Sklamana.. zo seba

Príspevok v téme: Sklamana.. zo seba
timeap

Ahojte. Mam takmer 30. Robim si druhu vysku. Tu prvu som riadne flakala a ani ma moja praca nebavi, tak som zacala chodit na taku, co ma velmi bavi a aj preto, aby som konecne v zivote nieco urobila poriadne a nelajdacila to. A aby som to dokazala sama, bez pomoci. A teraz som dostala zo skusky 3. Velmi ma to hneva. Ucila som sa ako blazon a nakoniec dostanem 3. Viem, ze som si tu 3 zasluzila lebo som na teste dost veci nevedela. Ale keby ste vedeli ako ma to stve. Dufala som, ze si sama sebe dokazem, ze za nieco stojim, ze som dobra. No ale som sklamana. Mojim cielom bolo mat velmi dobre znamky a byt jednou z najlepsich (nie z najhorsich ako na predoslej vyske). Verila som si. Chcela som byt na seba hrda. A teraz sa hambim sama pred sebou. Chcem byt na seba narocna, ale takyto neuspech nesiem velmi tazko. Mam pred sebou dalsie skusky a stracam motivaciu a vieru v seba. Viem, ze je to popri inych malicherny problem, ale tou skolou som chcela zacat novy, dobry zivot, ktorym by som si vynahradila vsetko to zle z minulosti. A citim sa ako na prvej vyske. Ta trojka mi tam teraz svieti. A svieti mi aj v hlave a neviem sa z toho vyto...

lost

"Chcem byt velmi dobra vo svojom odbore. Ale ako mozem, ked uz teraz som schytala trojku?"

byt dobry v obore neznamena mat nadanie, ci stastie pri skuske, ci vediet vsetko perfektne hned este pocas vyucby, byt dobry = prax..
praxou sa clovek uci :)

lost

neboj, po skole na toto uz nebudes mat cas mysliet a bude ta "skusat" realny fyzicky zivot a tam to bude lepsie :) vysledok nebude nejaka nemyzslne blba znamka, ktora nekupi ani blby chlieb, ale realne ovocie prace..
cize neviem, ber to s rezervou tie znamky.
mne sa stalo toto:
neucil som sa, veril som si, logicky som uvazoval, aj sa mi darilo, napisal som to na 100%
AZ DO DOBY
kym som dobru odpoved neopravil na zlu, cely postup som "orpavil" a vysledok taktiez.
vysledok?
tiez som dostal trojku (nepamatam percenta uz)
ale tak ma to nasralo...

ale tak brutalne!!

az sa z toho teraz smejem, tolko neferovosti v zivote, ze na to uz kaslem :D

vies aka je skryta, skutocna, cista pointa zivota?
vstat.
opakujem, vstať.
mozes padnut kolkokolvek krat len chces, hlavne je vstat. znovu a znovu.
teda.. vstat mozes len raz, potom zakonite musis padnut, aby si mohla vstat este raz. cize vo svojej podstate vstat mozes donekonecna :)
ale nevstat mozes len raz.
a ked raz nevstanes, zostanes lezat naveky.
a to je prehra :P
cize vstan a bojuj dalej, ak nechces prehrat :P
nejake otazky? :P

pan d.

Ano, lebo teoria ma jedno uskalie. Ak clovek ovlada celu teoriu, tak moze byt v praxi totalny amater a dost casto to tak chodi.
Ja mam velmi vysoke teoreticke vzdelanie a mozem povedat, ze ma do praxe prd naucili. Musel som to svojpomocne napravit, inak by som neprezil in the jungle.

Grand Husky

Nezožieraj sa tým, baví ťa to a nemôžeš vedieť všetko. Prax ukazuje nepreberné množstvo ľudí, ktorí sú ozajstní majstri vo svojom odbore a medzi výsledkovo najlepších (niekedy ani zďaleka) nepatrili. A tiež takých, ktorí mali top výsledky a až na to príde, nevedia si ani škrtnúť.

timeap

Samozrejme, ze chcem tu vysku preto, aby som mohla robit pracu, ktora by ma bavila a nie tu, co robim teraz. Chcem byt velmi dobra vo svojom odbore. Ale ako mozem, ked uz teraz som schytala trojku?

pan d.

Mne sa stala ina vec. Ja som na skuske vedel vsetko a dostal som trojku:) A ona sa ma opytala, ci chcem prist znovu. A ja ze nie. Vsak by ma vykopla aj s topankami. Take nieco sa mi stalo dvakrat.
Raz sme sa mali naucit tri knihy. Ja som nevedel, kde mam zacat, tak som to spravil svojsky. Najprv som si spravil odhad tej ucitelky, ze co tak asi vie a k comu inklinovala, ked nas ucila a len to som sa naucil. Skusku som spravil na prvykrat. Spoluziaci ju robili myslim aj 5x:DDD

pan d.

Ak si robis vysku napr. preto, aby si robila to, co ta bavi, tak je to super. Ak si vysku robis preto, aby si mala hlboke vedomosti, tak je to sebaklam.