Nekonečný boj s AKNE!

Príspevok v téme: Nekonečný boj s AKNE!
Liiz

Ahojte. Pisem lebo som zufala. Mam 15 rokov a uz asi 3 roky ma trapia vyrazky. To nie je tak, ze som v puberte a sem tam sa mi vyhodi vyrazka na cele, brade, nose... To by bolo celkom pochopitelne. Ale ja mam komplet problematicku plet. Najprv sa to zacalo vyrazkami na cele, postupne sa to vsak prenieslo aj na lica a bradu. A teraz? Po tych rokoch bojovania s tym, mozem povedat, ze uz ani jedno miesto na tvari nemam uplne ciste a bezproblemove. Pouzila som uz 132435 vseliakych kozmetickych pripravkov, domacich receptov, naparovanie, vitaminy, tabletky, infracervene svetlo, obmedzit nezdravu stravu, pit dostatok vody. Mala som obdobie, ked som si povedala ze nebudem robit nic, nebudem si zbytocne zasahovat do tvare roznymi mastickami, vodickami atd. tak som si len tvar rano vecer umyla a koniec. A nic. Nic nic nic. Velmi mi to zasiahlo moje sebavedomie. Mama mi stale hovori ze to prejde. Pretoze aj ona, aj sestra mali v puberte vyrazky a teraz maju uz plet cistu. Lenze ja sa pytam, kedy to prejde? Ked vidim kamaratky, ktore maju peknu cistu plet tak mi je do placu. Je to tak nespravodlive, ze niekto nema ani jednu jedinu vyrazku a niekto ma tych vyrazok 100. A keby som aspon vedela, ze nieco naozaj zaucinkuje a pomoze. A verte mi, nepouzivam lacnu nekvalitnu kozmetiku. Da sa povedat, ze teraz mam plet mozno o malinko lepsiu, na cele uz vela vyrazok nemam, ale na licach je ich pozehnane! A ani by to tak hrozne nevyzeralo, keby mi tam nepoostavali fliaciky, ktore nejdu tak lahko prekryt. Pouzivam acnecolor. No ked sa pozriem na dennom svetle na svoju tvar, vyzera to otrasne. Nedavam si to na celu tvar, lebo na to acnecolor nie je. Snazim sa ho pouzivat co najmenej, aby som zbytocne nezatazovala ako tak nepostihnute miesta. Ale aj tak, aj s makeupom mam tvar nerovnomernu, vyrazky to uplne neprekryje. Teraz som mala take obdobie, co sa mi zdalo ze sa mi to uz aj zlepsuje a nevyzera to tak hrozne. Ale teraz mam dostat menstruaciu a znova som sa cely vyhadzala! Fakt som zufala :( Help me.

ewka.

no acnecolor každému nesadne. Mne práveže pomáha makeup z lorear..taký tekutý. výborne kryje. ja som neverila, ale ked si ho nedám napr. 4 dni hned mám vyrážky a zapálene. potom povedzme týžden používam a sa mi ukludnia a strácajú..sranda, že ?

ale moja drahá, viem že máš depresie z toho ale vždy lepšie ako mať rakovinu, alebo keby si nemala nohu.