie,ked je moc slnko je to horsie,ked prsi je to horsie,ale ku koncu leta je to celkom fajn,ma az take akoby krvne zarezy na perach,strasne popraskane pery,az do krvava,je to nepekne no :( ale snazi sa to potierat,no nejde to akosi,myslim,ze je to skor nejaky typ ekzemu ako infekcia...aj ho to svrbi,aj pali...myslim,ze je to ekzem ,infekcia v okoli ust by sa asi prejavovala inak

nechcem s tym hned bezat k lekarovi,preto chcem najporv zistit tu na fore,nieco o tom viac,ci je to mozne z jedneho razu preniest ...
nbestretla som sa este s ekzemom pri posve,ani som si doteraz nemyslela,zže take nieco existuje,

Dadula56

Atopicky ekzem nie je prenosny.
Moze to vsak byt nieco ine, zisti detailne, co to vlastne ma. Ekzem, vyrazka, kozne ochorenia v okoli posvy byvaju. A ak tam nieco mas, tak chod co najskor k lekarovi.