Zehlenie vlasov

Príspevok v téme: Zehlenie vlasov
Lucia11

Ahoj,
mam taku otazku ohladne zehlenia vlasov. Chcela by som si ich zehlit ale vystrasil ma pripad kamaratky, ktora si huste vlasy zehlila pravidelne, nepouzivala ziadne ochranne pripravky a skoncila tak ze jej vlasy vo velkom vypadavali az mala skoro na hlave plesiny. Nechcem dopadnut rovnako, preto by som chcela vediet ci s tym mate skusenosti, p.p. ake pripravky pouzivat popri zehleni aby to tak nenicilo vlasy. dik

Xena

ja si ich žehlím každý deň už roky a nič sa im nestalo, ani nepadajú a ani nič ine ,treba používať kvalitnú vlasovú kozmetiku a aj žehliť vlasy treba vedieť,,

Catali_na

Nechce sa mi čítať všetky príspevky, ale PREČO vlastne chceš začať žehliť? Nemusí sa ti stať to isté čo kamarátke ale niečo veľmi podobné. žiadny výrobok ti nezaručí poriadnu ochranu pred tým teplom. Vlasy po budú po čase ako slama, suché a lámavé a otrasné.. preto radím každej, nežehlite!
ale ak už, tak sa zmier s tým, že im proste budeš škodiť a stále viac a viac.

Penny

Chcela by som sa vas opytat, ci nema niekto skusenost s tym, ze po vyzehleni vlasov ich ma za par hodin mastne. Mne sa to stale deje, pritom sa snazim nezehlit od vrchu, ale od takych dvoch tretin povedzme. A stale mi skorsie zmastneju, kupila som si na tie male vlasky vosk a to uz ani nehovorim co sa po nom deje. To ich vecer mozem umyvat opat :(

Iba Katka

Keď som chodila do školy, žehlila som si vlasy každý deň, niekedy aj dva krát. Po nejakom čase, začali byť suché a lámavé, tak som prestala. Potom som sa ostrihala po plecia a musela žehliť znovu, pretože kým boli dlhé, tak nevadilo, že sa vlny začali robiť niekde pri brade, ale keď boli krátke, tak už to vyzeralo blbo :D A potom som opäť žehlila menej, ako rástli. Potom som žehlila len ofinu. A dnes? Už nežehlím vôbec :)
Vlasy mi však nikdy nepadali (teda padajú aj napríklad teraz, mne začínajú padať na jeseň a prestanú na jar), aspoň nie zo žehlenia. Len boli suché a lámavé. A tiež som nepoužívala žiadne prípravky, jedine po umývaní vlasov som si dávala kondicionér.

mimi225

ja osobne si žehlím vlasy preto, lebo nie su ani rovne ani kučeravé su take medzi a vyzerá to blbo :) nie každý má dar dlhych nerozštiepených vlasov ako pravítko alebo hustých krásnych kučier, preto žehlička / kulma :)

M 25

žehlička- Rowenta Respect straightener, žehlím si na 220st.

chi mám z mimibazáru..
a satinique, no robím s amway ..

ceruzka

Preco si kulmujete/zehlite (alebo sa to chystate) robit ? Mne sa taaak pacia kucerave huste vlasy :) Ja mam ale rovne ako pravitko a uz som si zvykla. Vypestovala som si ich po zadok a mam velmi malo rozstiepenych koncekov :)

Pre mna je kulmovanie/zehlenie :

1. zbytozna strata casu - keby som svoje chcela nakulmovat (a pekne) - cca 1 a pol hodiny(mozno 2)
2. znicila by som si uplne(ale ze uplne !) vlasy - leskle huste bez lupin ; to, ze si date na ne pred pripravok so silikonmi,ropnymi derivatmi(? - uz som zabudla, ze take nieco jestvuje :D )etc. tak si tie vlasy aj tak znicite, lebo ich to zatazi a kvoli tym silikonom(kt. maju chranit) vlasy nebudu moct 'dychat' ...
3. ohrevom vlasov dochadza k zmene struktury a tym padom by si (zakladayelka temy) mohla prist o povodny stav svojich( t.j. vlnitost,rovnost etc.)
4. Vyuzivam ovela lepsi sposob natacania vlasov, bez poskodenia( samozrejme) - natocim si ich na ponozky(nove! :D) - vecer si ich dam na cerstvo vyschnute vlasy , trva to 20 min, rano za 10 min to zhodim a utekam do skoly :) Mne na jemne vlny staci 8 ponoziek, na to, aby som mala vlasy do pol chrbta- 20 ponoziek ; ako na to ? YT - no heat curls with socks :)

Ale teraz som si zvykla, ze namiesto ponoziek davam kapesnicky(latkove) a vysledok je kraaasny, kucerave vlasy ako z porcelanovej babiky. (aspon mne sa pacili :D) pridala by som aj foto, ale nemozem...

Tak dufam ze som vas aspon trosku presvedcila, prekvapila a mozno pohorsila :)