Nekonečný boj s AKNE!

Príspevok v téme: Nekonečný boj s AKNE!
Liiz

Ahojte. Pisem lebo som zufala. Mam 15 rokov a uz asi 3 roky ma trapia vyrazky. To nie je tak, ze som v puberte a sem tam sa mi vyhodi vyrazka na cele, brade, nose... To by bolo celkom pochopitelne. Ale ja mam komplet problematicku plet. Najprv sa to zacalo vyrazkami na cele, postupne sa to vsak prenieslo aj na lica a bradu. A teraz? Po tych rokoch bojovania s tym, mozem povedat, ze uz ani jedno miesto na tvari nemam uplne ciste a bezproblemove. Pouzila som uz 132435 vseliakych kozmetickych pripravkov, domacich receptov, naparovanie, vitaminy, tabletky, infracervene svetlo, obmedzit nezdravu stravu, pit dostatok vody. Mala som obdobie, ked som si povedala ze nebudem robit nic, nebudem si zbytocne zasahovat do tvare roznymi mastickami, vodickami atd. tak som si len tvar rano vecer umyla a koniec. A nic. Nic nic nic. Velmi mi to zasiahlo moje sebavedomie. Mama mi stale hovori ze to prejde. Pretoze aj ona, aj sestra mali v puberte vyrazky a teraz maju uz plet cistu. Lenze ja sa pytam, kedy to prejde? Ked vidim kamaratky, ktore maju peknu cistu plet tak mi je do placu. Je to tak nespravodlive, ze niekto nema ani jednu jedinu vyrazku a niekto ma tych vyrazok 100. A keby som aspon vedela, ze nieco naozaj zaucinkuje a pomoze. A verte mi, nepouzivam lacnu nekvalitnu kozmetiku. Da sa povedat, ze teraz mam plet mozno o malinko lepsiu, na cele uz vela vyrazok nemam, ale na licach je ich pozehnane! A ani by to tak hrozne nevyzeralo, keby mi tam nepoostavali fliaciky, ktore nejdu tak lahko prekryt. Pouzivam acnecolor. No ked sa pozriem na dennom svetle na svoju tvar, vyzera to otrasne. Nedavam si to na celu tvar, lebo na to acnecolor nie je. Snazim sa ho pouzivat co najmenej, aby som zbytocne nezatazovala ako tak nepostihnute miesta. Ale aj tak, aj s makeupom mam tvar nerovnomernu, vyrazky to uplne neprekryje. Teraz som mala take obdobie, co sa mi zdalo ze sa mi to uz aj zlepsuje a nevyzera to tak hrozne. Ale teraz mam dostat menstruaciu a znova som sa cely vyhadzala! Fakt som zufala :( Help me.

simka111

no ja som tiež zúfala... proste som prestala chodiť ku kožnej a teraz sa mi tak zhoršila pleť že... za posledne dva dni sa mi spravilo viac ako 10 podkožných vyrážok, kupila som si kozmetiku Canaderm s konopným olejom, tak som zvedava ako to dopadne...už len najsť dobrý mejkap... a ked mi to nepomože tak pojdem opäť ku kožnej.... prestala som chodiť lebo som už dlho používala tie pripravky

Liiz

Citala som ze Roaccutane je na tazku formu akne a hlavne ma vela nepriaznivych ucinkov vraj. Ale u kazdeho je to samozrejme individualne. Ja nemam tazku formu akne mam len proste vela vyrazok a ciernych bodiek a kadejakych tych potvor. Ja len dufam ze zmiznu spolu s pubertou.

ebi7777777

liiz,
mastičky nezaberajú tak ako píšeš vyliečia jednu a miesto tej jednej už máš ďalšie.

ja beriem tabletky Roaccutane na akné,

akné mám od 13tich, teraz mám 26,

ale je to ťažký liek, neviem či tak mladá to ty smieš brať.

Liiz

Viete to je tak, kozna predpise kadejake masticky ktorych ucinok je biedny. Rovnako ako aj vsetkych tych kozmet. pripravkov. Oni mozno pomozu ked mate jednu vyrazku na cele, potriete si ju a rano je mensia. Ale na komplet problematicku plet to nie je .Lebo za ten cas co sa ta jedna zahoji sa spravia tri dalsie.. Inac, nepouzivala som len aknecolor , mala som viac druhov makeupov napr. od la roche posay stal 20 eur ano prekryl lenze mala som pocit ze aj ked si dam trosku vyzera to akokeby som mala kilo. A vajko - no ano, nie sme same co maju takyto problem lenze ked sa pozeram vo svojom okoli tak mam pocit ze skoro nikto to nema take ako ja. A kozmetika ..no vies co vsetko mozne skusam . PS : Ludia ved ja viem ze na svete je milion horsich veci ale pochopte ze ma to trapi skuste sa do toho vzit vy co nemate taky problem. :/

panika

vidim vsetko, co si pouzila..ale chyba to hlavne: kedy si bola u koznej lekarky? Preboha, ked som chora, idem k doktorovi..ked mam kozny problem, idem koznej...kozna ma pozrie, vyspoveda, napise recept a o par tyzdnov mam krasnu plet. ZLOZITE? A este cosi: problem sa neprekryva, ale lieci

Masha

Tiež mám 15 a mám akné.Najprv je to v pohode ale potom keď idú krámy to je hrozné..a mám aj jazvy po akné dosť :/ ale používam contratubex na jazvičky a zdá sa že sa to zlepšuje,no uvidím..a neboj raz nás to určite prejde,veď sme mladé.

Kuki7

Skús jesť(a poriadne požuť)ľanové semienka, za vyskúšanie nič nedáš, je to úplne lacná záležitosť. Ja už som to tu raz písala, že to pomáha na akné, a pomáha to napr. aj pri nepravidelnej menštruácii. Ale prosím ťa, urob jednu vec pre svoju pleť !!! Vyhoď ten sajrajt Aknecolor!!! Len si to s ním zhoršuješ ...ver mi ...a súhlasím s ewkou čo sa týka toho make-upu. Ak sa mi dačo na tvári vyhodí, tak vďaka make-upu sa to rýchlejšie aj zasuší a zmizne. Kúp si v lekárni napr. Dolivu krém na prob. pleť, je veľmi príjemný, neštípe pleť, zázraky nečakaj, ale určite ti to pomôže skôr ako aknecolor. Pi veľa vody a skús aj čase na očistenie organizmu. Poriadne odlíč/vyčisti večer tvár, ale používaj len také pleťové vody, kt. sú veľmi jemné a neštípu ti pleť, napr. veľmi dobrý je odlíčovač na oči Nivea ..určite nepoužívaj pleťové vody na problemat. pleť z drogerky, tie vo väčšine prípadov nepomôžu, len ti to podráždia a efekt je opačný...Good luck :)

vajko

bože,píšeš mi z duše... úplne rovnako sa cítim... a tiež mávam raz za pár mesiacov pocit že sa mi to zlepšuje,aspoň trolililinku... potom dostanem krámy a tie ma pekne uzemia naspäť do pocitu že sa mi to vôbec nezlepšuje,ba ešte zhoršuje :D

:( tak no,aspoň nie sme na svete samé... fakt,normálne mám pocit,akoby som ten príspevok písala ja...

akú kozmetiku inak používaš? :)

orchidejka

liiz a nahodou zineryt z lekarne si neskusala? Ale myslim ze asi hej ked vravis ze si toto poskusala kadeco. Ak ti mozem poradit tak na novovzniknute vyrazky pomaha celkom fajne zinkova mast, strasne rychlo po nej zmiznu, na fliaciky po akne by teoreticky mohol zabrat contratubex ktory je urceny na jazvy ale ma taky mierne cesnakovy zapach no ale neviem ci je tato liecba vhodna ked mas vyrazky pp celej tvari. Nevyskusaka si pouzivat pletovu vodu od biodermy? Vola sa micelarna voda sensibio...inak moja spoluziacka mala podobnu tvar a jej celkom slusne na to pomohol laser ale opakovane