Smutok / depresia

Príspevok v téme: Smutok / depresia
xxxyyy

Zdravim vas, mam psychicke problemy a dnes to na mna velmi dolahlo. kamarat, na ktoreho som sa do teraz mohla kedykolvek a s cimkolvek obratit si ma vymazal z priatelov. chapem ho, ale velmi ma to boli. teraz nemam uz vobec nikoho s kym by som si mohla popisat naozaj o vsetkom. nie len tak ze ako sa mas a podobne povrchne rozhovory. neviem sa s tym zmierit a strasne ma to ubija. som sama so sebou, s mojimi myslienkami a moju mysel prenasleduju zle myslienky. uz sa z toho asi zblaznim, poradte ako z toho vycuvat kym sa este da a som pri zmysloch? dakujem za akukolvek odpoved.

xxxyyy

Marek_123, von chodim len velmi zriedkavo.
vcera neskoro vecersa mi ozval ze mu musia este par dni davat infuzky. je stale na internej jiske a dnes tam ma aj pc. neviem ako je to mozne kedze sa to vobec nedovoluje ale tak aspon som s nim v kontakte.

Marek_123

xxxyyy, aha uz chapem, ja som myslel, ze kvoli psychike ta PNka.A nedovoluje ti tvoj stav aspon vychadzky na vozicku, alebo o barlach ? Podla mna by ti prospelo, keby si nesedela cely cas doma.

pan d.

Moja ex ma vnima ako uhlavneho nepriatela. Chcela odo mna druhe dieta a ked som sa zosypal, tak okamzite podala ziadost o rozvod:DDD Velmi mi to psychicky pomohlo. Uvedomil som si tiez, ze svet je plny ko.otov, psychopatov, uchylakov, exibicionistov. Ani neviem, co pisem:DDD

xxxyyy

mohli sme byt velmi dobry kamarati lenze on bol stale do mna zamilovany. a uz to nezvladal. dostal skrat a opil sa a pojedol lieky :(

outu

ved ked ste si rozumeli, mohli ste ostat velmi dobrými priatelmi. on chcel viac a preto užil lieky atd? mohol by mat trosku rozumu.

xxxyyy

dovod mi povedal len taky ze sa uz dlho velmi trapi. aj ja sa velmi trapim. on sa do mna zamiloval a jeho sestre sa to urcite nepaci kedze je medzi nami dost velky vekovy rozdiel.

popo, som uz skoro rok na pn. ked som bola este zdrava, aktivne som pomahala ludom. nie som pn kvoli psychike ale mam iste neurologicke tazkosti, ktore ma obmedzuju aj v chodzi, takze travim cas len doma. nic ma tu nebavi, uz ani ta hlupa telka. obcas si pozriem nejaky film, pocuvam radio ale vecer ked mam ist spat je to najhorsie...

outu

aha, tak sa o neho neboj. mozno len jeho sestra ho chce uchranit pred tebou, kedze sa do teba zamiloval. a kedze ma po 50-tke, tak si jeho setra mozno mysli, ze sa trosku "poblaznil", ze do teba a chce mu to "vytlct" z hlavy.

popo

Ja mam skusenost z druhej strany. Nepotesim ta, ale aspon ziskas iny pohlad na vec. Tiez som mal kamaratku, ktora sa mi casto zdoverovala s problemami a veruze ich mala dost. Po case som sa do nej zalubil, no neopatovane. Raz sme sa na jednej akcii kvoli tomu dohadali a uz som vedel ze nie je cesta spat. Jedina moznost, ako sa s tym rychlo vyrovnat je ukoncit kontakty, prestat na nu mysliet a najst dovody, preco je lepsie sa s nou nekontaktovat. Vobec ale nechapem, preco ten tvoj kamarat vzal lieky, no je velmi pravdepodobne, ze to ma iny dovod. Rada pre teba je - prestan premyslat o sebe, o nom, prestan sa krutit neustale okolo svojich problemov. Najdi si nieco, co ta bude bavit. Cestuj, rob turistiku, najdi si konicek, pomahaj chorym ludom. Jednoducho si najdi nieco, co ta dokaze potesit a postupne sa z toho dostanes.